16 Ağustos 2012, Perşembe 08:55:59

"GAZİPAŞA İÇİN HALA İZİN ÇIKMADI"

Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç isyan etti: "Gazipaşa Havalimanı hala engelleniyor. Tünel yapımı, pist uzatma çalışması ve terminal binası kapasite arttırımına hala izin çıkmadı. Biraz vicdan istiyoruz" dedi...
  • sayın başkan havaalanından şehir merkezine ucuz ulaşımıda sağlamışınızdır umarım , firmalara özel destek ! sağlayacağınıza Alanya merkeze 130-150 TL ye ulaşım problemini çözün öncelikle. Antalya gibi 1-2 TL ye gitmeyi arzu ederiz ( amaç hizmet ise bu )
  • Hayırdır sayın başkan pgs ile göbek bağınızmı var ? niçin thy ye bora jete değilde pgs ya her türlü desteği veriyorsunuz , tuhaf bir düşünce kesinlikle..
  • Hakikaten başkana katılmamak elde değil. Şimdi düz mantık düşünüldüğünde, Tailwind, Corendon, Transavia ve SAS sorunsuz bir şekilde inip kalkıyorlar. Ki SAS tüm dünyadaki bağımsız havacılık otoriteleri tarafından güvenlik konusunda daima ilk 5 içerisinde tutulmuştur. Tüm bunlara birde 2 sene sorunsuz uçmuş Borajet'e izin vermiyorsun. Adamların zaten uçakları küçük ve durma / kalkma mesafeleri hiç bir sorun oluşturmayacak olduğu açık. Amaç belli, bezdirme politikası, hele birde bu arada Allah göstermesin teknik arızadan falan dolayı küçük bir kaza olsa işte yakaladık diyecekler ve sebep bulacaklar. Başkan doğru söylemiş, Türkiye'deki herhangi bir havalimanı İstanbul'a uçuş bağlantısı olduğu zaman dünyaya bağlanmış oluyor. Bölge insanının ulaşım sorunu çözülecek, 3 kuruş olan otel konaklamaları 5 kuruş olacak, evi olan yabancı düzenli gelecek çarşıda pazarda para harcıyacak. ARKADAŞ BUNLARI GÖRMEYENLER KÖR VE ÜLKE EKONOMİSİNE İHANET İÇİNDEDİRLER. YAZIKLAR OLSUN.

Sekiz yabancı uçak şirketi hala Gazipaşa'ya sefer düzenlemek için izin bekliyor. İki yıldır İstanbul ve Ankara seferleri yapan Borajet'e de bu yıl sefer izni verilmedi. İç hat seferleri de yapan Pegasus başvuruda bulundu ancak halen izin çıkmadı. Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, Pegasus'a her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirterek "Çünkü İstanbul'a uçmak demek, dünyanın her yerine uçmak anlamına gelir" dedi.

'TÜM DÜNYAYA RAPOR SUNACAĞIZ'

ÖZGENÇ, "Şu anda bir rapor hazırlamaya başladık. Raporda Gazipaşa Havalimanı'nın Alanya, Gazipaşa ve Anamur için önemine yer veriyoruz. Bölgemizin turizm potansiyelini anlatıyoruz. Bu raporu önce Pegasus'a göndereceğiz. Ardından Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM)) yetkililerine göndereceğiz. Daha sonra yabancı dillere çevirip, dünyadaki önemli havayolu şirketlerine sunacağız" dedi.

'6 YILDIR BÜYÜMEYE İZİN YOK'

Gazipaşa Havalimanı'nın son 6 yıldır engellendiğini de vurgulayan Başkan Özgenç "Havalimanı ile ilgili süreç 2007'de başladı. 2012'ye geldik, bu yıl da bitmek üzere. Tam 6 yıl oldu ancak halen tünel yapımına, pistin uzatılmasına ve terminal binası kapasitesinin arttırılmasına izin verilmedi. Oysa bu yatırımları işletmeci TAV yapmaya hazır. El insaf diyoruz! Biraz vicdan istiyoruz!" şeklinde konuştu.

Yeni Alanya'nın 16 Temmuz tarihli sayısında yer alan "Alanya’ya Bakan yok" başlıklı haberini Ajans Press’in bülteninde gören Pegasus Havayolları sahibi Ali Sabancı, Gazipaşa Havalimanı’na sefer düzenlemek için çalışma yapılmasını istemişti. Gazipaşa Havalimanı Müdürü Cengiz Aşıklı’yı arayan Pegasus yöneticileri, havalimanının kapasitesi ve diğer detaylar hakkında bilgi almıştı.

