26 Mart 2010, Cuma 16:22:43

Air Berlin'den RADİKAL KARARLAR

Ali Sabancı’nın da hissedarlar arasında bulunduğu Esas Holding’in ortak olduğu Almanya’nın ikinci büyük havayolu şirketi Air Berlin, 2010 yılına tedbirli giriyor. 25 adet Boeing 787 siparişinin 10’unu iptal eden Air Berlin, filosundaki uçaklardan bazılarını da satacak.
  • Airberlin in battigi filan yok sadece kriz dolayisiyla siarislerde kisitlamaya gidiliyor,ayrica Airberlin in arkasinda kac sirket var 1-NIKI Air 2-LTU 3-DBA 4-AirBerlin (kendisi) 5-Germania(gizli ortak) Bence sen kendi derdine yan. Ali Sabanci bos yere yatirim yapmaz.
  • Anliyamadin herhalde , batan THY değil, su an çalımız oldugun firma! Sana iyi şanslar :))
  • Bilen burada bir yazsin da ögrenelim,sirketin degeri ne kadar? Ben TK da da calistim AirBerlinde de calismaya devam ediyorum,bir calisan olarak aradaki farki mi soracaksiniz? THY de köleymisim,simdi insan gibi calisiyorum. THY iyi bir seyler yapmak istiyorsa önce insan seminerlerini tekrar baslatsin ve seminerde anlatilanlara uygun davransin.Calisanini memnun etmeyen batmaya mahkumdur.
  • Bir laf vardır her zaman artık dünyada ne zaman hangi krizin çıkacağı belli değil. Eskiden türkiye de her an kriz çıkardı şimdi bir bakıyorsun amerikada kriz çıkmış sonra avrupaya geliyor kriz vurduğu zaman ayakta sağlam şirket sayısı çok az. Insanlar krizde para harcamayı kesiyor hem de bıçak gibi sadace su ve ekmek alıyor tabiriyle. Havayolu şirketleri de çok ciddi etkileniyorlar her 6 ayda bir piyasaya bakıp mevcut durumu revize etmeleri gerekiyor.. piyasada var olmak ve ayakta kalıp operasyonları devam için..

2009 yılında ekonomik krizden etkilenen Air Berlin, 2010 yılına temkinli giriyor. Pegasus Havayolları’nın da ortağı olduğu Air Berlin, bir taraftan uçak siparişlerini iptal ederken bir taraftan da filosundaki dar gövdeli uçaklarını satıyor.

Geçtiğimiz günlerde 25 uçaklık Boeing 787 Dreamliner siparişinin 1.7 milyar dolarlık 10’unu iptal ettiğini açıklayan Air Berlin, 2010 yılına yönelik önemli kararlar alıyor.

Air Berlin teslimatlarını 2011 yılına kaydırdığı 4 adet Boeing 737-800 tipi uçaklarını satın almaktan vazgeçerek, Boeing ile yaptığı anlaşma ile Sale and Lease Back (Satıp, yeniden kiralama) yoluna gideceğini bildirdi.

Filosundaki 152 uçaktan 42’si kendine ait olan Air Berlin, geçen yıl taşıdığı 27.9 milyon yolcuyu 30 milyona çıkarmayı hedefliyor.

Yolcu hedeflerini artıran Air Berlin, filosunu da ekonomik koşulları göz önünde bulundurarak yeniden şekillendiriyor.

Air Berlin, kendi öz malı üç adet 737-800’ü Shenzhen Airlines’e kiraladı. Kiralık olarak filoda bulunan bir adet Airbus 319’u ise iade etti.

Dört adet Airbus 320 uçağı ise Lionhart şirketine sattı. Lionhart bu uçakların ikisi Virgin America Havayolları’na, ikisini de Azerbaycan Havayolları’na kiralayacak.

 

Air Berlin'den RADİKAL KARARLAR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 8 yıl önce
Airberlin in battigi filan yok sadece kriz dolayisiyla siarislerde kisitlamaya gidiliyor,ayrica Airberlin in arkasinda kac sirket var 1-NIKI Air 2-LTU 3-DBA 4-AirBerlin (kendisi) 5-Germania(gizli ortak) Bence sen kendi derdine yan. Ali Sabanci bos yere yatirim yapmaz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Anliyamadin herhalde , batan THY değil, su an çalımız oldugun firma! Sana iyi şanslar :))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bilen burada bir yazsin da ögrenelim,sirketin degeri ne kadar? Ben TK da da calistim AirBerlinde de calismaya devam ediyorum,bir calisan olarak aradaki farki mi soracaksiniz? THY de köleymisim,simdi insan gibi calisiyorum. THY iyi bir seyler yapmak istiyorsa önce insan seminerlerini tekrar baslatsin ve seminerde anlatilanlara uygun davransin.Calisanini memnun etmeyen batmaya mahkumdur.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Bir laf vardır her zaman artık dünyada ne zaman hangi krizin çıkacağı belli değil. Eskiden türkiye de her an kriz çıkardı şimdi bir bakıyorsun amerikada kriz çıkmış sonra avrupaya geliyor kriz vurduğu zaman ayakta sağlam şirket sayısı çok az. Insanlar krizde para harcamayı kesiyor hem de bıçak gibi sadace su ve ekmek alıyor tabiriyle. Havayolu şirketleri de çok ciddi etkileniyorlar her 6 ayda bir piyasaya bakıp mevcut durumu revize etmeleri gerekiyor.. piyasada var olmak ve ayakta kalıp operasyonları devam için..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000