09 Nisan 2015, Perşembe 17:16:02

AMERİKALI MÜZİK GRUBU PEGASUS'A İSYAN ETTİ

Amerikalı müzik grubu Kayo Dot, Twitter üzerinden Pegasus Havayolları'na isyan etti. Grup, Pegasus'u valizlerini kaybetmekle suçladı.
  • kardesım madem 1 2 saatlık yolculuk ıcın bu kadar canın sıkılıyorsa ucma. pegasus olmasaydı baska bır fırmanın olmıyacagı anlamına gelmez bu donemdekı. anladın mı acaba. bende havacılıkta gorev alıyorum ne gorev aldıgım onemlı degıl ama son donemlerde pegasus'u takıp edıyorsan haberlerınıde almıssındır umarım. artık çalısanları bıle pegasus'a isyan edıyor istifa ediyor. adamlar kendi çalışanlarını hırsızlık yaptı hakaret ettı baslıgı altında ısten cıkartıyor. ama öyle bırsey olmuyor tabıkıde sadece gecen ay a gore elemanlarının performansının dusmesı sebeb. madem elemanlarının performansı dusuyor dıger sırketler gıbı egıtıme sokucaksın egıtımını yenıleyeceksın bu egıtım 1 hafta yada 4 hafta surer bu surede zaten elemanlarda calııyor olucak hali hazırla. havacılıgı takıp etmeyıp buraya yorum atman kusura bakma ama bıraz sacma oldu. sektorun ıcıne gırınce kımın ıyı kımın kotu oldugunu anlarsın umarım. tabı bu sektore gırebılırsen.
  • Amerikalilar bile anladi, ama bizim millet anlayamadi ucan beygirleri
  • Pegasus destek de cümleye Hi diye başlamış. Bu ancak eski dostlar arasında kullanılır. Keşke ingilizce bilen biri cevap verseydi
  • Öncelikle Pegasus olmasaydı TK ile uçuş için bugün aldığınız bileti 3 katı fiyata alacaktiniz. Ucuza bilet Satıyor. Mutlaka rekabet olmalı. Yoksa tekel ortaya cikar. Pegasus bunu bir nebze sağlıyor. Emniyetten kesinlikle taviz vermiyorlar. Evet, bazı Pilotları TK ya gitti, dogru ama bu duruma Karşılık dışarıdan aldığı (yabancı ve Turk) bir Sürü pilot var. Bagaj konusu ise, her havayolu Şirketi'nin sorunu, aaaa Pegasus da bagaj kayboldu demek anlamsız. Kaybolan bagaj havayolu şirketinin degil, yer hizmetleri sunan şirketin problemi. Zamanında Pegasus kendi yer hizmetleri icin kendi şirketini kurmak istedi Sabiha' da, izin vermediler. Daha baska bir konu, Sabiha eski terminal binası boş olarak Senelerdir duruyor. Pegasus onu istedi, ücretini ödemek kaydıyla tabiki. Verdiler mi ? Hayır. Pegasus problemsiz mükemmel bir şirket tabiki degil. Ama çabalıyor. Cok mu iyi yönetiliyor? Hayır. Ama birşeyler yapmak icin, iyiye gitmek icin caba sarf ediyor. Sonuçta özel şirket ve TK gibi devlet desteği, her istedigini yapabilen bir Yapıya sahip degil. Lutfen laf söylerken bunları dikkate alalım.

Son albümleri “Coffins on Io“yu yakın zaman önce çıkaran Amerikalı grup KAYO DOT, Avrupa konserleri sırasında uçtukları Türk havayolu şirketi Pegasus Havayolları’nın önce enstrüman ve ekipmanlar için gruptan ekstra bagaj parası aldığını, ardından da tüm ekipmanı ve bagajları kaybettiğini duyurdu.

Mağdur olan grup, Pegasus’tan zararlarını karşılamasını istiyor.

Ardından Pegasus da KAYO DOT’a cevap verdi:

AMERİKALI MÜZİK GRUBU PEGASUS'A İSYAN ETTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (50)

iPhoneUygulamsıCvp ~ 3 yıl önce
kardesım madem 1 2 saatlık yolculuk ıcın bu kadar canın sıkılıyorsa ucma. pegasus olmasaydı baska bır fırmanın olmıyacagı anlamına gelmez bu donemdekı. anladın mı acaba. bende havacılıkta gorev alıyorum ne gorev aldıgım onemlı degıl ama son donemlerde pegasus'u takıp edıyorsan haberlerınıde almıssındır umarım. artık çalısanları bıle pegasus'a isyan edıyor istifa ediyor. adamlar kendi çalışanlarını hırsızlık yaptı hakaret ettı baslıgı altında ısten cıkartıyor. ama öyle bırsey olmuyor tabıkıde sadece gecen ay a gore elemanlarının performansının dusmesı sebeb. madem elemanlarının performansı dusuyor dıger sırketler gıbı egıtıme sokucaksın egıtımını yenıleyeceksın bu egıtım 1 hafta yada 4 hafta surer bu surede zaten elemanlarda calııyor olucak hali hazırla. havacılıgı takıp etmeyıp buraya yorum atman kusura bakma ama bıraz sacma oldu. sektorun ıcıne gırınce kımın ıyı kımın kotu oldugunu anlarsın umarım. tabı bu sektore gırebılırsen.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
pgs iste ~ 3 yıl önce
Amerikalilar bile anladi, ama bizim millet anlayamadi ucan beygirleri

Yanıtla

Kalan karakter 1000
PGT Destek ~ 3 yıl önce
Pegasus destek de cümleye Hi diye başlamış. Bu ancak eski dostlar arasında kullanılır. Keşke ingilizce bilen biri cevap verseydi

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Öncelikle Pegasus olmasaydı TK ile uçuş için bugün aldığınız bileti 3 katı fiyata alacaktiniz. Ucuza bilet Satıyor. Mutlaka rekabet olmalı. Yoksa tekel ortaya cikar. Pegasus bunu bir nebze sağlıyor. Emniyetten kesinlikle taviz vermiyorlar. Evet, bazı Pilotları TK ya gitti, dogru ama bu duruma Karşılık dışarıdan aldığı (yabancı ve Turk) bir Sürü pilot var. Bagaj konusu ise, her havayolu Şirketi'nin sorunu, aaaa Pegasus da bagaj kayboldu demek anlamsız. Kaybolan bagaj havayolu şirketinin degil, yer hizmetleri sunan şirketin problemi. Zamanında Pegasus kendi yer hizmetleri icin kendi şirketini kurmak istedi Sabiha' da, izin vermediler. Daha baska bir konu, Sabiha eski terminal binası boş olarak Senelerdir duruyor. Pegasus onu istedi, ücretini ödemek kaydıyla tabiki. Verdiler mi ? Hayır. Pegasus problemsiz mükemmel bir şirket tabiki degil. Ama çabalıyor. Cok mu iyi yönetiliyor? Hayır. Ama birşeyler yapmak icin, iyiye gitmek icin caba sarf ediyor. Sonuçta özel şirket ve TK gibi devlet desteği, her istedigini yapabilen bir Yapıya sahip degil. Lutfen laf söylerken bunları dikkate alalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000