26 Ağustos 2011, Cuma 08:44:06

İZ-AIR, AIR BERLIN TURKEY Mİ OLUYOR?

Air Berlin havayolu şirketi, Türk ortağı Ali Sabancı’ya ait Pegasus havayollarıyla ortak ‘Air Berlin Turkey’ şirketini kuruyor
  • kaptanım germanwings nasıl zarar etmiyor. Bu firma A319 kullanıyor. Demekki birşeylerde yanlışlık var. Konjünktürel dalgalanmanın 6 sene sürmesi mümkün değil. O zaman buna konjünktür değil kader demek lazım. firmanın iptalleri, yersiz yerlere sefer açması, yolcu şikayetleri dikkate alındımı hiç. 3-4 biletim çağrı merkeziniz tarafından aranıp değişiklik yada iadesi teklif edildi. Öngörümleme yapmanız tabikide sizin göreviniz değil. bu baştaki yönetimin görevidir. fakat şunu düşünmek lazım. eğer olmuyorsa denemeye devam edip zararmı etmeli yoksa zararın neresinden dönsek karmı demeli?
  • Hemen yöneticilere çamur atmasana kardeşim.Bu bir konjünktür meselesi.En kıral CEO bile belirli durumlarda bişe yapamaz. İzair herşeyden bağımsız bir şirket değilki. Pegasus un arka bahçesi. Pahalı uçakların kira mecburiyeti bu sene ancak bitiyor.Baştan stratejik hata yapılmış. Taktik de başarılı olsan bile yurumez.Biraz insaf edelim ben yönetici değilim bu arada.Sadece bir izair kaptanıyım.
  • başarısız yönetim, acemi müdürler, başarısız izair, olacağı buydu zaten, personele yazık
  • olay bu,pegasus Air Berline egtim almak icin kabin gönderdi ve dogrusu antalyada sky gibbi sirketler kapatir yakinda cünkü kalite almanlarda....
Almanya’nın ikinci büyük havayolu şirketi Air Berlin’in CEO’su Hunold başarısızlığı sonucu değişeli daha 2 hafta olmamışken, Air Berlin’den gelen yeni haber herkesi şaşırttı.

Air Berlin’in en büyük hissedarlarından (Yüzde 16,5) Pegasus Havayolları Başkanı Ali Sabancı ve Air Berlin şirketi ortak olarak Air Berlin Turkey şirketini kuruyor. Yeni şirket bu kış faaliyete geçecek.

Air Berlin Turkey başlangıçta iki uçakla Kasım ayında start alacak ve yaz 2012’de 4 uçak daha devreye girecek.

Henüz Air Berlin veya Pegasus tarafından resmen doğrulanmış olmasa da, yeni şirketin yasal mevzuat gereği, çoğunluk hissesi Pegasus havayollarının elinde bulunması bekleniyor.

Yeni şirket, işlemlerin daha hızlı tamamlanabilmesi için, 2005 yılında kurulan ve Pegasus bünyesinde bulunan İz Air havayolu şirketinin ismi değiştirilerek- mevzuatı ve ruhsatları üzerinde kurulacak.

Uçakların iç ve dış dizaynı, kabin içi ürünleri ve personelin üniformaları, Air Berlin ve Pegasus’tan çok farklı olacak ve ‘Air Berlin Turkey’ dışında hiçbir şey Air Berlin’i hatırlatmayacak.


İZ-AIR, AIR BERLIN TURKEY Mİ OLUYOR?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Misafir ~ 7 yıl önce
kaptanım germanwings nasıl zarar etmiyor. Bu firma A319 kullanıyor. Demekki birşeylerde yanlışlık var. Konjünktürel dalgalanmanın 6 sene sürmesi mümkün değil. O zaman buna konjünktür değil kader demek lazım. firmanın iptalleri, yersiz yerlere sefer açması, yolcu şikayetleri dikkate alındımı hiç. 3-4 biletim çağrı merkeziniz tarafından aranıp değişiklik yada iadesi teklif edildi. Öngörümleme yapmanız tabikide sizin göreviniz değil. bu baştaki yönetimin görevidir. fakat şunu düşünmek lazım. eğer olmuyorsa denemeye devam edip zararmı etmeli yoksa zararın neresinden dönsek karmı demeli?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Hemen yöneticilere çamur atmasana kardeşim.Bu bir konjünktür meselesi.En kıral CEO bile belirli durumlarda bişe yapamaz. İzair herşeyden bağımsız bir şirket değilki. Pegasus un arka bahçesi. Pahalı uçakların kira mecburiyeti bu sene ancak bitiyor.Baştan stratejik hata yapılmış. Taktik de başarılı olsan bile yurumez.Biraz insaf edelim ben yönetici değilim bu arada.Sadece bir izair kaptanıyım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
başarısız yönetim, acemi müdürler, başarısız izair, olacağı buydu zaten, personele yazık

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
olay bu,pegasus Air Berline egtim almak icin kabin gönderdi ve dogrusu antalyada sky gibbi sirketler kapatir yakinda cünkü kalite almanlarda....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000