16 Haziran 2014, Pazartesi 09:35:13

İLYAS KAPTAN KULEYE ŞİKAYET ETTİ

Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yapmak için alçalan bir pilot, denize sintine boşaltan bir gemiyi görünce kule ile irtibat kurarak ilgili yerlere bildirilmesini istedi.
  • KAPTAN'I KTHY'DEN TANIYORUM ADAM GİBİ ADAM İLYAS KAPTAN...
  • Yokki Yelok girergirmez 320 ye mudur oldu:))
  • Tk da Müdür olacak başka adam yokmudur
  • Tabi ki deryada bir damlayı temsil etsede Kaptan çok iyi yapmış. Helal olsun... da, en son ki ihbardan bu yana başka hiç bir gemi sintine boşaltmadı mı bu güzelim Marmara' ya. Ya da şöyle soralım, tüm sintine boşaltıcıları devlet-i alimiz anında kıskıvrak yakalayıp, bastı mı cezayı? Ya da tamam gemi ihbar edildi de bakalım sahil koruma ekibi, ilgili belediye gönderdi mi ekiplerini, varmıydı hazır tekneleri adamların yerini bulabilecek kabiliyette. Yani kaç ihbar yapıldı, kaçı ciddiye alındı ve kaçına işlem yapıldı? Yahu daha geçen yıl Heybeli adadan bostancıya götürecek araç bulunamadı diye bir genç kolunu kaybetti, sen Marmaranın en güneyindeki geminin sintinesine müdahaleden bahsediyorsun. Pilotlar duyarlı olsa ne olur? Herkes pilot mu? Yoksa yine atasözü ile mi cevap verelim."Bizim gelin bizden kaçar, başını örter, kıçını açar." yoksa "Kürt Çalar Çingene Oynar" mı diyelim.

Sabiha Gökçen Havalimanı'na iniş yapmak için alçalan bir pilot, denize sintine boşaltan bir gemiyi görünce kule ile irtibat kurarak ilgili yerlere bildirilmesini istedi.

İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'na cuma günü inişe geçen bir yolcu uçağının pilotu, Marmara Denizi'nde bir geminin sintine boşalttığını havadan görerek denizin kirletilmesine kayıtsız kalmayarak görevlileri harekete geçirdi. Konuyla ilgili kule görevlisini bilgilendiren duyarlı kaptan pilot, Pegasus Hava Yolları'nın geçtiğimiz şubat ayında Kharkov-İstanbul seferini yaparken Ukraynalı hava korsanı Artem Kozlov tarafından Soçi'ye kaçırılmak istenen Pegasus Havayolları uçağının kaptan pilotu İlyas Karagülle çıktı. Karagülle kaptanın denizi kirleten geminin yerini bildirmesi üzerine Sahil Güvenlik ekiplerinin gemiyle ilgili çalışma başlattığı öğrenilmişti.

PİLOT KULE KONUŞMASI

Sabiha Gökçen Havalimanı'na inişteki Pegasus Havayolları pilotu Kaptan pilot İlyas Karagülle, kule görevlisine "Efendim kısaca bir bilgi vermek istiyorum. Denizde en son gemi sintine boşaltıyor. Lütfen bunu ilgili yerlere söyler misiniz?" bilgisine kule görevlisi "Hemen ilgileneceğim" cevabını verdi. Daha sonra pilot tarafından kuleye yer tarifi yapıldı. Pilot, "Yaklaşık 3 mil gerimizde kaldı en güneydeki gemi diyebilirsiniz Marmara Denizi'nde en güneydeki gemi" bilgisi paylaşılması üzerine ilgili birimlere bilgi verildi.

İLYAS KAPTAN KULEYE ŞİKAYET ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (30)

TEKNİSYEN ~ 4 yıl önce
KAPTAN'I KTHY'DEN TANIYORUM ADAM GİBİ ADAM İLYAS KAPTAN...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yok ~ 4 yıl önce
Yokki Yelok girergirmez 320 ye mudur oldu:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yokmudur? ~ 4 yıl önce
Tk da Müdür olacak başka adam yokmudur

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Bizim Gelin ~ 4 yıl önce
Tabi ki deryada bir damlayı temsil etsede Kaptan çok iyi yapmış. Helal olsun... da, en son ki ihbardan bu yana başka hiç bir gemi sintine boşaltmadı mı bu güzelim Marmara' ya. Ya da şöyle soralım, tüm sintine boşaltıcıları devlet-i alimiz anında kıskıvrak yakalayıp, bastı mı cezayı? Ya da tamam gemi ihbar edildi de bakalım sahil koruma ekibi, ilgili belediye gönderdi mi ekiplerini, varmıydı hazır tekneleri adamların yerini bulabilecek kabiliyette. Yani kaç ihbar yapıldı, kaçı ciddiye alındı ve kaçına işlem yapıldı? Yahu daha geçen yıl Heybeli adadan bostancıya götürecek araç bulunamadı diye bir genç kolunu kaybetti, sen Marmaranın en güneyindeki geminin sintinesine müdahaleden bahsediyorsun. Pilotlar duyarlı olsa ne olur? Herkes pilot mu? Yoksa yine atasözü ile mi cevap verelim."Bizim gelin bizden kaçar, başını örter, kıçını açar." yoksa "Kürt Çalar Çingene Oynar" mı diyelim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000