12 Ocak 2012, Perşembe 11:17:20

HAVA-İŞ ROTAYI ÇELEBİ'YE ÇEVİRDİ

Üç yıla yakın bir çalışmanın ardından toplusözleşme imzaladığı İSG’de 550 işçinin işten atılması üzerine Çelebi’de örgütlenme başladı
  • sayın hava iş yetkilileri kıbrıs cumhurbaşkanı vefat etti diye yurt genelinde yas ilan edildi ve bayraklar yarıya indirildi fakat sabiha gökçen havalimanında indirilmedi diye haber oldu sizce 550kişi işten atıldı niye bu kadar haber olmadı neden basında veya yerel kanallarda bununla ilgili konuşulmuyor adını bilmediğin kanallarda varda atv.show.trt.star.kanalD.cnn.habertürk.kanaltürk te haber olmuyor bu kadarmı değersiz bir haber mi sorarım sizlere sayın hava iş yetkilileri ne zaman gündeme gelecek merak eddiyorum ayrıca başbakanımız 1 sendika yetmez 2.sendikaya üye olun der biz 1 sendikaya üye olduk diye işten olduk neden kendilerine hatırlatılmaz merak ederim ilginizi bekliyorum saygılarımla
  • ERZURUM ÇELEBİ İSTASYON MÜDÜRESİ KOT PANTOLONLU KILIK KIYAFETE UYMAYAN BİR TARLARLA GEZİNİP DURUYOR KOS KOCA BİR ŞİRKETİN MÜDÜRESİ KOTLA GEZERSE PERSONELİ NASILDIR BİR BAKIN İMZA ATIP HEMEN KAÇIYOR İŞ YERİNDEN ŞİRKETİN ARABASI ALTINDA AİLESİNE ÇALIŞIYOR CİDDİYETSİZLİK ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR ÇELEBİYE YAZIK ÇOK YAZIK BÖYLE MÜDÜRLERİ ÇALIŞTIRMAKLA YAZIK EDİYOR YAZIK
  • Sonuç : işçinin sırtından menfaat temini. Atilayın mesleği sendika ağalığı ve devlet düşmanlığı: şimdiki karşıtları da atilayın çömezi,ancak yıllardır bu işle uğraştığı halde kendinden başka kimseyi sendikalı yapmayı başaramamış,laf ebesi çok ses çıkaran boş teneke B.A.Önce çalışmakta olduğun şirkette bir kişiyi olsun sendikalı yap sonra konuş.
  • AMCAM NE DIYOR ALLAH ASKINA,HAVA ISI DESTEKLEYENLER LISE MEZUNU AMA DHMI YUKSEK MAAS ALAN BIRKAC SEHRIN ADAMI BASKA CARELERI YOK YENI NESIL LISELI BILE DAHA DONANIMLI AMA ZAMANINDA BIR SEHRIN BAKANI DOLDURMUS BUNLARI MALESEF SIRTTA YUK DHMI NIN DEVAM EDIYORLAR VE HAVA ISI BESLIYORLAR KENDI ARALARINDA KAZAN KAZAN ADURUMU SOZ KONUSU.SABIHA İLE HAVA İŞİN BENCE ALAKASI MALAKSI OLAMAZ.ORDAKI ISCILERI KULLANACAK ATATURKTE YERINI SAGLAMLAŞTIRMAK ICIN.
Pegasus’un yer hizmetlerini Çelebi’den almaya başlamasıyla, iş kaybına uğradığı ileri sürülerek İSG’den 550 işçinin işten atıldığını söyleyen Hava-İş Başkanı Ayçin, Sabiha Gökçen’den vazgeçmediklerini, zaman yitirmeksizin Çelebi’de üyelik kayıtlarına başladıklarını söyledi.

Uzun bir süre örgütlenme çalışmaları, işkolu ve yetki itirazlarına karşın geçen kasımda 550 üyesi için toplu iş sözleşmesi imzaldıktan sonra tüm üyeleri işten atılan Hava-İş Sendikası, İstanbul Sabiha Gökçen Havalanı’nda örgtülenmekte kararlı...

“Ya burada iş yapanlar buradan vazgeçecek ya da Hava -İş’in varlığına tahammül etmeyi öğrenecekler” diyen Hava- İş Sendikası Genel Başkanı Atilay Ayçin, zaman geçirmeksizin yeni şirkette örgütlenme çalışmalarına başladıklarını söyledi.

