27 Şubat 2016, Cumartesi 09:20:53

Vali Balkanlıoğlu'dan Ordu-Giresun değerlendirmesi

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılışından bu yana henüz birinci yılını doldurmadan Türkiye’nin toplam 55 havalimanı arasında ilk 26’ya girdiğini söyledi.
  • Antalya'dan ve İzmir'den direk OGU uçuşları ne zaman başlayacak?
  • Çok değerli ordu valimizin görüşlerine ve yaptığı tespitlere içtenlikle katılıyorum. Özel şirketlerin de ordu giresun hava imanına uçmalarını tavsiye ediyorum.bilakis onur air firmasınında bölge hava limanına uçmasını temenni ediyorum. Bölgenin kalkınması açısından direk uçuşların yararlı olacağını düşünüyorum. Tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Saygılarımla.
  • Orduya A330 inebiliyormu?
  • Vali aynı futbolcu Sergene benziyor:)))

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılışından bu yana henüz birinci yılını doldurmadan Türkiye’nin toplam 55 havalimanı arasında ilk 26’ya girdiğini söyledi.

Vali Balkanlıoğlu yaptığı açıklamada, Avrupa’da deniz üzerinde inşa edilen tek havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılışından bu yana henüz 10 aylık bir süre geçtiğini, bu süre içerisinde 55 havalimanı içerisinde doluluk oranı açısından 26. Sırada yer aldığını belirtti.

Havalimanının rantabl kullanıldığını ve yolcu kapasitesinin çok fazla olduğunu söyleyen Vali Balkanlıoğlu, ”Ordu ve Giresun en çok göç veren illerin başında geliyor. Bu iki ilimizden göç eden insanların yerleştikleri iller ise İstanbul ve Ankara oluyor. Havalimanının açılmasıyla birlikte gurbette olan hemşehrilerimiz için büyük kolaylık sağlanmış oldu” dedi.

GÜNDE 16 UÇAK İNİP KALKIYOR

Vali Balkanlıoğlu, şöyle konuştu: “2015 yılında yolcu sayımız 250 binler civarındayken, son 2 ayda 110 binleri buldu. Bir yıl içerisinde bir milyon civarında yolcunun uçaklarla taşınacağını düşünüyoruz. Gidişatta bunu gösteriyor. Günde bazen 16 uçak inip kalkıyor. Önce İstanbul’a başlayan seferler, Ankara ve İzmir ile devam etti. Antalya ve Bursa'da çekim alanına girdi. Antalya’ya da direkt uçuş seferi başlayacak. Bunun yanı sıra Almanya, Suudi Arabistan ve Kıbrıs’a da uçak seferleri yapılacak ve önümüzdeki dönemde tarifeli uçuşlara geçilecek.”

10 AYDA 330 BİN YOLCU TAŞINDI

Vali Balkanlıoğlu, özel hava yolu şirketlerine de seslenerek, sefer sayısını artırmalarını ve uygun saatlere sefer koymalarını istedi. Ordu-Giresun Havalimanı’nın yolcu ve sefer sayıları hakkında da bilgiler veren Vali Balkanlıoğlu, “Ordu-Giresun Havalimanı’nın hizmete açıldığı 22 Mayıs 2015 tarihinden bugüne kadar toplam 330 bin 802 kişi Ordu-Giresun Havalimanı'ndan seyahat etti. Bunların, 227 bin 563’ü 2015 yılında, 103 bin 239’si ise 2016 yılında seyahat etti. Ordu-Giresun Havalimanı'na bugüne kadar Bin 660’sı 2015 yılında, 712’si 2016 yılında olmak üzere toplam 2 bin 372 uçak seferi yapıldı. Diğer taraftan 12 uçak seferi ile Bin 114 kişi hac ve umre için Ordu-Giresun Havalimanı'ndan Suudi Arabistan’a direkt uçuş yaptı. Ordu-Giresun Havalimanı'ndan halihazırda haftanın 4 günü 7 sefer, 3 günü ise 6 sefer yapılıyor” diye konuştu.

Vali Balkanlıoğlu'dan Ordu-Giresun değerlendirmesi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (21)

AYT-OGU-AYT ~ 2 yıl önce
Antalya'dan ve İzmir'den direk OGU uçuşları ne zaman başlayacak?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mehmet güler ~ 2 yıl önce
Çok değerli ordu valimizin görüşlerine ve yaptığı tespitlere içtenlikle katılıyorum. Özel şirketlerin de ordu giresun hava imanına uçmalarını tavsiye ediyorum.bilakis onur air firmasınında bölge hava limanına uçmasını temenni ediyorum. Bölgenin kalkınması açısından direk uçuşların yararlı olacağını düşünüyorum. Tüm yetkililere teşekkür ediyorum. Saygılarımla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Merak ~ 2 yıl önce
Orduya A330 inebiliyormu?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
a380-900 ~ 2 yıl önce
389 indi geçen
Mehmet ~ 2 yıl önce
BRAVO SAYIN VALİMİZ. SAĞOLUN
Evet ~ 2 yıl önce
Ordu Giresun Havalimanı pisti 3000mt uzunluğunda 45mt eninde dünya standartlarinda bir pisttir. Istanbul Atatürk Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanlarinin pistleri ile ayni uzunluk ve genislige sahiptir. B777 bile cok rahat iner ve kalkar.
Mehmet münihten ~ 2 yıl önce
Bazı düşüncesizler. Valiye dürüst yorum yapmıyorlar Saygısız adam sen sınıfsız okulda okundun sana yazıklar olsun. Almanlar kadar milliyetci olamadık gitti
Kaptan ~ 2 yıl önce
Vali aynı futbolcu Sergene benziyor:)))

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000