22 Aralık 2011, Perşembe 21:06:54

OR-Gİ'NİN AYAKLARI KIRILDI

Ordu'nun Gülyalı ilçesi sınırlarında yapımına başlanan Ordu-Giresun Havaalanı'nın zemin etüt çalışmaları kapsamında kullanılan platformun ayakları dalgalar nedeniyle kırıldı...
  • çeşmeden su içmek ayıp mı
  • Kardeşim surdan bı halt bılmeyıpte yorum yapanlara ayar oluyorum acaba or-gi projesını gördünüzdemı yorum yapıyorsunuz ılla ki bir takım aksaklıklar olcak hele karadeniz halkını kücümseyen bı vatandas var acaba kendısı nerelı cok merak ettım dogrusu emınım geldıgı yerde cesmeden su dolduruyolardr gelmiş burda ahkam kesıyor terbiyesiz
  • türkiye'de yapılmış/yapılacak en gereksiz projelerden biri. bu projeyi destekleyenler yarın öbür gün daha büyük bir felaket olduğunda (ki %100 olacak) bunun vicdani sorumluluğunu hiç almayacaklar. bu tip projelere "hizmet" gözüyle bakan bir kısım kişiler şu an ki "karadeniz sahil yolu" ızdırabını da alkışlamışlardı zamanında. sonucu ne oldu? her yağmur yağdığında seller, can kayıpları, maddi zararlar..
  • Asıl israf senin konuşmaların. Çün boş konuşuyorsun. Karadeniz insanı, hizmetin en iyilerine layıktır. Samsun Havalimanı'nın bir kısmını Ordulular, Trabzon Havalimanı'nın bir kısmını ise Giresunlular kullanmaktadır. Bu iki havalimanının yolcu sayıları artıyorsa Ordulular ve Giresunluların da payı vardır. Bu iki ilin ortak bir havalimanına ihtiyacı var. Uçağa binmek için 150-200 km. gitmeye gerek kalmayacak ve bu iki il biraz olsun kabuğunu kıracak ve gelişeceklerdir.
Ordu'nun Gülyalı ilçesi sınırlarında yapımına başlanan Ordu-Giresun Havaalanı'nın zemin etüt çalışmaları kapsamında kullanılan platformun ayakları dalgalar nedeniyle kırıldı, sürüklenerek kıyıya gelen platform römorkörle ilçedeki balıkçı barınağına çekilerek onarılmasına başlandı.

Yüklenici firmanın inşaat saha sorumlusu Murat Arslan, sondaj çalışmasında kullanılan platformun ayaklarının aşırı dalga nedeniyle kırıldığını söyledi.

Platformun kıyıya sürüklendiğini ifade eden Arslan, şunları kaydetti:

''Karadeniz'in hırçın dalgalarına maalesef yenik düştük. Geçtiğimiz günlerde denizde yaşanan aşırı dalga, platformumuzun zarar görmesine neden oldu. Dalgalar nedeniyle platform sahile sürüklenerek karaya oturdu. Daha sonra römorkör yardımıyla buradaki bir balıkçı barınağına çekerek platformu tadilata aldık.

Sistemi yeniden toparlayarak çalışabilir hale getirmek için çaba sarf ediyoruz. Birkaç gün daha sürecek tadilat sonrasında çalışmalara kaldığımız yerden devam edeceğiz. Şu anda zarar gören platformun üzerindeki tahtaların montaj işlemleri sürdürülüyor.

Daha önce dinamolarımızı yapıp ayaklarını yeniden takmıştık. Aynı zamanda hidrolik sistemini de hazır hale getirmeye çalışıyoruz. Bu platform Türkiye'de ilk ve tek, aynı zamanda yerli bir yapım. Bu nedenle havaalanı yapım çalışmaları durmuş halde ama inşallah birkaç gün sonra yeniden sondaj çalışmaları devam edecek.''
OR-Gİ'NİN AYAKLARI KIRILDI

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (15)

Misafir ~ 6 yıl önce
çeşmeden su içmek ayıp mı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Kardeşim surdan bı halt bılmeyıpte yorum yapanlara ayar oluyorum acaba or-gi projesını gördünüzdemı yorum yapıyorsunuz ılla ki bir takım aksaklıklar olcak hele karadeniz halkını kücümseyen bı vatandas var acaba kendısı nerelı cok merak ettım dogrusu emınım geldıgı yerde cesmeden su dolduruyolardr gelmiş burda ahkam kesıyor terbiyesiz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
türkiye'de yapılmış/yapılacak en gereksiz projelerden biri. bu projeyi destekleyenler yarın öbür gün daha büyük bir felaket olduğunda (ki %100 olacak) bunun vicdani sorumluluğunu hiç almayacaklar. bu tip projelere "hizmet" gözüyle bakan bir kısım kişiler şu an ki "karadeniz sahil yolu" ızdırabını da alkışlamışlardı zamanında. sonucu ne oldu? her yağmur yağdığında seller, can kayıpları, maddi zararlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Asıl israf senin konuşmaların. Çün boş konuşuyorsun. Karadeniz insanı, hizmetin en iyilerine layıktır. Samsun Havalimanı'nın bir kısmını Ordulular, Trabzon Havalimanı'nın bir kısmını ise Giresunlular kullanmaktadır. Bu iki havalimanının yolcu sayıları artıyorsa Ordulular ve Giresunluların da payı vardır. Bu iki ilin ortak bir havalimanına ihtiyacı var. Uçağa binmek için 150-200 km. gitmeye gerek kalmayacak ve bu iki il biraz olsun kabuğunu kıracak ve gelişeceklerdir.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000