04 Mayıs 2012, Cuma 20:50:22

EROL KAPTAN VEDA ETTİ

Atlasjet’in deneyimli kaptan pilotu Erol Yücel, emekli oldu.
  • Değerli Erol YÜCEL Kaptanım, bu güzel anlamlı gününüzü geçte olsa canı gönülden kutlamak isterim .. Sağlıklı, huzurlu sevdiklerinizle beraber bir ömür geçirmeniz dileğiyle ..
  • Erol Kaptanim, en iyi dileklerimle. Size mutluluklar ve iyi sihatler dilerim. Interde beraber yasadigimiz guzel ve renkli gunleri unutmak mumkun degildir... Emre
  • HOCAM HAYIRLI OLSUN, ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN. SİZLERDEN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİK.
  • Erol Kaptanim , siz benim meslege ilk basladigim gun Inter de ucus isletme mudurumdunuz.. Sizden cok seyler ogrendim , tavsiyeleriniz sonucu ucuculuga basladim . Emekleriniz icin cok tesekkur ediyorum .. Emekliliginizin keyfini cikarin , saygilar ... Tulughan Coban

Son uçuşunu Antalya – İstanbul seferiyle noktalayan Yücel’i, sevenleri ve ailesi yalnız bırakmadı.

Atatürk Havalimanı apronunda çiçeklerle karşılanan Yücel, AirportHaber’e emekliliği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bu günden sonraki hayatınızda ne yapmayı planlıyorsunuz? sorusuna Yücel “Bundan sonra uçuş hayatım tamamen bitiyor. Ben yaş haddinden dolayı emekli olan en genç kaptan pilot olarak görüyorum kendimi. Bundan sonraki hayatıma karavan gezileriyle devam etmeyi düşünüyorum. Havacılıktan uzak kalmadan, simülatör öğretmenliği gibi, havacılıkla içiçe olmaya da devam edeceğim. Tabi eşime de bizim karavanın kabin amirliği görevini verdik. O da sağolsun kırmadı bizi. Onunla birlikte bir süre gezmeyi düşünüyoruz” diye konuştu.

45 senelik pilotluk hayatına 1968 yılında başlayan 1990 yılına kadar Hava Harp Akademisi'nde çeşitli uçaklarda görev yapan Yücel, ordunun ardından İstanbul Havayolları ve Pegasus Havayolları’nda da görev yaptı. Inter Havayolları’nın kurucu üyelerinden olan Yücel, 7 senede burada çalıştıktan sonra son 4 senedir Atlasjet’te kaptan pilot olarak uçuyordu.

AirportHaber’in, yeni pilot olacaklara tavsiyeniz var mı? sorusuna 45 yıllık deneyimli öğretmen pilot Yücel, “Gönlünden geçen herkesin bu mesleği yapmasını diliyorum. Bu meslek gerçekten severek yapılması gereken bir meslek. Severek yapsınlar istiyorum” dedi.

Awacs’larda ilk görev yapan Türk pilot olarak da bilinen Yücel'in ardından, Türkiye 7 sene sonra ikinci kaptan pilotunu Awacs eğitimlerine göndermişti.

Yabancı kaptan pilotların Türkiye’de görev yapması konusunda ne düşünüyorsunuz? Genç pilotların işsiz olmasını neye bağlıyorsunuz? Türkiye’de pilot olan gençlerin neler yapması gerekir? sorularına ise Yücel şöyle yanıt verdi.

“Hava kuvvetlerinden her sene 50 – 60 pilot çıkmasına rağmen, Sivil Havacılık yıllık 300-350 pilota ihtiyaç duyuyor. Tabi bu pilot açığını kapatma görevi gençlere düşüyor. Yabancı pilotlar neden geliyor? Biz kendi pilotlarımızı yetiştirene kadar ihtiyacı gidermek için. Biz kendi sistemimizi tam olarak oturttuğumuz takdirde artık onlara da güle güle denecektir. Airbus A321 gibi uçağın tipini işletip, bu uçakta 200 kişinin sorumluluğunu almak, büyük bilgi, birikim ve deneyim gerektiriyor. Bu yüzden deneyim kazanacakları şirketlere başvursunlar. İlk günden iş garantisi hiç bir yerde olamaz. Sertifikayı alıp 300 kişinin sorumluluğunu almaları için deneyime ihtiyaçları var" diyerek tavsiyelerde bulundu.

Biz de AirportHaber olarak Erol Kaptan’a bundan sonraki hayatında sağlık ve mutluluklar diliyoruz.

EROL KAPTAN VEDA ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (16)

Aylin Eroğlu Senger ~ 4 yıl önce
Değerli Erol YÜCEL Kaptanım, bu güzel anlamlı gününüzü geçte olsa canı gönülden kutlamak isterim .. Sağlıklı, huzurlu sevdiklerinizle beraber bir ömür geçirmeniz dileğiyle ..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Godygody ~ 6 yıl önce
Erol Kaptanim, en iyi dileklerimle. Size mutluluklar ve iyi sihatler dilerim. Interde beraber yasadigimiz guzel ve renkli gunleri unutmak mumkun degildir... Emre

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AFŞİN YELOK ~ 6 yıl önce
HOCAM HAYIRLI OLSUN, ALLAH YOLUNUZU AÇIK ETSİN. SİZLERDEN ÇOK ŞEY ÖĞRENDİK.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Tulughan Coban ~ 6 yıl önce
Erol Kaptanim , siz benim meslege ilk basladigim gun Inter de ucus isletme mudurumdunuz.. Sizden cok seyler ogrendim , tavsiyeleriniz sonucu ucuculuga basladim . Emekleriniz icin cok tesekkur ediyorum .. Emekliliginizin keyfini cikarin , saygilar ... Tulughan Coban

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000