11 Nisan 2011, Pazartesi 15:20:19

KOKPİTTE YABANCI PİLOT BEREKETİ

Pegasus Havayolları, 11 yabancı kaptan pilotu daha işe aldı. Böylelikle Pegasus’taki yabancı pilot sayısı 76’ya ulaşmış oldu.
  • Daha çok para kazanma amacıyla askerden bir şekilde ayrılıp sivil havacılığa geçilmesine mani olmalıdır. Umarım şirket yönetim, kadro ve çekirdek yapılarında yer alan asker kadrolar zayıflar. Böylelikle kapıda bekleyen iş bulamayan genç pilotlar , askerin askeri işe alıcak olmasından dolayı yine aç kalmaz, beklemezler.
  • Ya eyvallah asker düşmanlığıda mevzuu yabancı pilot, merak ediyorum bu arkadaşlar Türk askerine tepki gösterdikleri gibi yunan askeri pilotlarını Türk vatanında uçuyor olmasına neden tepki göstermiyor. Haa onlar daha iyi yetiştiriyor derseniz o başka bak. Bu yabancı kompleksinin başarıyla işlenmiş örneklere sahip olduğumuzun en büyük kanıtı...
  • Ben kendini akıllı zanneden Türk ! kaptan ve F/O larını anlamıyorum. Akıllarınca bazı ince hesapları şirketlerle örtüşüyor ve bu konuya ses çıkarmıyorlar, onların varlığını iyi olarak algılıyorlar ama şunu anlamkta zorlanıyor olabilirler mi? yoksa benmi çok safım. Bu yabancılar olduğu sürece şirketlerdeki pozisyonları ve aldıkları paralar hatta type parası vb ödemek durumunda kalanların durumu dahi onlara aslında dönüp patlayacak ama çok akıllı arkadaşlar ya neyse...
  • asker pilotlar go home....yaşasın sivilleşmeee

Havacılık sektöründe son dönemde tartışılmaya başlanan yabancı pilot istihdamı, gün geçtikçe artmaya devam ediyor.
 
Yabancı pilot istihdamında ilk sırayı Türk Hava Yolları çekiyor.  Bu yılbaşındaki rakamlara göre THY’de tam 240 yabancı pilot görev yapıyor.

THY’nin yanı sıra özel havayolu şirketlerinde de yabancı pilot istihdamı oldukça artmış durumda. Havayolu şirketleri, pilot ihtiyaçlarını birçok açıdan avantajlı olarak gördükleri yabancı pilotlarla karşılama yolunu seçiyor.

Yabancı pilot istihdamı konusunda yüksek rakamlara sahip bir havayolu şirketi de Pegasus.

Ali Sabancı’ya ait Pegasus Havayolları’nda halen 65 yabancı pilot istihdam ediliyor. Şirketten alınan bilgiye göre, bugün itibariyle 11 yabancı pilotun istihdamıyla yabancı pilot sayısı 76’ya ulaştı.

Son alınan 11 yabancı pilotun da kaptan pilot olduğu bildirildi.

©AirportHaber.com ÖZEL

KOKPİTTE YABANCI PİLOT BEREKETİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (52)

Misafir ~ 7 yıl önce
Daha çok para kazanma amacıyla askerden bir şekilde ayrılıp sivil havacılığa geçilmesine mani olmalıdır. Umarım şirket yönetim, kadro ve çekirdek yapılarında yer alan asker kadrolar zayıflar. Böylelikle kapıda bekleyen iş bulamayan genç pilotlar , askerin askeri işe alıcak olmasından dolayı yine aç kalmaz, beklemezler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ya eyvallah asker düşmanlığıda mevzuu yabancı pilot, merak ediyorum bu arkadaşlar Türk askerine tepki gösterdikleri gibi yunan askeri pilotlarını Türk vatanında uçuyor olmasına neden tepki göstermiyor. Haa onlar daha iyi yetiştiriyor derseniz o başka bak. Bu yabancı kompleksinin başarıyla işlenmiş örneklere sahip olduğumuzun en büyük kanıtı...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ben kendini akıllı zanneden Türk ! kaptan ve F/O larını anlamıyorum. Akıllarınca bazı ince hesapları şirketlerle örtüşüyor ve bu konuya ses çıkarmıyorlar, onların varlığını iyi olarak algılıyorlar ama şunu anlamkta zorlanıyor olabilirler mi? yoksa benmi çok safım. Bu yabancılar olduğu sürece şirketlerdeki pozisyonları ve aldıkları paralar hatta type parası vb ödemek durumunda kalanların durumu dahi onlara aslında dönüp patlayacak ama çok akıllı arkadaşlar ya neyse...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
asker pilotlar go home....yaşasın sivilleşmeee

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000