31 Ocak 2012, Salı 10:16:15

13 UÇAK İSG'YE İNEMEDİ

İstanbul'u etkisi altına alan soğuk hava uçuşları etkilemeye devam ediyor. Sabiha Gökçen Havalimanı'nda dün akşam başka meydanlara yönlendirilen uçakların tekrar Sabiha Gökçen'e iniş yaptığı fakat şu anda pist temizleme çalışmaları nedeniyle tekrar seferlerde aksama meydana geldiği belirtildi.
  • YAHU GM DENİLEN ADAMIN PSLİKLERİNİ DUYMAYAN KALMADI AMA HALA ORTALARDA DOLAŞIYOR.BEN OLSAM ODAMDAN UTANCIMDAN ÇIKMAM
  • Kuzeyde kar buz yüzünden uçuş iptali olmaz sadece sis olursa görüş mesafesi anlamında ancak iptal olur, onlarca defa karlı ve buzlu piste indim.
  • ARKADAŞLAR MEYDAN İŞLETME FEDAKARLIK YAPSINIZ DİYORSUNUZDA APRON ÇALIŞANKLARI ELİNDEN GELENİ YAPIYOR. GENEL HEAŞ GN MD ÇALIŞANI GÖRMÜYORKİ MAHKEMELERLE BAŞI DERTTE NASIL KURTARACAK KENDİNİ ONUN DERDİNDE EE BOŞUNA DEMEMİŞLER SU DESTİSİ SU YOLUNDA KIRILIR..
  • HAVAYOLUNU KULLANANLARIN SABIRLI OLMASI İLE TÜRKİYENİN COĞRAFİ ŞARTLARINDA BU OLUR HAVA RAPORLARI ÇOK İYİ TAKİP EDİLMEZSE BU TÜR ANLAŞMAZLIKLAR OLUŞUR SİVİLHAVACILIK BİR ZİNCİR GİBİDİR BİR HALKASI AKSADIMI SİSTEM ANINDA ÇOKER ÖNEMLİ OLAN BU BİRLİKTELİĞİ SAĞLAMAKTIR BUNUDA ŞEF MUAVİNLERİ ŞEFLER MÜDÜR MUAVİNLERİ MÜDÜRLER BAŞKANLAR VE GENEL MÜDÜR SAĞLAMALIDIR AYRICA PİST ASFALTI İETT KAFASININ ANLAMAYACAĞI KARIŞIMLAR VARDIR BU BELLİ SICAKLIKLARDA KAR BUZ TUTMAZ BU TÜR KARIŞIMLA ASFALTLAR ÇOK PAHALI OLDUĞUNDAN İHALEYE GİRENLER CEPLERİNE FAZLA PARA KALSIN DİYE BUNLARI NE ARAŞTIRIR NEDE KULLANIR PİSTİN ALTINA ISITMA YAPAMAZSINIZ PİSTİN VURUŞ ANINDAKİ DİRENÇİNİ AZALTIR BİR UÇAK KAÇ TON İLE PİSTE VURUYOR BİLENLERE SORUN SAYGILARIMLA SARHOŞAHTAPOT
Kar yağışı nedeniyle uçuşlarda büyük aksamalar meydana gelirken, Sabiha Gökçen Havalimanı'nda pist temizleme çalışmaları nedeniyle 3 uçağın iniş yapmak için beklediği öğrenildi.

Dün akşam 11 uçağın pistteki buzlanma ve fren değerleri nedeniyle iniş yapamayarak Ankara Esenboğa Havalimanı ve İzmir Adnan Menderes Havalimanı'na yönlendirilmesinin ardından uçakların gece tekrar Sabiha Gökçen'e gitmek üzere havalandığı ve sorunsuz şekilde iniş yaptığı öğrenildi.

Uçakların inişinin ardından herhangi bir yönlendirme meydana gelmediği belirtilirken, yaklaşık 1 saattir pistteki frenleme değerlerinin yine uzaması sonucu şu anda 3 uçağın iniş yapmak üzere havalimanı üzerinde tur attığı belirtildi.

Yapılan frenleme sonuçlarının ardından uçakların iniş yapması bekleniyor.

11:00: Havada tur atan uçaklardan Türk Hava Yolları'na ait Ankara - İstanbul uçağının Sabiha Gökçen Havalimanı'nda frenleme değerlerinin normale dönmesinin ardından iniş yaptığı, Pegasus Havayolları'na ait bir uçağın ise yakıt almak amacıyla Ankara'ya yönlendirildiği yakıt almasının ardından Sabiha Gökçen Havalimanı'na ineceği öğrenildi.

©AirportHaber.com
13 UÇAK İSG'YE İNEMEDİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

Misafir ~ 6 yıl önce
YAHU GM DENİLEN ADAMIN PSLİKLERİNİ DUYMAYAN KALMADI AMA HALA ORTALARDA DOLAŞIYOR.BEN OLSAM ODAMDAN UTANCIMDAN ÇIKMAM

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Kuzeyde kar buz yüzünden uçuş iptali olmaz sadece sis olursa görüş mesafesi anlamında ancak iptal olur, onlarca defa karlı ve buzlu piste indim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
ARKADAŞLAR MEYDAN İŞLETME FEDAKARLIK YAPSINIZ DİYORSUNUZDA APRON ÇALIŞANKLARI ELİNDEN GELENİ YAPIYOR. GENEL HEAŞ GN MD ÇALIŞANI GÖRMÜYORKİ MAHKEMELERLE BAŞI DERTTE NASIL KURTARACAK KENDİNİ ONUN DERDİNDE EE BOŞUNA DEMEMİŞLER SU DESTİSİ SU YOLUNDA KIRILIR..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
HAVAYOLUNU KULLANANLARIN SABIRLI OLMASI İLE TÜRKİYENİN COĞRAFİ ŞARTLARINDA BU OLUR HAVA RAPORLARI ÇOK İYİ TAKİP EDİLMEZSE BU TÜR ANLAŞMAZLIKLAR OLUŞUR SİVİLHAVACILIK BİR ZİNCİR GİBİDİR BİR HALKASI AKSADIMI SİSTEM ANINDA ÇOKER ÖNEMLİ OLAN BU BİRLİKTELİĞİ SAĞLAMAKTIR BUNUDA ŞEF MUAVİNLERİ ŞEFLER MÜDÜR MUAVİNLERİ MÜDÜRLER BAŞKANLAR VE GENEL MÜDÜR SAĞLAMALIDIR AYRICA PİST ASFALTI İETT KAFASININ ANLAMAYACAĞI KARIŞIMLAR VARDIR BU BELLİ SICAKLIKLARDA KAR BUZ TUTMAZ BU TÜR KARIŞIMLA ASFALTLAR ÇOK PAHALI OLDUĞUNDAN İHALEYE GİRENLER CEPLERİNE FAZLA PARA KALSIN DİYE BUNLARI NE ARAŞTIRIR NEDE KULLANIR PİSTİN ALTINA ISITMA YAPAMAZSINIZ PİSTİN VURUŞ ANINDAKİ DİRENÇİNİ AZALTIR BİR UÇAK KAÇ TON İLE PİSTE VURUYOR BİLENLERE SORUN SAYGILARIMLA SARHOŞAHTAPOT

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000