28 Ekim 2011, Cuma 11:50:26

İZAIR TARİH Mİ OLUYOR?

Renklerini İzmir'de yaz günlerinde gökyüzünün açık mavisi ile güneşinin turuncusundan alan İzair, gökyüzü sahnesinden çekiliyor mu? Air Berlin Turkey ile Türkiye pazarına giren Pegasus’un Air Berlin hamlesi çok tartışılacak...
  • izair : yalan rüzgarının her karakteri var içerde
  • Ekrem Demirtaş bağırmaya başladı. Kuş elden uçuyor tabii. A yı B yi bilmeden kalkıp uçak alırsan, sıfır bilgi ve planlama ile havayolu işletmeciliğine soyunursan önce elini sonra da kolunu kaptırırsın işte böyle.
  • ben olsaam izaire dokunma ali beyin yerinde olsam ben olsam iz berlin yazardim hem iz air tarih olmaz hemde heryere ucar iz airimiz arti airberlim buyuk yazilmis turkiye kucuk yazilmis ali bey nasil bunu kabul ediyor anlamiyorum esit yazsinlar iz berlin turkiye ali bey buni istersen dusun
  • diğer bir durumda aktarma yolcusundan kaynaklanıyor. izair izmir merkezli uçuşlarında aktarma yolcusu taşıyamıyor çünkü bağlantı saatleri olanak vermiyor. yolcuda güven duygusunu kaybettiği için daha düzgün operasyon yapısına sahip pegasusun saw merkezli uçuşlarını tercih ediyor. izair almanya hatlarını 5 yıldır deneme tahtasına çevirdi ve maalesef yolcunun hiç güveni yok. ali beyi başarılı yol haritası seçiminden dolayı tebrik ediyorum
İzmirliler’in gözbebeği İzair, Air Berlin Turkey’in Türkiye pazarına girmesi ile çok yakında sadece kağıt üzerinde şirket olarak kalacak.
 
Mavi turuncu renkleri ile İzmirliler’in gözbebeği olan İzair’in TC-İZC ve TC-İZB kuyruk tescilli Boeing 737-800 tipi uçakları İzair tarafından wet lease (ekibiyle birlikte) olarak Air Berlin Turkey filosuna dahil edildi.
 
Bu uçaklardan TC-İZC Air Berlin Turkey renkleri ile iç hat seferlerinde İzair’in uçtuğu noktalara uçuşlarına başladı. TC-İZB kuyruk tescilli Pegasus Havayolları filosundaki ikinci uçağın da önümüzdeki günlerde Air Berlin Turkey filosuna dahil edileceği kaydedildi.
 
Pegasus Havayolları’nı da bünyesinde bulunduran Esas Holding’in sahibi olduğu İzair’in yavaş yavaş tabela şirketi hükmüne bürüneceği kulislerde konuşulurken önümüzdeki yıldan itibaren bütün İzair uçaklarının Air Berlin Turkey filosuna kaydırılacağı belirtiliyor. Türk Hava Yolları ile Lufthansa ortaklığındaki Sunexpress’i anımsatan bir yapılanma ile Türkiye pazarına giren Air Berlin Turkey’in önümüzdeki dönemde Antalya çıkışlı uçuşlar yapması da planlanıyor.
 
Air Berlin Türkiye'nin 2 uçakla 2011 Kasım'mdan itibaren Antalya ile Düsseldorf ve Münih'e uçuşlara başlayacağı, 2012 Mayıs ayından itibaren de yeni uçaklarla genişletilecek filonun Stuttgart ve Frankfurt gibi noktalara da uçacağı ifade ediliyor.
 
İZMİRLİLER TEPKİLİ

İzmir Ticaret Odası Başkanı Ekrem Demirtaş, şirketin yüzde 98'ini elinde bulunduran Pegasus'un sahibi Ali Sabancı'nın, daha önce imzalanan anlaşmaya uymaması halinde hukuki yollara başvuracaklarını açıklamıştı. 114 işadamının ortaklığında kurulan İzair’in yüzde 98’lik hissesi Ali Sabancı’nın elinde bulunurken Ekrem Demirtaş ise yaşananlara tepki göstermiş, "İZair'in adı değişemez, merkezi taşınamaz" demişti.
 
Demirtaş, Ali Sabancı'nm İZair'e ortak olması sırasında yaptıkları hisse devri anlaşmasında birinci ve değiştirilemez maddenin şirket merkezinin İzmir'de kalması ve isminin değiştirilemeyeceği olduğu kaydediliyor. Eğer bu sözleşme maddesi ihlal edilirse Esas Holding’in yüklü tazminat davası ile karşı karşıya kalabileceği bildirildi.
 
Nisan 2005 tarihinde 3 adet Airbus A319 tipi uçakla kurulan İzair, Haziran 2006 tarihinde Pegasus Havayolları ile işbirliği yaparak yurtiçi uçuşlara başlamıştı.©AirportHaber Özel
İZAIR TARİH Mİ OLUYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 7 yıl önce
izair : yalan rüzgarının her karakteri var içerde

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Ekrem Demirtaş bağırmaya başladı. Kuş elden uçuyor tabii. A yı B yi bilmeden kalkıp uçak alırsan, sıfır bilgi ve planlama ile havayolu işletmeciliğine soyunursan önce elini sonra da kolunu kaptırırsın işte böyle.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
ben olsaam izaire dokunma ali beyin yerinde olsam ben olsam iz berlin yazardim hem iz air tarih olmaz hemde heryere ucar iz airimiz arti airberlim buyuk yazilmis turkiye kucuk yazilmis ali bey nasil bunu kabul ediyor anlamiyorum esit yazsinlar iz berlin turkiye ali bey buni istersen dusun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
diğer bir durumda aktarma yolcusundan kaynaklanıyor. izair izmir merkezli uçuşlarında aktarma yolcusu taşıyamıyor çünkü bağlantı saatleri olanak vermiyor. yolcuda güven duygusunu kaybettiği için daha düzgün operasyon yapısına sahip pegasusun saw merkezli uçuşlarını tercih ediyor. izair almanya hatlarını 5 yıldır deneme tahtasına çevirdi ve maalesef yolcunun hiç güveni yok. ali beyi başarılı yol haritası seçiminden dolayı tebrik ediyorum

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000