29 Nisan 2009, Çarşamba 09:00:13

"OR-Gİ olmazsa olmaz..."

Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun ile Ordu'nun gelişmesi için OR-Gİ Havaalanının mutlaka hayata geçmesi gerektiğini söyledi.
  • Ünyede Yarım kalmış kocaman bir pist inşaatı vardı.Niye kimse bahsetmiyor.Orada da toprağa gömülmüş Dolarlar var Ne oldu O pist ?. Bilen Var mı ? Hala duruyor mu ?
  • orgi doğu karadenizin geri kalmış iki şehri için ortaya konulmuş çok güzel hayali bir hedeftir.buraya yapılması planlanan havaalanı ekonomik nedenlerden dolayı değil siyasi kararla yapılabilecek bir yatırımdır.şu anki hükümette son belediye seçim sonuçları düşünülürse böyle bir siyasi kararı almayacağı kesindir. ama unutulmamalıdırki hayallerde bir gün gerçek olabilir. o günleri görmek dileğiyle ordu ve giresuna selamlar
  • Carsamba sizden kac KM uzak?Giresunlu aptalmi Trabzon var iken Ünye'ye ucmak icin gelsin.
  • OR Gİ TAM OLARAK NEREYE YAPILACAK ÜNYEDE PİST APON TARZI BİŞE VAR ÜNYEDE OLUESA HAVAALANI DAHA İİ OLUR NEDE OLSA KARADENİZİN EN GÜZEL İLÇESİ. TURİSTİK AÇIDNDA GELİŞME SAĞLANIR

Aksu, her iki ilin de havaalanı bulunan komşusu Samsun ve Trabzon kadar gelişememiş olduğunu ve bu nedenle havaalanının şart olduğunu belirtti.

Uzun yıllar önce başlatılan ve bir süre rafa kaldırılan, ancak yapılan girişimler sonucu yeniden hayata geçirilmesi için çalışılan OR-Gİ projesinin biran önce tamamlanması için somut adımların atılması gerektiğini vurgulayan Başkan Aksu, “OR-Gİ için artık konuşmak yerine adım atmalıyız. OR-Gİ, iki ilin ortak paydasıdır. Bu nedenle söylemlerden öteye geçerek somut adımların atılması gerekmektedir” dedi.
 
“OR-Gİ, BÖLGENİN GELİŞİMİ İÇİN ŞART”

Aksu, Türkiye'nin diğer şehirlerinde yaşayan Giresun ve Ordulu vatandaşların yanı sıra, yöre turizminin gelişmesi açısından da önemli bir proje olan OR-Gİ'nin bölgenin gelişimi için 'olmazsa olmaz' bir unsur olduğunu anlatarak, şunları söyledi:

“Son dönemlerde Giresun ve Ordu illeri, OR-Gİ Havaalanı Projesi başta olmak üzere birçok projede ortak hareket etmektedir. Bu projeler içinde de en önemlisi OR-Gİ Havaalanı Projesidir. Bölgenin gelişmesi için OR-Gİ'nin şart olduğuna dair gerekli koşullar oluşmuştur ve artık konuşmak yerine adım atma zamanıdır. Bundan sonraki süreçte, 'şöyle olmalı, böyle olmalı' demek yerine somut adımlar atarak, bir an önce bu projeyi hayata geçirmeliyiz. Giresun ve Ordu belediyelerinin böyle önemli bir projeyi tek başlarına hayata geçirme güçleri yoktur. Bu noktada sadece kendi illerimizde kamuoyu yaratmaya çalışıyoruz.”

"OR-Gİ olmazsa olmaz..."

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (10)

Misafir ~ 9 yıl önce
Ünyede Yarım kalmış kocaman bir pist inşaatı vardı.Niye kimse bahsetmiyor.Orada da toprağa gömülmüş Dolarlar var Ne oldu O pist ?. Bilen Var mı ? Hala duruyor mu ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
orgi doğu karadenizin geri kalmış iki şehri için ortaya konulmuş çok güzel hayali bir hedeftir.buraya yapılması planlanan havaalanı ekonomik nedenlerden dolayı değil siyasi kararla yapılabilecek bir yatırımdır.şu anki hükümette son belediye seçim sonuçları düşünülürse böyle bir siyasi kararı almayacağı kesindir. ama unutulmamalıdırki hayallerde bir gün gerçek olabilir. o günleri görmek dileğiyle ordu ve giresuna selamlar

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Carsamba sizden kac KM uzak?Giresunlu aptalmi Trabzon var iken Ünye'ye ucmak icin gelsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
OR Gİ TAM OLARAK NEREYE YAPILACAK ÜNYEDE PİST APON TARZI BİŞE VAR ÜNYEDE OLUESA HAVAALANI DAHA İİ OLUR NEDE OLSA KARADENİZİN EN GÜZEL İLÇESİ. TURİSTİK AÇIDNDA GELİŞME SAĞLANIR

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000