15 Nisan 2016, Cuma 09:06:00

THY'ye bilet fiyatı tepkisi

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Türk Hava Yolları'nın Ordu-Giresun Havalimanı'na yaptığı sefer sayıları, saatleri ve fiyatlarının bölge halkını mağdur ettiğini söyledi.
  • Baskan hakli neden türkiyenin entgre havalimanina gurur tablosuna ucak seferleri az bursa kıbrıs antalya izmir almanya arabistan olabilir ve parada kazanir Biz giresun ordu gümüshane 3 il ya ayiptir günahtir niye bize bu zülüm anlamadik ucakta yer yok bilet pahali 2 gün sonraya thy ve pegasus ve atlas global onur airler gelmesi lazim bora jete de kapiyi açmasi lazim
  • Evet zaten bilet fiyatları 300 tl olunca personel gülüyor ve wc ler temiz oluyor sanki thy deki suratsız 3-5 kuruş görüp kendini bişe zanneden personel kimsede yok maalesef. Herkes herşeyin ucuzunu ister hayat şartları nedeniyle. Eminim siz iki seçenek olsa herzaman pahalı olanını alırsınız.
  • evvela slot vermeyen IST alanı yöneticilerini ikna etmesi gerektiğini bilmemiş THY'e geçirmiş.. THY de dolan uçağında halen düşük sınıf satacak hali yok, kimse kusura bakmasın.. bak 55 TL ler çıkıyor, al uzağa düşük öde bre. pişkin.
  • Sayın giresun sanayi ticaret odası başkanının belirttiği uçuşlar sefer sayıları azdır.çoğaltılması gerekmektedir.bilet fiyatları tranzon hava limanıyla kıyaslandığında yüksektir.bilet fiyatlarının yüksek olması bölge insanımızı mağdur etmektedir.thy yetkililerimizin bu konuda karadeniz insanınım bu mağduriyeti gidermesi konusunda yararlı olacaktır.istanbul atatürk hava limanına uçuşların sefer sayılarının artırılması turizim açısından önemli katkılar sağlayacaktır.özellikle yaz aylarında yurt dışından gelen vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilecektir.tük hava yolları yetkililerimizin konuyla ilgili çalışma yapıp karadeniz insanının mağduriyetini giderecekleri önemlidir.bu konuda thy yetkililerimize desteklerinden dolayı şimdiden teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim.

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (GTSO) Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Türk Hava Yolları'nın Ordu-Giresun Havalimanı'na yaptığı sefer sayıları, saatleri ve fiyatlarının bölge halkını mağdur ettiğini söyledi.

Konuyla ilgili açıklama yapan GTSO Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, 22 Mayıs'tan bu yana faaliyette bulunan ve ilk 10 ayda 330 bin yolcu taşıyarak Karadeniz Bölgesi'nin en verimli ikinci havaalanı olan Ordu-Giresun Havaalanı'nın teknik ve uçuş sayılarında yaşanan eksiklikler dolayısıyla hedeflenen performansı gösteremediğini belirtti. Çakırmelikoğlu, "Türk Hava Yolları'nın (THY) uçuş sayılarını artırmaları yönündeki yaptığımız telkinler ne yazık ki bugüne kadar karşılık görmemiştir, Anadolu Jet firması ihtiyaçlara kısmi cevap vermiş vermeye de gayret ettiği gözlemlenmektedir. Bugün, Ordu-Giresun Havaalanı'ndan Ankara'ya Anadolu Jet firması ile günde 1 uçuş gerçekleşirken, komşumuz Trabzon Havaalanı'ndan çeşitli firmalar ile 4 uçuş yapılmaktadır" dedi.

