09 Haziran 2012, Cumartesi 08:40:51

"BU YOLCU BİZİMDİR DEYİP ALIYORLAR"

Dalaman Havalimanı Taksi Kooperatifi Başkanı Nazmi Yılmaz, yolcu taşımada yaşanan sorunları çözülmesi için Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek ile bir görüşme yaptı.
  • bunlar orda mafya olmuş bunu gelen yabancılar bile biliyo yasal dışardan gelen taksiye girişte yapmadıkları muamele yok herşeyi yapıyolar sonra haklıymış gibi konuşuyolar bunlar mafya dalammanda hiçbir airportta böle bişi yok ama burası dağbaşı
  • Nazmi başkan Dalaman Havalimanı taxi koop. kurulmadan da bazı Havalimanlarında Havaş vardı ve Havaş gibi kurumsal bir şirket tüm faaliyetlerini yasal prosedürler çerçevesinde yapmaya daima dikkat eder, Dalamanda öyle bir ihtiyaç hasıl oldu ki taşıma faaliyetini oraya taşıdı, atarken biraz daha insaflı olmanız gerekirdi diye düşünüyorum. Siz gerçek korsanlarla nasıl mücadele edeceğiniz hakkında stratejinizi düşünün bence
  • Havasa laf atcağına sen önce yetki belgesi alıpta yolcu alanlara diş geçir.resmen somuruyorsunuz yolcuları..
  • yazık size ya. 150 tl ye göcek'e götürmeyi biliyorsunuz ama

Yılmaz, Kaymakam Şimşek ile yapılan görüşmenin olumlu geçtiğini ve gerekli yerlere trafik ekibi konulabileceğini belirtti.

Dalaman Havalimanı Taksi Kooperatifi Başkanı Nazmi Yılmaz “Yolcu taşımada küçük şirketlerin yeterli aracı olmadığı için birbirleri ile paslaşıyorlar, bize hiçbir yolcu gelmiyor. Kendileri şirkete ‘onlar bizim uçakla geldi, bu yolcu bizimdir’ deyip aldıklarını biliyoruz. Burada görevli olmayan, ismi belirsiz kişilerin gelen yolcuları aldıklarını biliyoruz.

Yöneticilerimizden de hiçbir sonuç alamadığımız için Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek, Dalaman Havalimanı Emniyet Müdürü İsmail Yenigelen ve Dalaman Emniyet Müdürü Mehmet Çeribaşı ile görüşmenin uygun olduğunu düşündük. Bu konuda bize yardımcı olacaklarını ve bu eksikliklerin yerinde izleyeceklerini söylediler, Kendilerine bizzat teşekkür ediyoruz” dedi.

“Kara Ulaştırma Bölge Müdürlüğünün incelemelerinde Havaş Havalimanından yolcuyu aldığı zaman Göcek, Yanıklar, Çalış, Gökova, Çıtlık, Köyceğiz ve Ortaca kavşağında yolcuyu indiremeyeceklerini söyleyerek nasıl garajdaki otobüs oraya bir bina yapıyorsa, onlarda bir görevli tarafından yolcu indirme bindirme yapacaklarını belirtiler” diyen Nazmi Yılmaz, “Dalaman yolcularını almadıkları halde almaya çalıştıkları da yetkili kişilere beyan ettik.

İç hattan Türkorlar geldiği zaman dış hata geçtiklerinde her uçağın yolcusudur. Yüzlerce, gelen her uçağın yolcusunu aldıklarını da biliyoruz. Bu uçaklardan yolcu alabilmesi için her uçakla sözleşme yapılması gerekiyor. Bizim Uluslararası taşımacılık yetki belgemiz var, bundan dolayı biz her uçağın yolcusunu alabiliriz.

Pegasus Otel’in yolcu taşımasında dış hatlara girilmeyeceğini ve sadece iç hatlarda Pegasus’un yolcularını alacağını geçen komisyon kararında belirtilmişti. Dalaman’dan çıktığı zaman direk Marmaris, Fethiye‘de ara durak olmadığı için, Pegasus Otel‘i yolcu taşımacılıktan dolayı ve komisyon üyelerine Dalaman Şoförler Odası Başkanı Abdulkerim Uslu hariç hepsine teşekkür ediyorum.

