16 Mayıs 2012, Çarşamba 15:31:28

31. BOEING TÖRENLE KUTLANDI

2011 yılını “Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu” ünvanıyla tamamlayan Pegasus, uygun fiyatları ve alternatif destinasyon seçenekleriyle Kuzey Kıbrıs’lı seyahatçilerin de değişmez tercihi olarak öne çıkıyor.
  • bunlar hatayli degil ama sen cok sig kalmissin , biraz gunese cik
  • ben yeni pegasusa katldım..ınanılmaz bir şirket...çalısanına cok deger verıyor..cok kalıteli şirket..bazı şirketler burunlarından kıl aldırmamaya devam etsın...PEGASUS suan en cok tercih edıle havayolu şirketi...
  • ALİ BEY İŞİNİ BİLİR.BAKIŞLARINDAN BELLİ CİN GİBİ..PEGASUSU BALTALAMAK,BATIRMAK,ÇAMUR ATMAK İSTEYEN HERKES BİR GÜN O KAPIDAN GİRMEK İÇİN MÜCADELE EDECEKTİR.ÇÜNKÜ O İŞİNE VE ÇALIŞANINA DEĞER VERİYOR..ÇALIŞANLARIDA KENDİSİNE...
  • my name is kiosk'a ....beğenmiyorsan uçmazsın olur biter.O naylon poşet dediğin şey tercih meselesidir.Bunun bu havayoluyla ayrıca eşitlik veya eşitsizlilkle ne alakası var? Kısacası bir yolcu olarak milyonlarca kez söyleyeceğim TEBRİKLER PEGASUS :)

Kuzey Kıbrıs merkezli uçuşlarda taşıdığı misafir sayısını 5 yılda 5,5 kat  arttırarak, Kuzey Kıbrıs’a en çok uçan havayolu konumuna yerleşen Pegasus, 31. Boeing 737-800’ünün filosuna katılmasını Lefkoşa’da düzenlenen bir törenle kutladı.

Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Halil İbrahim Akça ve KKTC’li bakanların katılımıyla ve Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ve Genel Müdür Sertaç Haybat başta olmak üzere Pegasus Ailesi bireylerinin hazır bulunduğu törende, Hat Bakım Müdürlüğü bünyesinde uçak teknisyeni olarak Lefkoşa’da görev yapan Zihni Altunç’un kızı Berra’nın adını taşıyan yeni Boeing 737-800 TC-CPD uçağı, Lefkoşa’ya teslim edildi.

Lefkoşa merkezli uçacak TC-CPD Berra’nın teslim töreninde konuşan Pegasus Hava Yolları Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı, “Uçmayan kalmaması için uygun fiyatlarla hizmet veren Pegasus Hava Yolları olarak, bugüne kadar 33.999.460 tarifeli misafirimizi varmak istedikleri destinasyonlara güvenli ve tam zamanında taşıdık. 2005’ten bu yana 26.084.428 misafirimizi 100 TL’nin altında, 10.055.243 misafirimizi ise 50 TL’nin altında fiyatlarla uçurduk. 2011 yılında Avrupa’nın en hızlı büyüyen havayolu şirketi olduk. 2012 yılının ilk çeyreğinde iç hatlardaki pazar payımız %24’e, dış hatlardaki pazar payımız da %10’a yükseldi. Türkiye’nin yeni nesil havayolu olma misyonumuz çerçevesinde, hem filomuza hem de uçtuğumuz destinasyonlara her geçen gün yenilerini ekliyoruz. Bu sabah bu törende filomuzun yeni üyesi olan 31. Boeing 737-800’ümüz Berra uçağımızı kutlamak için bulunuyoruz. Berra, Türkiye’de havacılık sektörünün en büyük özel yatırımı olan 40 uçaklık Boeing 737-800 yatırımımızla ailemize yeni katılan uçağımız. Berra’nın diğer uçaklarımızdan farkı, önem verdiğimiz merkezlerimizin başında gelen Kuzey Kıbrıs’lı bir aile bireyimizin kızının ismini taşıması. Lefkoşa doğumlu Berra, Kuzey Kıbrıs trafiğimize destek olmak amacıyla Lefkoşa merkezli uçuşlarımızda misafirlerimizi taşıyacak.” dedi. 

Pegasus Hava Yolları Genel Müdürü Sertaç Haybat da “Bugün misafirlerimizi, haftalık 186 tarifeli seferimiz ile Kuzey Kıbrıs’dan Türkiye’de 7 noktaya ve bağlantılı olarak da dünyada 42 noktaya ekonomik şekilde uçuruyoruz. 5 Yılda 2011 yılında Kuzey Kıbrıs uçuşlarımızda taşıdığımız misafir sayımız 5,5 kat artarak 971.575’e ulaştı. Kıbrıs merkezli uçuşlarımızda 1,3 milyon misafirimizi 50 TL’nin, 2,8 milyon misafirimizi de 100 TL’nin altına uçurduk. Tüm bu sevindirici gelişmelerle, bölge turizmine değer yaratmakta bir pay sahibi olmaktan dolayı mutluluk duyuyoruz” şeklinde konuştu.

31. BOEING TÖRENLE KUTLANDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (33)

davut ~ 6 yıl önce
bunlar hatayli degil ama sen cok sig kalmissin , biraz gunese cik

Yanıtla

Kalan karakter 1000
şirket budur ~ 6 yıl önce
ben yeni pegasusa katldım..ınanılmaz bir şirket...çalısanına cok deger verıyor..cok kalıteli şirket..bazı şirketler burunlarından kıl aldırmamaya devam etsın...PEGASUS suan en cok tercih edıle havayolu şirketi...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BRAVO PEGASUS A. ~ 6 yıl önce
ALİ BEY İŞİNİ BİLİR.BAKIŞLARINDAN BELLİ CİN GİBİ..PEGASUSU BALTALAMAK,BATIRMAK,ÇAMUR ATMAK İSTEYEN HERKES BİR GÜN O KAPIDAN GİRMEK İÇİN MÜCADELE EDECEKTİR.ÇÜNKÜ O İŞİNE VE ÇALIŞANINA DEĞER VERİYOR..ÇALIŞANLARIDA KENDİSİNE...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
tebrikler pegasus ~ 6 yıl önce
my name is kiosk'a ....beğenmiyorsan uçmazsın olur biter.O naylon poşet dediğin şey tercih meselesidir.Bunun bu havayoluyla ayrıca eşitlik veya eşitsizlilkle ne alakası var? Kısacası bir yolcu olarak milyonlarca kez söyleyeceğim TEBRİKLER PEGASUS :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000