05 Mart 2010, Cuma 08:22:32

Ali Sabancı'dan güldüren konuşma

Ekonomist Dergisi'nin Ekonomide Yılın İş İnsanları 2009 anketinde, Yılın İş İnsanı seçilen Pegasus Havayolları Başkanı Ali Sabancı, törendeki konuşmasıyla herkesi güldürdü
  • NE SAÇMNALADIĞINIZI SANIYORSUNUZ SİZ YA! EVET HERŞEY PARAYLA! SATIYORUZ KARDEŞİM VAR MI BİR DİYECEĞİNİZ. MADEM BİLİYORSUNUZ GİDİN BAŞKA HAVAYOLLARIYLA UÇUN! SANKİ YALVARIYORUZ SİZE. BİZİ BİLEN BİLİYOR. HEM HERŞEY PARALI Bİ DAHA GELMEYECEĞİZ DİYORSUNUZ, HEM DE 2 GÜN SONRA KABİNDE YİNE AYNI KİŞİLERİ GÖRÜYORUZ. Bİ AFRALAR TAFRALAR... SAĞA SAĞLIM GİTTİK GELDİK DEMİYORSUNUZ DA YOK NEDEN PARALI YOK 5 DK GECİKTİNİZ, BİLMEM NE.. Bİ BUNDAN ANLARSINIZ ZATEN. BEĞENMEYEN GELMESİN KARDEŞİM BU KDAR BASİT!!!!!
  • doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış. hayır sizin niye çalışırken sesiniz çıkmıyordu eskici arkadaşlarda şimdi çıkıyor .aklınız yenimi başınıza geldi (sanmıyorum) komik olamayın...
  • Pegasustan ayrılan yada eleştiren herkes kötü. Sen ve senin gibiler dogruluk timsali. Havacılık geçmişin nedir?teknik bilgin,uçak içi satışın, pilotajın ne kadar mükemmel ki her konuya yorum yaparsın? Verdiğin tüm teknik bilgilerin eksik ve yanlış olduğunu rahatlıkla ispatlarım. EGT, Bakım atlamaları, malatya vs. Senin gibi pgs çalışanı olması bile yeterli bir şey pegasusu anlamak için mal sahibi ve mallar ilişkisi...
  • Bak yine bilemedin,beni tanımadığın belli oldu ,öğrenmek istiyorsan Cahit Taşbaş Kaptana sor o sana anlatır ama önce altına kaçırmaman için de tedbirini al.Burada çok daha faydalı konulara değinmek istiyorum bu iş çok uzadı.

SUYU BİLE PARAYLA SATARLAR

Ekonomist Dergisi’nin 19 yıldır gerçekleştirdiği 6 kategorideki Ekonomide Yılın İş İnsanları 2009 anketinde Yılın İş İnsanı Ödülü’ne Pegasus Havayolları Başkanı Ali Sabancı layık görüldü.

Sabancı, Conrad Oteli’nde yapılan törende ödülünü gecenin sponsoru Efe Alkollü İçecekler Başkanı Ekrem Demirtaş’ın elinden aldı. Demirtaş, “Ali’yi dört yıldır tanıyorum. Misafirlerine suyu bile parayla satıyor, insan misafirim dediği uçak yolcusuna suyu parayla satar mı? Ama Ali satıyor” dedi.

BAŞARININ SIRRI BURADA

Demirtaş, “Ali Bey uçaklarında yaptığı anonslarla yolculara kemerlerini koltukların üzerine çapraz bırakmalarını sağlar. Bu da uçakların 5 dakika erken kalkması ve milyonlarca dolar kazanç demek. O yüzden Pegasus dört yılda yüzde 43 büyüdü” diyerek Sabancı’ya esprili şekilde övgü yağdırdı.

Sabancı da konuşmasında, “Evet ama koskoca Sabancı bile suyu parayla alıyor. Başarımız sudan ibaret değil. Bazen babam bile, ‘Suyu bedava versek, biraz gevşetsek’ diyor” diye konuştu.

