03 Mayıs 2014, Cumartesi 09:22:36

HAYBAT'TAN İLK ÇEYREK DEĞERLENDİRMESİ

Pegasus Hava Yolları’nın Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan Ocak-Mart 2014 verilerine göre çift haneli büyümesi devam etti.
  • Pgs nin aile anlayisini cok merak ediyorum.biz nedense hic hissedemedik..
  • Pegasus buyuyo doluluk orani acikliyo ettigi kar almis basini gidiyo,calisanlar maasin azligindan sikayetci neymis begenmiyorsaniz gidermisiniz odemelerin gecikmesinden sikayetci neymis begenmiyorsaniz gidermisiniz ayip ya insan calisanina bunu dermi sonra crm derler guler yuz derler........burda bu kadar buyuk bir fark varsa sirket coook kazaniyo calisanina zoraki veriyo neymis low cost.. Ya biraz calisaninizi sahiplenin sozde aile pegasus....
  • bu benim eski çalıştığım şirketin IK'cılarının lafıydı. cok severlerdi bu lafı. sırket adının yanına muhakkak ...... ailesi kelimesini eklerlerdi. Cıktım oradan ama yeni calıstıgım yerde de aynı soz soylenıyor. aileymiş. kendinize güldurmeyin. bız mecbur oldugumuzdan sizin ailenizde duruyoruz. aile sizin.
  • THY PERSONELININ PART TIME MAASİYLA AYNI MAASİ ALIYORUZ. COK NADIR 95 SAAT ALTİNA DÜŞÜYORUZ. BIRININ UFACİK SESI CİKSA HEMEN TEHDIT EDILIYORUZ. RESMEN KÖLE GIBI CALİSTİRİLİYORUZ. SORSUNLAR BAKALIM SERTAÇ BEY'e PERSONELLER O BÜYÜME ORANİNA HAKLARİNİ HELAL EDİYORLARMİ???

Pegasus Hava Yolları’nın Kamuyu Aydınlatma Platformu’nda (KAP) yer alan Ocak-Mart 2014 verilerine göre çift haneli büyümesi devam etti.

Pegasus; toplam yolcu sayısı, koltuk sayısı, doluluk oranı ve blok saat gibi operasyonel sonuçlardaki büyüme rakamları ile 2014 yılına da hızlı giriş yaptı. Pegasus, bir önceki yılın aynı dönemine göre yolcu sayısını yüzde 25,4 artışla 4,08 milyona, koltuk sayısını 24,7 artışla 5,18 milyona, doluluk oranını yüzde 78,7’ye çıkardı. Pegasus, 2013 yılının ilk çeyreğinde 2,10 milyon olan iç hat yolcu sayısını 2014’ün ilk çeyreğinde 2,61 milyona; dış hat yolcu sayısını ise yüzde 28,3 artışla 1,47 milyona yükseltirken; geçen yıl ilk çeyreğinde 70 olan uçtuğu nokta sayısını 80’e çıkardı.

83 NOKTAYA UÇUYOR

Pegasus, iç hatlarda 30, dış hatlarda 53 nokta olmak üzere 34 ülkede toplam 83 noktaya uçuş gerçekleştiriyor. Türkiye’nin en hızlı büyüyen hava yolu Pegasus’un, 2014 ilk çeyreğinde iç hat doluluk oranı yüzde 81.5, dış hat doluluk oranı yüzde 74.3 toplam doluluk oranını ise yüzde 78,7 olarak gerçekleşti. Pegasus 2014 Ocak- Mart döneminde iç hat pazar payını bir önceki yıla göre 26,4’ten 27,3’e, dış hat pazar payını ise yüzde 10,7’den yüzde 11,6’e, toplam pazar payını yüzde 13,7’den 14,4’e çıkarmış oldu.

2014’e hızlı girdi

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Sertaç Haybat, ilk çeyrek sonuçlarını değerlendirerek, “2013’ü büyüyerek, çift haneli rakamlara ulaşarak kapatmıştık. 2014 yılına da hızlı bir giriş yaptık. Sektör ortalamalarının üzerinde seyreden 2014’ün ilk çeyrek trafik sonuçlarımız çok gurur verici. Devlet Hava Meydanları İşlermeleri’nin (DHMİ) rakamlarına göre bu yılın ilk çeyreğinde sektörde yolcu sayısı yüzde 17 artış göstermiş. Bizim yolcu sayımız yüzde 25,4 artış gösterdi. Sektörün 1,4 katı daha fazla büyümüş olmaktan mutluyuz” dedi. (Hürriyet)

HAYBAT'TAN İLK ÇEYREK DEĞERLENDİRMESİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (38)

family ~ 4 yıl önce
Pgs nin aile anlayisini cok merak ediyorum.biz nedense hic hissedemedik..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Pegasus buyuyo doluluk orani acikliyo ettigi kar almis basini gidiyo,calisanlar maasin azligindan sikayetci neymis begenmiyorsaniz gidermisiniz odemelerin gecikmesinden sikayetci neymis begenmiyorsaniz gidermisiniz ayip ya insan calisanina bunu dermi sonra crm derler guler yuz derler........burda bu kadar buyuk bir fark varsa sirket coook kazaniyo calisanina zoraki veriyo neymis low cost.. Ya biraz calisaninizi sahiplenin sozde aile pegasus....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
aile. ~ 4 yıl önce
bu benim eski çalıştığım şirketin IK'cılarının lafıydı. cok severlerdi bu lafı. sırket adının yanına muhakkak ...... ailesi kelimesini eklerlerdi. Cıktım oradan ama yeni calıstıgım yerde de aynı soz soylenıyor. aileymiş. kendinize güldurmeyin. bız mecbur oldugumuzdan sizin ailenizde duruyoruz. aile sizin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
THY PERSONELININ PART TIME MAASİYLA AYNI MAASİ ALIYORUZ. COK NADIR 95 SAAT ALTİNA DÜŞÜYORUZ. BIRININ UFACİK SESI CİKSA HEMEN TEHDIT EDILIYORUZ. RESMEN KÖLE GIBI CALİSTİRİLİYORUZ. SORSUNLAR BAKALIM SERTAÇ BEY'e PERSONELLER O BÜYÜME ORANİNA HAKLARİNİ HELAL EDİYORLARMİ???

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000