24 Mart 2012, Cumartesi 09:51:45

800 GRAM İÇİN...

Pegasus Havayolları ile seyahat edecek bir yolcudan, limitten 800 gram fazla bagajı için ücret istendi. Şaka gibi olay sonrası yolcu şikayet sitesine içini döktü.
  • Al birini vur diğerine bu chartercılar hep aynı
  • hemen de beğenmiyorsanız uçmayın yorumları gelmiş.peki sizi thy ile uçmaya zorlayan mı var da her thy haberine olumsuz yorumlar döşüyorsunuz.işte böyle 800 gram için manşetlere çıkıp rezil olursunuz.şu halkın cebi biraz para görsün bakalım pegasusun yüzüne bakan var mı
  • Nasıl bir ülke olduk.her konuda ahkam kesip bilgi sahibi olmak,her konuda mutlaka taraf olmak analiz yapmak ve mutlaka fanatikçe davranıp hakaret edip kavga çıkarmak olağan oldu.Bir havayolu şirketindeki uygulama için muhtemelen bu kadar çok yorum yapılan başka ülke yoktur.Pegasusun aldığı bagaj ücreti için bir sürü yorum yapacağınıza akaryakıttaki vergileri ÖTV yi ve doğalgaz faturalarındaki kabarıklıkları konuşun.pegasusla uçmak zorunda değiliz ama akaryakıt ve doğalgazı kullanmak zorundayız.
  • Uyuz oluyorum bu THY'de ikramve kilo hakki bedava diyenlere.Kardesim ben hic bir havayolunda bedava verilen bir hizmet gormedim.THY herseyin (genis koltuk,extra kilo hakki,yemek vb.) parasini size sormadan alir.PGS gibi sirketler ise size sorar,isterseniz fazladan para oder alirsiniz,istemezseniz para odemezsiniz.Bu yuzden THY'de bir bilete 150 TL verirken PGS'de 75 TL odeyerek ucuza ucabilirsiniz.Anlayana.
Pegasus Havayolları’nın fazla bagaj konusundaki tavizsiz tutumu, bir yolcunun 800 gram fazla ağırlık için ücret ödemesiyle bir kez daha kanıtlandı. Olay yolcunun bir internet sitesine durumu şikayet etmesiyle ortaya çıktı.

İşte yolcunun yazdığı o şikayet; “Geçen hafta yurt dışından gelen arkadaşımı havalimanına bıraktım. Kendisi yabancı olduğu için check in bankosuna kadar 1 adet valizi, 1 adet el çantası ile eşlik ettim. Geldigimizde valiz 30.8 kg (otuz kilo sekiz yüz gram) olduğu için fazla bagajı olduğu ve ücret ödememiz gerektiğini söylediler. Biletimizde 30 kg hakkımız vardı. 800 gram gibi komik bir kiloya yardımcı olmadılar. Eğer valizimiz 10 kg olsa paramızın üstünü alacak mıyız sorusuna da gülerek hayır cevabı verildi. Bilete 400 TL öderken çok iyiydi”

Konuyla ilgili Pegasus Havayolları yetkililerinin yaptığı açıklamada ise her misafire eşit davranıldığı ve 800 gram da dahil olmak üzere fazla bagajdan ücret alınmasının normal olduğu ifade edildi.
800 GRAM İÇİN...

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (69)

Misafir ~ 6 yıl önce
Al birini vur diğerine bu chartercılar hep aynı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
hemen de beğenmiyorsanız uçmayın yorumları gelmiş.peki sizi thy ile uçmaya zorlayan mı var da her thy haberine olumsuz yorumlar döşüyorsunuz.işte böyle 800 gram için manşetlere çıkıp rezil olursunuz.şu halkın cebi biraz para görsün bakalım pegasusun yüzüne bakan var mı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Nasıl bir ülke olduk.her konuda ahkam kesip bilgi sahibi olmak,her konuda mutlaka taraf olmak analiz yapmak ve mutlaka fanatikçe davranıp hakaret edip kavga çıkarmak olağan oldu.Bir havayolu şirketindeki uygulama için muhtemelen bu kadar çok yorum yapılan başka ülke yoktur.Pegasusun aldığı bagaj ücreti için bir sürü yorum yapacağınıza akaryakıttaki vergileri ÖTV yi ve doğalgaz faturalarındaki kabarıklıkları konuşun.pegasusla uçmak zorunda değiliz ama akaryakıt ve doğalgazı kullanmak zorundayız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Uyuz oluyorum bu THY'de ikramve kilo hakki bedava diyenlere.Kardesim ben hic bir havayolunda bedava verilen bir hizmet gormedim.THY herseyin (genis koltuk,extra kilo hakki,yemek vb.) parasini size sormadan alir.PGS gibi sirketler ise size sorar,isterseniz fazladan para oder alirsiniz,istemezseniz para odemezsiniz.Bu yuzden THY'de bir bilete 150 TL verirken PGS'de 75 TL odeyerek ucuza ucabilirsiniz.Anlayana.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000