EŞ SEÇMEK ÖNEMLİ BAŞARI

Müthiş bir girişimci olduğunu ve bu konuda tevazu göstermeyeceğini belirten Ali Sabancı şöyle konuştu: “Ben anamı babamı doğru seçerek başladım hayata, tevazu yok. Eşi seçmek ise en önemli başarı. Bu salonda bana oy vermeyenlere bedava bilet vermeyeceğim. İkinci seçilen ile aramdaki farka da canım sıkıldı. Daha çok olmalıydı. 3.2 milyar dolarlık yatırımla taşları yerinden oynattık. Misafirler (yolcular) hariç kimse memnun olmadı. Fakat bizi izlemeye devam edin, çok teşekkür ederim.”

YILIN KADIN GİRİŞİMCİSİ: CANAN ÇELEBİOĞLU TOKGÖZ

* İş dünyasının önde gelen isimlerinin katıldığı törende Pegasus Başkanı Ali Sabancı, ‘Yılın İş İnsanı’ seçilirken, ‘Yılın Profesyoneli’ kategorisinde Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv birinci oldu. ‘Yılın Bürokratı’ kategorisinde Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, yüzde 58 oy oranıyla birinci oldu. Viaport Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Bayraktar, ‘Yılın Erkek Girişimcisi’ seçildi.

* Çelebi Holding Başkan Vekili Canan Çelebioğlu Tokgöz, ‘Yılın Kadın Girişimcisi’ ve TEMA Vakfı Onursal Başkanı Nihat Gökyiğit ‘Yılın Sivil Toplum Önderi’ kategorisinde ilk sırayı aldı. Gecenin açılış konuşmasını Ekonomist, Capital ve PCnet dergilerinin Yayın Direktörü Rauf Ateş yaptı. Hürriyet Yazarı Ertuğrul Özkök de geleneği bozmayarak bu yıl da konuşmasıyla geceye katıldı.

(Posta)

Ali Sabancı'dan güldüren konuşma

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Misafir ~ 8 yıl önce
NE SAÇMNALADIĞINIZI SANIYORSUNUZ SİZ YA! EVET HERŞEY PARAYLA! SATIYORUZ KARDEŞİM VAR MI BİR DİYECEĞİNİZ. MADEM BİLİYORSUNUZ GİDİN BAŞKA HAVAYOLLARIYLA UÇUN! SANKİ YALVARIYORUZ SİZE. BİZİ BİLEN BİLİYOR. HEM HERŞEY PARALI Bİ DAHA GELMEYECEĞİZ DİYORSUNUZ, HEM DE 2 GÜN SONRA KABİNDE YİNE AYNI KİŞİLERİ GÖRÜYORUZ. Bİ AFRALAR TAFRALAR... SAĞA SAĞLIM GİTTİK GELDİK DEMİYORSUNUZ DA YOK NEDEN PARALI YOK 5 DK GECİKTİNİZ, BİLMEM NE.. Bİ BUNDAN ANLARSINIZ ZATEN. BEĞENMEYEN GELMESİN KARDEŞİM BU KDAR BASİT!!!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlarmış. hayır sizin niye çalışırken sesiniz çıkmıyordu eskici arkadaşlarda şimdi çıkıyor .aklınız yenimi başınıza geldi (sanmıyorum) komik olamayın...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Pegasustan ayrılan yada eleştiren herkes kötü. Sen ve senin gibiler dogruluk timsali. Havacılık geçmişin nedir?teknik bilgin,uçak içi satışın, pilotajın ne kadar mükemmel ki her konuya yorum yaparsın? Verdiğin tüm teknik bilgilerin eksik ve yanlış olduğunu rahatlıkla ispatlarım. EGT, Bakım atlamaları, malatya vs. Senin gibi pgs çalışanı olması bile yeterli bir şey pegasusu anlamak için mal sahibi ve mallar ilişkisi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bak yine bilemedin,beni tanımadığın belli oldu ,öğrenmek istiyorsan Cahit Taşbaş Kaptana sor o sana anlatır ama önce altına kaçırmaman için de tedbirini al.Burada çok daha faydalı konulara değinmek istiyorum bu iş çok uzadı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000