Gelişmeler hakkında bilgi veren Ayçin, Sabiha Gökçen Havaalanı’nda yer hizmetlerini tek şirketin verdiğini, bunun da İSG Yer Hizmetleri olduğunu hatırlatarak “Üç yıla yakındır örgütleme mücadelemiz sürüyordu. Önce işçileri üye olmamaları için zorladılar, sonra bizim işkoluna, daha sonra aldığımız yetkiye itiraz ettiler. Ancak işverenin tüm çabalarına karşın yetki aldık ve geçen kasımda toplu iş sözleşmesi imazaladık. Bunun hazmedilmediğini düşünüyoruz. Yapılan işin danışıklı olduğunu düşünüyoruz” dedi.

Dava açılacak

İşten atılan 550 civarında işçi için sendikal tazminat davaları açılacağını belirten Atilay Ayçin, “Bu davalar için çalışmalar sürüyor. Ama biz asıl olarak kendi işimizden vazgeçmiş değiliz. Bu danışıklı oyunu bozacağız. Orada örgütlenmeyi sürdüreceğiz. Şimdi, Pegasus Çelebi’den hizmet alıyor, köle fiyatına... Zaman yitirmeksizin çalışmalara üye kayıtlarımıza başladı. Buradaki işverenler ya bu işi yapmaktan vazgeçecekler ya da Hava-İş’in varlığını orada içlerine sindirecekler” diye konuştu.

Amaç, işyerini örgütsüz bırakmak

İSG Yer Hizmetleri’nde işten çıkarmalar protesto edildi. Hava-İş Genel Merkez yöneticileri yönetim ve şube başkanlarının da katıldığı protestoya yüzlerce işçi destek verdi. Atilay Ayçin, Sabiha Gökçen Havaalanı’nda sendika güvencesi altında örgütlü bir işyeri bırakılmamasının amaçlandığının altını çizdi.

Cumhuriyet

HAVA-İŞ ROTAYI ÇELEBİ'YE ÇEVİRDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (18)

Misafir ~ 6 yıl önce
sayın hava iş yetkilileri kıbrıs cumhurbaşkanı vefat etti diye yurt genelinde yas ilan edildi ve bayraklar yarıya indirildi fakat sabiha gökçen havalimanında indirilmedi diye haber oldu sizce 550kişi işten atıldı niye bu kadar haber olmadı neden basında veya yerel kanallarda bununla ilgili konuşulmuyor adını bilmediğin kanallarda varda atv.show.trt.star.kanalD.cnn.habertürk.kanaltürk te haber olmuyor bu kadarmı değersiz bir haber mi sorarım sizlere sayın hava iş yetkilileri ne zaman gündeme gelecek merak eddiyorum ayrıca başbakanımız 1 sendika yetmez 2.sendikaya üye olun der biz 1 sendikaya üye olduk diye işten olduk neden kendilerine hatırlatılmaz merak ederim ilginizi bekliyorum saygılarımla

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ERZURUM ÇELEBİ İSTASYON MÜDÜRESİ KOT PANTOLONLU KILIK KIYAFETE UYMAYAN BİR TARLARLA GEZİNİP DURUYOR KOS KOCA BİR ŞİRKETİN MÜDÜRESİ KOTLA GEZERSE PERSONELİ NASILDIR BİR BAKIN İMZA ATIP HEMEN KAÇIYOR İŞ YERİNDEN ŞİRKETİN ARABASI ALTINDA AİLESİNE ÇALIŞIYOR CİDDİYETSİZLİK ALMIŞ BAŞINI GİDİYOR ÇELEBİYE YAZIK ÇOK YAZIK BÖYLE MÜDÜRLERİ ÇALIŞTIRMAKLA YAZIK EDİYOR YAZIK

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Sonuç : işçinin sırtından menfaat temini. Atilayın mesleği sendika ağalığı ve devlet düşmanlığı: şimdiki karşıtları da atilayın çömezi,ancak yıllardır bu işle uğraştığı halde kendinden başka kimseyi sendikalı yapmayı başaramamış,laf ebesi çok ses çıkaran boş teneke B.A.Önce çalışmakta olduğun şirkette bir kişiyi olsun sendikalı yap sonra konuş.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
AMCAM NE DIYOR ALLAH ASKINA,HAVA ISI DESTEKLEYENLER LISE MEZUNU AMA DHMI YUKSEK MAAS ALAN BIRKAC SEHRIN ADAMI BASKA CARELERI YOK YENI NESIL LISELI BILE DAHA DONANIMLI AMA ZAMANINDA BIR SEHRIN BAKANI DOLDURMUS BUNLARI MALESEF SIRTTA YUK DHMI NIN DEVAM EDIYORLAR VE HAVA ISI BESLIYORLAR KENDI ARALARINDA KAZAN KAZAN ADURUMU SOZ KONUSU.SABIHA İLE HAVA İŞİN BENCE ALAKASI MALAKSI OLAMAZ.ORDAKI ISCILERI KULLANACAK ATATURKTE YERINI SAGLAMLAŞTIRMAK ICIN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000