Bu ara durakların bizi mağdur ettiğini ve her uçağın komisyon üyelerinden ricam, Havaş’ın taşımasında biraz daha baskın yapmaları ve 2014 yılında yapılacak olan komisyon kararında ara durakların kaldırılması ve kurallara riayet etmesi bizim uyduğumuz kuralları başkasının uymadığını bu konular üzerinde gereken işlemlerin yapılacağı inancındayız” dedi.

NAZMİ YILMAZ’DAN ABDUL KERİM USLU’YA YAYLIM ATEŞİ

Dalaman Şoförler Odası Başkanı Abdulkerim Uslu’ya da büyük tepki gösteren Nazmi Yılmaz, “Havalimanında, Minibüsçüye ve Kamyoncuya yardım etmediği halde bu komisyon kararında 5’e 1 çıksa dahi ret vereceğini düşünürken niçin evet oyu verdi. Evet vermesinin altında da bazı sebepler olduğuna inanıyoruz ve Abdulkerim Uslu’nun Şoförler Odasına kayıtlı üyelerine ihanet ettiğini düşünüyorum, tüm üyelerimize ihanet etmiştir. Bu ihanetin bedelini de bir gün mutlaka ödeyecektir.

Dalaman Şoförler Odası Başkanı Abdulkerim Uslu hiç bir gün, hiç bir üyesine yardım etmemiştir. Hava Limanında 179 üyeden 1 kişi O’nu görmüyoruz, bütün kurumlarla biz tek başımıza mücadele ediyoruz. Komisyonda görüşünün hayır olacağını dediği halde ve yanındaki yöneticilerinde, Şoförler Odası yöneticilerinde buna ‘hayır diyeceksin’ demiş olmasına rağmen bunlara nasıl evet dedi. Dalaman halkı da ve tüm şoför esnafı da Dalaman Şoförler Odası Başkanı Abdulkerim Uslu’nun bu ihanetinin bedelini bir gün ödeyeceğini söylediklerini unutmasın. Muğla’da, tüm Şoförler Odası Kooperatif Başkanları ve Taksiciler Kooperatifi Başkanları ile yapmış olduğumuz toplantıda kesinlik ilçe komisyonu kararlarına ret verilecek diye anlaşmamıza rağmen Fethiye, Marmaris, Milas ret verdi ama bizim Abdulkerim Uslu 23 Mayıs Çarşamba günü Kaymakamlıkta yapılan İlçe Komisyonu toplantısında evet dedi. Dalaman Kaymakamı Yılmaz Şimşek ile görüşmemizde bu konuda da bize yardımcı olacağını ve Emniyet Müdürlerimiz ile beraber Havalimanında İç Hatlar olsun, Dış Hatlar olsun yerinde inceleyip en yakın tarihte toplantı yapılacağını ve toplantıda da bunları tekrar dile getireceklerini, İç ve Dış hatta da bütün olumsuz işlere yardımcı olacağını söyledi” dedi.

"BU YOLCU BİZİMDİR DEYİP ALIYORLAR"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

ali şeker ~ 3 yıl önce
bunlar orda mafya olmuş bunu gelen yabancılar bile biliyo yasal dışardan gelen taksiye girişte yapmadıkları muamele yok herşeyi yapıyolar sonra haklıymış gibi konuşuyolar bunlar mafya dalammanda hiçbir airportta böle bişi yok ama burası dağbaşı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Nazmi başkan Dalaman Havalimanı taxi koop. kurulmadan da bazı Havalimanlarında Havaş vardı ve Havaş gibi kurumsal bir şirket tüm faaliyetlerini yasal prosedürler çerçevesinde yapmaya daima dikkat eder, Dalamanda öyle bir ihtiyaç hasıl oldu ki taşıma faaliyetini oraya taşıdı, atarken biraz daha insaflı olmanız gerekirdi diye düşünüyorum. Siz gerçek korsanlarla nasıl mücadele edeceğiniz hakkında stratejinizi düşünün bence

Yanıtla

Kalan karakter 1000
YAZIKLAR OLSUN ~ 6 yıl önce
Havasa laf atcağına sen önce yetki belgesi alıpta yolcu alanlara diş geçir.resmen somuruyorsunuz yolcuları..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yasas ~ 6 yıl önce
yazık size ya. 150 tl ye göcek'e götürmeyi biliyorsunuz ama

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000