02 Kasım 2008, Pazar 08:35:25

IZair, 2009'u "büyüme yılı" ilan etti

Sermayesini 20 milyon YTL'den 37 milyon YTL'ye çıkarıp, 3 uçaklık filosuna 2 yeni uçak daha ilave etmeyi planlayan IZair, 2009'u büyüme yılı ilan etti.
  • bence izaair airlines çooooooooooooook güzel ve konforlu [confortable] ve çok güvenli bir uçak helallllll sana izair
  • çok güzel bir haber.., olması gerekeni yerinde ve zamanında yaptıkları için kutluyorum.birde himaye 'SA' yönetiminden kurtulsa...izmir imiz için ayrı bir güç olacak..bunada şükür şimdilik
  • 2 uçakla başladılar.Şimdi 5. uçaklarını bekliyolar.Benimde temennim Pegasus himayesinden kurtulup kendi isimleriyle uçuşlarına başlamalarıdır.
  • İnşallah Pegasus'un himayesinden kurtulup kendi ayakları üzerinde durmaya başlar. Uçak sayılarını artırmalarına çok sevindim. Uluslararası uçuşlarını artırmaları en büyük temennimdir. Başarılar dilerim.

20 Kasım'da İzmir-Antalya uçuşlarını başlattıklarını ve IZairPegasus ortak uçuşlarında yılbaşından bu yana 600 binin üzerinde yolcu taşıdıklarınrı belirten Genel Müdür Gürol Yüksel, "2009 yılı Mart ayında devreye girecek Airbus 320 ile izmir hattındaki kapasitemiz yüzde 35 oranında artacak. 2009 yılında 1 milyonun üzerine çıkarak İzmir'den en fazla yolcu taşıyan 2'nci havayolu olma iddiamızı perçinleyeceğiz" dedi.

5 uçaklık bir filoya ulaşacak İZair, Izmir-lstanbul arasında günde 8 sefer yapacak. Yaz başında filoya katılacak ikinci yeni uçağın, Hollanda, Almanya, Fransa ve İsviçre bağlantılı charter seferleri gerçekleştireceği belirtildi.

IZair Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Gürol Yüksel, Mart ayında filoya katılacak yeni uçakla birlikte İzmir'de konuşlanan uçak sayısının 3'e yükseleceğini belirterek, "Şu anda 2 uçağımız İzmir çıkışlı sefer yapıyor. Diğeri Sabiha Gökçen Havalimanı'nda Pegasus çıkışlı uçuşlarda kullanılıyor. 20 Kasım'dan itibaren haftada 5 gün, yaz döneminde 7 gün Antalya hattında uçuşlara başlayacağız" dedi.

Yüksel, Mart ayında yeni uçağın izmir hattında devreye girmesiyle yüzde 33'lük büyüme sağlayacaklarını söyledi.

IZair, 2009'u "büyüme yılı" ilan etti

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 9 yıl önce
bence izaair airlines çooooooooooooook güzel ve konforlu [confortable] ve çok güvenli bir uçak helallllll sana izair

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yıllar ~ 10 yıl önce
çok güzel bir haber.., olması gerekeni yerinde ve zamanında yaptıkları için kutluyorum.birde himaye 'SA' yönetiminden kurtulsa...izmir imiz için ayrı bir güç olacak..bunada şükür şimdilik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
güven ~ 10 yıl önce
2 uçakla başladılar.Şimdi 5. uçaklarını bekliyolar.Benimde temennim Pegasus himayesinden kurtulup kendi isimleriyle uçuşlarına başlamalarıdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Volvo ~ 10 yıl önce
İnşallah Pegasus'un himayesinden kurtulup kendi ayakları üzerinde durmaya başlar. Uçak sayılarını artırmalarına çok sevindim. Uluslararası uçuşlarını artırmaları en büyük temennimdir. Başarılar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000