23 Şubat 2014, Pazar 08:07:21

ŞIRNAK UÇUŞA GEÇTİ

Geçtiğimiz yılın temmuz ayında açılan Şırnak Şerafettin Elçi Havaalanı'nda 435 uçak seferi ile 37 bin 903 iç hat yolcu taşındı.
  • BİNGÖL HAva limanının açılması nerdeyse bir seniyi geçti yüksek bi yolcu potansiyeli olmasına rağmen pegasus hava yollarının buraya uçmaması bu sebepten thy nin yüksek bi fiyat uygulamasına sebep olmakta bu durum halkı mağdur etmesine rağmen hiç bir gelişme göztermeyen bu kurumları buna kayıtsız kalan yetki vermeyen kurumlarıda esefle kınıyorum.
  • Şırnak hava limanı konum olarak çok iyi bir yerdedir yeni olduğuna rağmen dululuk oranı iyidir ilerde çok çok iyi olacağına inanıyorum.
  • THY'yi bilmem ama pegasus kimi günlerde 7uçak kaldırıyor kayseriden.. boş olan koltuk sayısı da 6-10 arası, yani 1 sıra..sürekli biniyorum,50₺max. thy'yi binmedm bile 5 yıldır.. ayrıca kayseriden izmire ve yazın gurbetçi bölgelerine yerli yabancı çok sefer yapılıyr, nevşehir, yozgat,kırıkkale,sivas,maraş yararlanıyor..
  • Yolcu sayısını sefer sayısına bölünce 87 çıkıyor. Bilet fiyatları pahalı olması lazım. Yoksa yakıt parasına bile yetmez bu yolcu.

Geçtiğimiz yılın temmuz ayında açılan Şırnak Şerafettin Elçi Havaalanı'nda 435 uçak seferi ile 37 bin 903 iç hat yolcu taşındı.

Şırnak'taki gelişme, hava yoluyla seyahat eden yolcu sayısındaki artışla kalmadı. Yılda 11 milyar dolarlık ihracata imza atan 500 lojistik şirketi de yeni havalimanı ile cirosunu artırdı. Şırnak Havalimanı, bölgedeki iş adamlarının Dubai ve Londra'ya 5 saatte ulaşmasına da imkân sağlarken, Bingöl, Kastamonu gibi illerde açılan havalimanları, bu illeri de hızla büyüttü.

Geçtiğimiz sene Şırnak'ın yanı sıra Bingöl, Kastamonu havalimanları da hizmete açıldı. Yapımı devam eden Hakkari, Çukurova, Ordu-Giresun ve İstanbul 3. Havalimanlarının tamamlanmasıyla birlikte toplam havalimanı sayısı 56'ya ulaşacak. Türkiye'de şu an iç hatlarda 7 havayolu işletmesi tarafından 7 merkezden toplam 52 noktaya uçuş yapılıyor. Dış hatlarda ise ikili anlaşmaları ile 78 noktadan, 236 noktaya uçuş gerçekleştiriliyor.

ŞIRNAK UÇUŞA GEÇTİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (23)

ZAZA12 ~ 4 yıl önce
BİNGÖL HAva limanının açılması nerdeyse bir seniyi geçti yüksek bi yolcu potansiyeli olmasına rağmen pegasus hava yollarının buraya uçmaması bu sebepten thy nin yüksek bi fiyat uygulamasına sebep olmakta bu durum halkı mağdur etmesine rağmen hiç bir gelişme göztermeyen bu kurumları buna kayıtsız kalan yetki vermeyen kurumlarıda esefle kınıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Şırnak hava limanı konum olarak çok iyi bir yerdedir yeni olduğuna rağmen dululuk oranı iyidir ilerde çok çok iyi olacağına inanıyorum.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
THY'yi bilmem ama pegasus kimi günlerde 7uçak kaldırıyor kayseriden.. boş olan koltuk sayısı da 6-10 arası, yani 1 sıra..sürekli biniyorum,50₺max. thy'yi binmedm bile 5 yıldır.. ayrıca kayseriden izmire ve yazın gurbetçi bölgelerine yerli yabancı çok sefer yapılıyr, nevşehir, yozgat,kırıkkale,sivas,maraş yararlanıyor..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
amma da attin ~ 4 yıl önce
desteksiz sallamayalim pgs kayseriden yedi uçak mi kaldiriyor ya sayi saymayi bilmiyorsun ya da...istersen pgs web inden bak ve saymayi ogren bence
7 Çok Az, ~ 4 yıl önce
Sırf bugün sıradan baktığımda Alanya'ya 1, Amsterdam'a 2, Antalya'ya 2, İstanbul'a 4 uçuş var. Diğer Havalimanlarına yapılan uçuşlara bakmadım bile.
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Yolcu sayısını sefer sayısına bölünce 87 çıkıyor. Bilet fiyatları pahalı olması lazım. Yoksa yakıt parasına bile yetmez bu yolcu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
fiyatlar ucuk ~ 4 yıl önce
yarin için su an THY web de ist ataturk sirnak 215 TL sirnak donus saw a yer yok ataturke de 274 tl uçuşlar ful fiyatlardan belli ancak ilk uçuşlar biraz bos olabilir bir de pgs ucaklari bos gittiği için ortalamayi dusurmustur

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000