24 Aralık 2009, Perşembe 08:53:18

HAYBAT: "2010, ZOR BİR YIL OLACAK"

Kriz nedeniyle 2010 yılının tüm oyuncular için zor bir yıl olacağını ve sektörde rekabetin artacağını belirten Sertaç Haybat, "Rekabetin fiyat yansıması yolcular açısından avantaj sağlayacak" dedi.
  • Sertaç beyin saç ve sakalıyla ilgili yorumda bulunan yorumcuya aynen katılıyorum. İnsanın herşeyden önce, müşterisine, ailesine (özellikle eşine), mesai arkadaşlarına saygısı olmalı. Her zaman sakallı, saçı dağınık, kravatsız, jeans pantolon, ceketinin önü her zaman açık. Bu yöneticinin şirketinin ciddiyetinin de bir göstergesidir. Ondan sonra THY ile dış hat rekabeti istiyorsunuz. Kusura bakmayın ama sırf bu nedenle Pegasus yolcusu değilim.
  • paris roma barcelona
  • 4
  • pegasus kaç adet 777 şiparişi verdi.

Sektörde kapasite artışının talebe göre fazla olduğunu söyleyen Pegasus Havayolları Genel Müdürü Sertaç Haybat, bu nedenle 2010 yılının tüm oyuncular için zor bir yıl olacağını ve rekabetin yoğun yaşacağını belirtti.

Haybat, rekabetin fiyatlara yansımasının ise yolcular açısından avantaj sağladığını vurguladı. Pegasus olarak 2009 yılında hem koltuk kapasitelerini hem de yolcu sayılarını ciddi oranda artırdıklarını dile getiren Haybat, şöyle konuştu: "2009 yılının ilk 9 ayında, 2008'e oranla iç hatlarda yüzde 41, dış hatlarda ise yüzde 46 büyüme sağladık. İç hatlarda Elazığ ve Konya'yı; dış hatlarda ise Atina, Basel, Berlin, Brüksel, Frankfurt ve Krasnodar'ı uçuş ağımıza kattık. Pegasus Havayolları olarak istanbul Sabiha Gökçen'den 18'i iç, 15'i de dış hat olmak üzere toplam 33 uçuş noktasına sefer yapıyoruz."

"Yurtdışı hatları da rekabetçi olsun"

2010 yılında ekonomik krizin hafiflemesiyle sefer artışların devam edeceğini öngördüklerini belirten Haybat şöyle konuştu: "2010'da filomuzu büyütmeyi ve yurtdışında yeni noktalara uçmayı planlıyoruz. Yurt dışı hatların da yurt içinde olduğu gibi rekabete açık olması gerektiğini düşünüyoruz. Dış hatlarda da iç hatlarda olduğu gibi hızlı, esnek bir düzende başarımızı yükseltmek için çalışıyoruz. Yeni hat taleplerimizi Sivil Havacılık Kurumu'na ilettik. Bu şekilde ekonomik bilet avantajını Türk halkına tüm uçuş noktarında sunmayı istiyoruz. Ucuz bilet avantajımız ekonominin canlanmasına katkı sağlayacak."

(Milliyet Turizm)

HAYBAT: "2010, ZOR BİR YIL OLACAK"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Misafir ~ 8 yıl önce
Sertaç beyin saç ve sakalıyla ilgili yorumda bulunan yorumcuya aynen katılıyorum. İnsanın herşeyden önce, müşterisine, ailesine (özellikle eşine), mesai arkadaşlarına saygısı olmalı. Her zaman sakallı, saçı dağınık, kravatsız, jeans pantolon, ceketinin önü her zaman açık. Bu yöneticinin şirketinin ciddiyetinin de bir göstergesidir. Ondan sonra THY ile dış hat rekabeti istiyorsunuz. Kusura bakmayın ama sırf bu nedenle Pegasus yolcusu değilim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
paris roma barcelona

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
4

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
pegasus kaç adet 777 şiparişi verdi.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000