19 Eylül 2012, Çarşamba 13:47:08

DERSİ ALİ SABANCI VERDİ

Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk, Londra’da düzenlenen 9. Dünya Low Cost Havayolları Kongresi’ne katıldı...
  • Eğer bir markanın sonunda SA varsa DİKKAT..!! Yok efendim halkı düşünmüş de vatandaş seyahatini önceden planlayıp ucuza uçuyormuş da... Hikaye.. Oldukça ekonomik gibi görünen biletler 3 ay sonraki uçuşlar ait.. Şimdi sorarım size. Hangimiz 3 ay sonra bir yere seyahat etmek için plan yapabiliriz ki? Ayrıca bazı uçuşlarda 3-5 bileti ucuz fiyata sattığınızı söyleyebildiğiniz gibi aynı uçuşta 250-300 Liralara da koltuk sattığınızı duyursanıza.. Sizin için önemli olan her bir yolcunun kaça uçtuğu değil, uçağınızın her sortide topladığı yekün paradır... Karlılığınızdan ödün vermeyi istemezsiniz hiç..
  • AĞZI OLAN KONUŞUYOR YAZAN YALAKA ARKADAŞ, NE GÜZEL YAZMIŞSIN EN İYİ MAAŞI THY VERİYOR DİYE BARİ TEKNİK KONUSUNDA DA EN İYİ TEKNİĞİN THY 'DE OLDUĞUNU YAZSAYDIN , DAHA BİR HANGARIN BİLE YOK KONUŞUYOSUN, PEGASUS UÇAKLARININ BAKIMINI KİMİN YAPTIĞINI HATIRLATMAMA GEREK YOK HERALDE AYRICA LİSANSLI ARKADAŞLARINI DA KOŞU BEYGİRİ GİBİ HER İŞE SÜRÜYOSUN YARDIMCI TEKNİSYENİN BİLE YOK SENİN ,UÇAKLARIN DA HENÜZ YENİ 1-2 SENE İÇİNDE BU YAPTIĞIN BAKIMLA HEPSİ KÜLÜSTÜR OLACAKTIR :)
  • THY'den sonra en iyi maaşları Pegasus veriyor. Low cost diye herşeyide low cost sanmayın. En iyi teknikte ayrıca Pegasus'tadır. Bilmem farkındamısınız ama Pegasus'un şuana kadar hiç kazası yok. İnşallah ta hiç olmaz. Ayrıca uçaktan kusmuk kokusu alan arkadaş o kokular senden geliyor olmasın sakın ? Sizin gibi enayiler THY'i över ama bilmezki THY yaptığı bütün harcamaları senin gibi enayilerden alıyor devlet şirketi olduğu için. Pegasusun arkasında devlet yok ama Türkiye'nin en iyi özel havayolu şirketi. Bunu başarmak ancak Sabancı zekası gerektirir.
  • Çok kısa diz aralığından dolayı uçuş süresince perişan olma..... çok düşük maaşlı çalışandan dolayı kalitesiz sunum ve hizmet..... Low-quality..

Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve Ticaretten Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk,  2011 yılında Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu şirketi olarak, sektörü temsilen 400 üst düzey yöneticinin katıldığı
2012 Dünya Low Cost Havayolları Kongresi’nde, büyümenin reçetesini paylaştı.

Londra Sofitel Heathrow Hotel’de 17-19 Eylül tarihleri arasında düzenlenen kongrenin ikinci gününde, Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, “Karlılığı Arttırmak” konulu bölüm çerçevesinde JLS Consulting Genel Müdürü John Atrickland’ın sorularını yanıtladı. 