Gurbetçinin yoğun olduğu İstanbul'a yönelik uçuş sayılarındaki azlığın mağduriyeti daha net ortaya koyduğunu vurgulayan Çakırmelikoğlu, "Trabzon Havaalanı'ndan İstanbul'a günlük toplam 22 uçuş bulunmakla birlikte, Ordu-Giresun Havaalanı'ndan ise 5 uçuş vardır. Trabzon Havaalanı'ndan sadece Atatürk Havaalanı'na Türk Hava Yolları'nın 6, Onur Air'in 3 ve Atlas Global'in 2 uçuşu bulunmaktadır. Ordu-Giresun Havaalanı'ndan ise Atatürk Havaalanı'na sadece Türk Hava Yolları bir uçuş gerçekleştirmektedir. 1 milyonu aşkın Ordu ve Giresunlu hemşehrimizin yaşadığı İstanbul'un Avrupa yakasına günlük bir uçuşun olması ve uçuşların yüzde yüzlere varan doluluğu ister istemez bilet fiyatlarına da yansımıştır. Trabzon Havaalanı'ndan İstanbul Atatürk Havaalanı'na giden bir yolcu ortalama 150-180 TL aralığında ücret öderken, Ordu-Giresun Havaalanı'ndan uçması halinde ise bu rakam 300-350 TL aralığında seyretmektedir. Bu rakamlar bizlere Ordu-Giresun Havaalanı'nın yolcu başı en pahalı havaalanı olma özelliğini sağlamıştır. Diğer yandan Ankara Esenboğa'ya ise Ordu-Giresun Havaalanı'ndan günlük bir uçuş yaşanırken, Trabzon Havaalanı'ndan ise en az 4 uçuş vardır. Dolayısıyla, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası olarak bu açıklamadaki sorgulamamız, komşumuz Trabzon Havaalanı'ndan neden bu kadar fazla uçuş yaşandığı değildir. Aksine Ordu-Giresun Havaalanı uçuş sefer sayılarının yetersiz ve bölge insanının seyahat özgürlüğünün kısıtlanmasını somut olarak göstermektir" diye konuştu.

Çakırmelikoğlu, açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Ordu-Giresun Havalimanı'ndan, İstanbul (Atatürk ve Sabiha Gökçen), Bursa (Yenişehir), Antalya, İzmir illerine ve Kıbrıs'a Ordu-Giresun Havalimanı ile Ankara Havalimanı arasındaki gibi sabah gidiş-akşam dönüş uçuşlar beklenmektedir. Ordu-Giresun Havaalanı'ndan gelecek yurtdışı yolcuları için planlanan gümrük kapısının da en kısa zamanda açılması elzemdir." 

THY'ye bilet fiyatı tepkisi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (82)

Fırat akyol ~ 2 yıl önce
Baskan hakli neden türkiyenin entgre havalimanina gurur tablosuna ucak seferleri az bursa kıbrıs antalya izmir almanya arabistan olabilir ve parada kazanir Biz giresun ordu gümüshane 3 il ya ayiptir günahtir niye bize bu zülüm anlamadik ucakta yer yok bilet pahali 2 gün sonraya thy ve pegasus ve atlas global onur airler gelmesi lazim bora jete de kapiyi açmasi lazim

Yanıtla

Kalan karakter 1000
saçma ~ 2 yıl önce
Evet zaten bilet fiyatları 300 tl olunca personel gülüyor ve wc ler temiz oluyor sanki thy deki suratsız 3-5 kuruş görüp kendini bişe zanneden personel kimsede yok maalesef. Herkes herşeyin ucuzunu ister hayat şartları nedeniyle. Eminim siz iki seçenek olsa herzaman pahalı olanını alırsınız.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
cehalet ~ 2 yıl önce
evvela slot vermeyen IST alanı yöneticilerini ikna etmesi gerektiğini bilmemiş THY'e geçirmiş.. THY de dolan uçağında halen düşük sınıf satacak hali yok, kimse kusura bakmasın.. bak 55 TL ler çıkıyor, al uzağa düşük öde bre. pişkin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
mehmet Güler ~ 2 yıl önce
Sayın giresun sanayi ticaret odası başkanının belirttiği uçuşlar sefer sayıları azdır.çoğaltılması gerekmektedir.bilet fiyatları tranzon hava limanıyla kıyaslandığında yüksektir.bilet fiyatlarının yüksek olması bölge insanımızı mağdur etmektedir.thy yetkililerimizin bu konuda karadeniz insanınım bu mağduriyeti gidermesi konusunda yararlı olacaktır.istanbul atatürk hava limanına uçuşların sefer sayılarının artırılması turizim açısından önemli katkılar sağlayacaktır.özellikle yaz aylarında yurt dışından gelen vatandaşlarımızın mağduriyeti giderilecektir.tük hava yolları yetkililerimizin konuyla ilgili çalışma yapıp karadeniz insanının mağduriyetini giderecekleri önemlidir.bu konuda thy yetkililerimize desteklerinden dolayı şimdiden teşekkür eder çalışmalarında başarılar dilerim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000