28 Mayıs 2009, Perşembe 16:25:23

Air Berlin 87 milyon Euro zarar açıkladı

Pegasus Havayolları'nın sahibi Esas Holding'in yüzde 15.3'ünü satın aldığı Almanya'nın önde gelen havayollarından Air Berlin, 2009 yılının ilk 3 aylık döneminde zarar açıkladı.
  • laleli, bi sus abi veya abla, bi sus yaaaa
  • Airberlin seasonal operating loss olarak 87.3 milyon euro açıklamıştır bu genel zarar değildir lütfen bunu karıştırmayalım...
  • Benim ne Ali Sabanci ile alakam var nede Pegasus ile sadece objektif bir yorum yapmaya calistim. Air Berlin zaten zararda olmasa Sabanci'lari ortak almazdi. Sadece demek istedigim su an zarar gostermesi nakit akisi pozitif oldugu mudeetce ve EBITDA ( bu tabirleri bildiginden emin degilim) pozitif oldukca zararin cok fazla anlam ifade etmedigi. Onun icin her yaziya futbol taraftari gibi takim tutma mantigi ile cevap yazacagina biraz daha bilimsel olmaya calis tabii anlayabilirsen.....
  • AİRBERLIN DE DE PEGASUS DEKİ GİBİ UÇAK İÇİNDE MİLLİ PİYANGO BİLETİ SATTIRSINLAR KARA GEÇERLER BELKİ...YADA SATAMADIĞI PİYANGO BİLETİNE BÜYÜK İKRAMİYE ÇIKMASINI BEKLESİNLER....BOL ŞANS:)))

Pegasus Havayolları'nın sahibi Esas Holding'in yüzde 15.3'ünü satın aldığı Almanya'nın önde gelen havayollarından Air Berlin, 2009 yılının ilk 3 aylık döneminde zarar açıkladı. Cirosu artan şirket, ilk çeyrekte 87.3 milyon euro zarar yazdı.

Almanya'nın önde gelen havayollarından Air Berlin'in zararı 2009 yılının ilk 3 aylık döneminde arttı. Esas Holding tarafından yüzde 15.3'lük hissesi satın alınan Air Berlin'in 2009'un ilk çeyreğindeki zararı, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 27 artışla 87.3 milyon Euro oldu.

Cirosu yüzde 1.2 artarak 661 milyon Euro'ya ulaşan Air Berlin'in, yolcu başına kilometre bazındaki geliri de yüzde 15.4 artışla 8.33 Eurocent olarak gerçekleşti. Air Berlin'in toplam yolcu sayısı ise yüzde 6.2'lik düşüşle 5.5 milyona geriledi.

Konuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Air Berlin CEO'su Joachim Hunold, "Bu zorlu ekonomik şartlarda Avrupa'daki diğer havayollarından daha iyi performans gösterdik" dedi.

Air Berlin 87 milyon Euro zarar açıkladı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 9 yıl önce
laleli, bi sus abi veya abla, bi sus yaaaa

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Airberlin seasonal operating loss olarak 87.3 milyon euro açıklamıştır bu genel zarar değildir lütfen bunu karıştırmayalım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Benim ne Ali Sabanci ile alakam var nede Pegasus ile sadece objektif bir yorum yapmaya calistim. Air Berlin zaten zararda olmasa Sabanci'lari ortak almazdi. Sadece demek istedigim su an zarar gostermesi nakit akisi pozitif oldugu mudeetce ve EBITDA ( bu tabirleri bildiginden emin degilim) pozitif oldukca zararin cok fazla anlam ifade etmedigi. Onun icin her yaziya futbol taraftari gibi takim tutma mantigi ile cevap yazacagina biraz daha bilimsel olmaya calis tabii anlayabilirsen.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
AİRBERLIN DE DE PEGASUS DEKİ GİBİ UÇAK İÇİNDE MİLLİ PİYANGO BİLETİ SATTIRSINLAR KARA GEÇERLER BELKİ...YADA SATAMADIĞI PİYANGO BİLETİNE BÜYÜK İKRAMİYE ÇIKMASINI BEKLESİNLER....BOL ŞANS:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000