24 Temmuz 2010, Cumartesi 08:40:55

"OR-Gİ Projesi'nde sona gelindi"

Adalet ve Kalkınma Partisi (AK Parti) Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, OR-Gİ Havaalanının yatırım programına alınma aşamasına geldiğini belirtti.
  • eğer bu bölgede gerçekten bir havalimanına ihtiyaç var ise denizin yapısını bozmadan ünyede mevcut olan havalimanı ( hadi pist diyelim ) geliştirilebilir. eskiden burası orduya ve giresuna uzaktı ancak Tünelin açılması ile buraya ulaşı 30- 45 dakika civarına inmiş oldu. Maliyet fark edermi bilmiyorum ama en azından deniz kıyısını dahada bozmamış oluruz.
  • Uluslararası hava trafiğine de kesin açılmalı ismi bu şekilde olacaksa.
  • ÖYLE OLSAYDI İSTANBULA ON TANE HAVAALANI YAPMAK GEREKİRDİ, SİZ SAMSUN VE TRABZON HAVAALANLARI ARASINI DA KAPSAYAN ÇAĞDAŞ BİR DEMİRYOLUNU NEDEN DÜŞÜNMEK İSTEMİYORSUNUZ, BU SEFER ORDAKİ ÜÇ ALANA DA BOŞ UÇAKLAR UÇARMI, BENCE POPÜLİST YAKLAŞIM, ÖNCELİK TREN YOLU OLMALI...
  • yapılsında adı ne olursa olsun....

Ordu ve Giresun illerinin yıllardır gerçekleştirmek için büyük gayret sarfettiği OR-Gİ Havaalanı için hükümet olarak destek verdiklerini ve yatırımın gerçekleştirilmesi için bölge milletvekilleri olarak takipçisi olduklarını dile getiren Yılmaz, "Havaalanı projesiyle ilgili tüm çalışmalarımız son aşamaya geldi. Bir süredir Demiryollar Limanlar ve Hava Meydanları (DLH) Genel Müdürlüğü tarafından sürdürülen fizibilite etüt raporu tamamlandı ve Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) tarafından onandı. Bu konudaki dosya Yüksek Planlama Kurulu'na sunulmuştur. Artık sıra OR-Gİ'nin yatırım programına alınmasına geldi" dedi.

Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın referandum çalışmaları kapsamında programlanan 36 il arasında Ordu ilinin de olması yönünde talebimiz oldu. Muhtemelen Ağustos ayının son haftasında Ramazan ayı ve fındık mevsimi olması sebebiyle Samsun veya Trabzon mitingleriyle aynı gün ve akşam serinliğinde bir miting olabilir. OR-Gİ Havaalanı ile ilgili açıklamayı sayın Başbakanımız yapacaktır" diye konuştu.

"OR-Gİ Projesi'nde sona gelindi"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 8 yıl önce
eğer bu bölgede gerçekten bir havalimanına ihtiyaç var ise denizin yapısını bozmadan ünyede mevcut olan havalimanı ( hadi pist diyelim ) geliştirilebilir. eskiden burası orduya ve giresuna uzaktı ancak Tünelin açılması ile buraya ulaşı 30- 45 dakika civarına inmiş oldu. Maliyet fark edermi bilmiyorum ama en azından deniz kıyısını dahada bozmamış oluruz.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
Uluslararası hava trafiğine de kesin açılmalı ismi bu şekilde olacaksa.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
ÖYLE OLSAYDI İSTANBULA ON TANE HAVAALANI YAPMAK GEREKİRDİ, SİZ SAMSUN VE TRABZON HAVAALANLARI ARASINI DA KAPSAYAN ÇAĞDAŞ BİR DEMİRYOLUNU NEDEN DÜŞÜNMEK İSTEMİYORSUNUZ, BU SEFER ORDAKİ ÜÇ ALANA DA BOŞ UÇAKLAR UÇARMI, BENCE POPÜLİST YAKLAŞIM, ÖNCELİK TREN YOLU OLMALI...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yapılsında adı ne olursa olsun....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000