15 Ağustos 2012, Çarşamba 08:35:06

BAYRAMDA UÇMAK CEP YAKACAK

Ramazan bayramına sayılı günler kala havalimanları hareketlenmeye başladı...
  • aynı ve olması gereken fiyatlar . . . KM1
  • Her zaman olduğu gibi!

Yoğun talep yüzünden bazı illere yapılan günlük tek seferlerde şimdiden uçaklar doldu. Biletini almayı son günlere bırakanlar ise gidiş-geliş için neredeyse bir aylık asgari ücret kadarlık meblağı gözden çıkarmak zorunda. Örneğin 17 Ağustos Cuma günü gidiş, 21 Ağustos Salı günü dönüş olmak üzere İzmir'den Malatya'ya uçakla seyahat etmenin bedeli, aktarmalı seferlerde dahil olmak üzere en düşük ücretler üzerinden bugün için 675 lirayı buluyor. Havayolu şirketlerinin yetkilileri, bayrama gitmek için uçağı tercih edenlerin acele etmesini tavsiye ediyor. Çünkü bilet fiyatları dakikalar ilerledikçe artmaya devam ederken, yer bulmak giderek zorlaşacak. Asgari ücret Temmuz 2012 itibarıyla brüt 940,50 lira olarak uygulanıyor. Çalışanın cebine ise asgari geçim indirimi dahil 739,80 lira giriyor.

Havayollarındaki bayram hareketliliğini ve bilet fiyatlarını değerlendiren Pegasus Havayolları'nın ticaretten sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Güliz Öztürk, son günlerde oldukça pahalılaşan fiyatların bir kaç ay öncesinde gayet makul seviyelerde olduğuna vurgu yaptı. Ayrıca düzenlenen kampanyaların mutlaka takip edilmesini tavsiye eden Öztürk, "Misafirlerimizin çoğunluğu bilet satın alma ve tatil planlama çalışmalarını son ana bırakmayarak, en uygun fiyattan seyahatlerini gerçekleştirebiliyorlar." dedi. Öztürk, bayram dolayısıyla artan talebi karşılamak için yurt içi ve dışı uçuşlarını toplam 188 ek sefer ile takviye ettiklerini de belirtti.

Onur Air'in İletişim Koordinatörü Yasin Zengin ise bu yıl da geçen yıl bayram tatilindeki fiyatları sunduklarını vurguladı. Kendilerinin de söz konusu dönemde sefer sayılarını artırdıklarını ifade eden Zengin, uygun fiyata uçak bileti bulmak için seyahat planlarının aylarca öncesinden yapmak gerektiğini dile getirdi. Onur Air'in iletişim koordinatörü, bayram döneminde en çok talep gören uçuşların her sene olduğu gibi kıyı şeridindeki illere yapılanlar olduğunu, bunlar arasında özellikle İzmir, Antalya, Bodrum ve Dalaman'ın öne çıktığını aktardı.

BAYRAMDA UÇMAK CEP YAKIYOR

Uçuş Hattı - Ücret *

İzmir- Malatya 675

İstanbul- Diyarbakır 633

İstanbul- Van 629

İzmir- Erzurum 620

İzmir- Diyarbakır 560

İstanbul- Malatya 536

Ankara- Malatya 523

İstanbul- Erzurum 516

İzmir- Van 516

Ankara- Erzurum 483

Ankara- Diyarbakır 443

İstanbul- Adana 376

Ankara- İzmir 356

İstanbul- Ankara 300

İstanbul- İzmir 286

Ankara- Adana 238

İstanbul- Antalya 236

(*) Ücretler TL olarak, 17-21 Ağustos arasında uçuşu bulunan havayolu şirketlerin internet sitelerinden en düşük fiyatlar baz alınarak tek kişi için gidiş-dönüş olarak derlenmiştir.

Not: Tek uçuşların yapıldığı baz hatlarda biletler tükenmiş durumda.

(Zaman)

BAYRAMDA UÇMAK CEP YAKACAK

Facebook Yorum

Yorumlar

neresi cep yakıyor ? ~ 6 yıl önce
aynı ve olması gereken fiyatlar . . . KM1

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İsim / Rumuz ~ 6 yıl önce
Her zaman olduğu gibi!

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000