Sabancı röportajında, “Fiyat ve hizmet stratejimiz çerçevesinde başarılı bir model yarattık. Dinamik fiyatlandırma politikamız ile seyahatlerini önceden planlayan ve biletlerini alan misafirlerimize fiyat avantajı yaratıyoruz. Low-cost modeli Türkiye’de uygulayan ilk havayolu olarak, misafirlerimize kendi seyahatlerini ekonomik fiyatlarla diledikleri gibi planlama özgürlüğü sunuyor ve ek hizmetlerimizle tercih ettikleri servisi, tercih ettikleri zamanda alma ayrıcalığı sunuyoruz.  Bu ana fikir ile 6 yıl gibi kısa bir sürede, 2011 yılında Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu olmayı başardık. Sadece geçen yıl 11.3 milyon misafirimizi uçurarak kurulduğumuzdan bu yana taşıdığımız toplam misafir sayısını 46 milyona çıkardık. Biz Türkiye’de havacılığı başlatmadık, ama değiştirdik. Yaklaşık 75 milyon genç bir nüfusa sahip Türkiye’de iç hatlarda hala büyük bir potansiyel ve katedilecek yol var ” diyerek sözlerine devam eden Sabancı, "Oluşturduğumuz yenilikçi ve başarılı model çerçevesinde misafirlerimizin ihtiyaçları ve isteklerine özen gösteriyor ve onlardan gelen geri dönüşlere önem veriyoruz. Bu ana fikirle, kalkış zamanlamalarımızı şeffaf bir şekilde paylaşıyoruz. Yılın en yoğun zamanı olan Ağustos ayında kaydettiğimiz %93,77’lik zamanında kalkış oranı ile iç hatlarda ortalama 27 dakika, dış hatlarda ise ortalama 40 dakika aralıkla misafirlerimizi uçurduk. Bugün 3.02 yaş ortalaması ile Türkiye’nin en genç filosu olan ve Boeing 737-800’den oluşan toplam 42 uçaklık genç filomuz ile, Türkiye’nin en büyük özel havayolu olmaktan gurur duyuyoruz.  Her geçen gün genişletmeye devam ettiğimiz uçuş ağımıza 18 Ekim’de Dubai’yi ekleyerek 25 ülkede 59 noktaya uçmakta olan bir havayolu olacağız" dedi.

Dünya Low Cost Havayolları Kongresi’ne bu yıl sektörü temsilen 400 üst düzey yönetici ve ortak katıldı.

DERSİ ALİ SABANCI VERDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (31)

explorer ~ 6 yıl önce
Eğer bir markanın sonunda SA varsa DİKKAT..!! Yok efendim halkı düşünmüş de vatandaş seyahatini önceden planlayıp ucuza uçuyormuş da... Hikaye.. Oldukça ekonomik gibi görünen biletler 3 ay sonraki uçuşlar ait.. Şimdi sorarım size. Hangimiz 3 ay sonra bir yere seyahat etmek için plan yapabiliriz ki? Ayrıca bazı uçuşlarda 3-5 bileti ucuz fiyata sattığınızı söyleyebildiğiniz gibi aynı uçuşta 250-300 Liralara da koltuk sattığınızı duyursanıza.. Sizin için önemli olan her bir yolcunun kaça uçtuğu değil, uçağınızın her sortide topladığı yekün paradır... Karlılığınızdan ödün vermeyi istemezsiniz hiç..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Gözlemci ! ! ! ~ 6 yıl önce
AĞZI OLAN KONUŞUYOR YAZAN YALAKA ARKADAŞ, NE GÜZEL YAZMIŞSIN EN İYİ MAAŞI THY VERİYOR DİYE BARİ TEKNİK KONUSUNDA DA EN İYİ TEKNİĞİN THY 'DE OLDUĞUNU YAZSAYDIN , DAHA BİR HANGARIN BİLE YOK KONUŞUYOSUN, PEGASUS UÇAKLARININ BAKIMINI KİMİN YAPTIĞINI HATIRLATMAMA GEREK YOK HERALDE AYRICA LİSANSLI ARKADAŞLARINI DA KOŞU BEYGİRİ GİBİ HER İŞE SÜRÜYOSUN YARDIMCI TEKNİSYENİN BİLE YOK SENİN ,UÇAKLARIN DA HENÜZ YENİ 1-2 SENE İÇİNDE BU YAPTIĞIN BAKIMLA HEPSİ KÜLÜSTÜR OLACAKTIR :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ağzı olan konuşuyor! ~ 6 yıl önce
THY'den sonra en iyi maaşları Pegasus veriyor. Low cost diye herşeyide low cost sanmayın. En iyi teknikte ayrıca Pegasus'tadır. Bilmem farkındamısınız ama Pegasus'un şuana kadar hiç kazası yok. İnşallah ta hiç olmaz. Ayrıca uçaktan kusmuk kokusu alan arkadaş o kokular senden geliyor olmasın sakın ? Sizin gibi enayiler THY'i över ama bilmezki THY yaptığı bütün harcamaları senin gibi enayilerden alıyor devlet şirketi olduğu için. Pegasusun arkasında devlet yok ama Türkiye'nin en iyi özel havayolu şirketi. Bunu başarmak ancak Sabancı zekası gerektirir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kısaca ~ 6 yıl önce
Çok kısa diz aralığından dolayı uçuş süresince perişan olma..... çok düşük maaşlı çalışandan dolayı kalitesiz sunum ve hizmet..... Low-quality..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000