Bölgenin önünün açık olduğuna ikna olan Pegasus, Gazipaşa’ya sefer düzenlemek için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü’ne (SHGM) başvuruda bulundu. Alanya’da piyasa araştırması da yapan Pegasus, Aşıklı'dan sonra görüştükleri Cartier Tur’un sahibi Mustafa Kemal Canfedai'ye, "Sabiha Gökçen Havaalanı aktarmalı ve yurtdışı bağlantılı uçuşlar düzenlemek istiyoruz. Potansiyel nasıl?" diye sordu.

PEGASUS'A HALA İZİN ÇIKMADI

Pegasus'a halen izin çıkmayışı nedeniyle harekete geçen Gazipaşa Belediye Başkanı Cemburak Özgenç, Pegasus'a bilboard dahil her türlü desteği vermeye hazır olduklarını söyledi. Özgenç, "Şu anda bir rapor hazırlamaya başladık. Raporda Gazipaşa Havalimanı'nın Alanya, Gazipaşa ve Anamur için önemine yer veriyoruz. Bölgemizin potansiyelini anlatıyoruz, Gazipaşa Havalimanı'na inen uçaklarla ilgili detayları veriyoruz. Turizm potansiyelimizi ve tam kapasite çalışması durumunda Gazipaşa Havalimanı'nda oluşacak müthiş yolcu trafiğini aktarıyoruz. Bizim için Pegasus uçuşları çok önemli. İstanbul'a uçmak demek, dünyanın her yerine uçmak demek. Gazipaşa'dan Pegasus'la İstanbul'a uçan bir yolcu, oradan da Küba'ya, ABD'ye uçabilir. Bu raporu önce Pegasus'a göndereceğiz. Ardından Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım ve Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) yetkililerine göndereceğiz. Daha sonra yabancı dillere çevirip, dünyadaki önemli havayolu şirketlerine sunacağız. Dikkat çekmek ve konunun sıcak kalmasını sağlamak istiyoruz" şeklinde konuştu.

'6 YILDIR BÜYÜMEYE İZİN VERİLMİYOR'

Gazipaşa Havalimanı'nın son 6 yıldır engellendiğini de vurgulayan Özgenç "Havalimanı ile ilgili süreç 2007 yılında başladık. 2012'ye geldik, hatta bu yıl da bitmek üzere. Tam 6 yıl oldu ancak halen tünel yapımına, pistin uzatılmasına ve terminal binası kapasitesinin arttırılmasına izin verilmedi. Oysa bu yatırımları işletmeci TAV yapmaya hazır. El insaf diyoruz! Biraz vicdan istiyoruz!" şeklinde konuştu. 

Yeni Alanya

"GAZİPAŞA İÇİN HALA İZİN ÇIKMADI"

Facebook Yorum

Yorumlar

ulaşım ? ~ 6 yıl önce
sayın başkan havaalanından şehir merkezine ucuz ulaşımıda sağlamışınızdır umarım , firmalara özel destek ! sağlayacağınıza Alanya merkeze 130-150 TL ye ulaşım problemini çözün öncelikle. Antalya gibi 1-2 TL ye gitmeyi arzu ederiz ( amaç hizmet ise bu )

Yanıtla

Kalan karakter 1000
her türlü destek mi ? ~ 6 yıl önce
Hayırdır sayın başkan pgs ile göbek bağınızmı var ? niçin thy ye bora jete değilde pgs ya her türlü desteği veriyorsunuz , tuhaf bir düşünce kesinlikle..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Taner kocaman ~ 6 yıl önce
Hakikaten başkana katılmamak elde değil. Şimdi düz mantık düşünüldüğünde, Tailwind, Corendon, Transavia ve SAS sorunsuz bir şekilde inip kalkıyorlar. Ki SAS tüm dünyadaki bağımsız havacılık otoriteleri tarafından güvenlik konusunda daima ilk 5 içerisinde tutulmuştur. Tüm bunlara birde 2 sene sorunsuz uçmuş Borajet'e izin vermiyorsun. Adamların zaten uçakları küçük ve durma / kalkma mesafeleri hiç bir sorun oluşturmayacak olduğu açık. Amaç belli, bezdirme politikası, hele birde bu arada Allah göstermesin teknik arızadan falan dolayı küçük bir kaza olsa işte yakaladık diyecekler ve sebep bulacaklar. Başkan doğru söylemiş, Türkiye'deki herhangi bir havalimanı İstanbul'a uçuş bağlantısı olduğu zaman dünyaya bağlanmış oluyor. Bölge insanının ulaşım sorunu çözülecek, 3 kuruş olan otel konaklamaları 5 kuruş olacak, evi olan yabancı düzenli gelecek çarşıda pazarda para harcıyacak. ARKADAŞ BUNLARI GÖRMEYENLER KÖR VE ÜLKE EKONOMİSİNE İHANET İÇİNDEDİRLER. YAZIKLAR OLSUN.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000