08 Nisan 2009, Çarşamba 08:17:16

"OR-Gİ olmazsa olmaz!"

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Ordu-Giresun Havaalanı'nın (OR-Gİ), Giresun'un olmazsa olmazı olduğunu bildirdi.
  • Bu ısrarı anlamak mümkün değil. Ankara da çıkıp bu israftır gereksizdir böyle bir proje uygulanamaz demiyor.
  • OR-GI nin anlami grup seks tir. Acin bu havaalanini da dunya ya rezil olun :)
  • Bu gidişle Karadenizimizi Rusya'ya kadar dolduracağız herhalde. Ayrıca Ordu'nun ve Giresun'un ön plana çıkması için havaalanı değil aktif bir denizyolu ulaşımına ihtiyaçları var. Önce limanını denizini kullan sonra uç.
  • Artık yeter ya..kaç yıldır her hafta bir OR-Gİ istiyoruz haberi bıktırdı artık.. Size 1 saat mesafede Trabzon ve Çarşamba var...İstanbul Ankara izmir Antalya yolcuları 1 saatte havalimanına ulaşınca şükür diyorlar... Her yere havaalanı yapacak kadar zengin değiliz..

Çakırmelikoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, Giresun ve Ordu illerinin ortak kaderi olan OR-Gİ Havaalanı yatırımının acilen hayata geçirilmesinin, bölgenin gelişimi açısında çok önemli olduğunu belirtti.
 
2009 yılı devlet yatırım programına dâhil edilen OR-Gİ Havaalanı projesinin hayata geçirilmesinin, bölgenin her alanda kalkınmasına öncülük edeceğini ifade eden Çakırmelikoğlu, şöyle devam etti:

''OR-Gİ Havaalanı, Giresun'un olmazsa olmazıdır. Rahat ve kısa zamanlı seyahatin popüler olduğu günümüzde hava yolu ulaşımı kara yolundan daha ziyade tercih edilmektedir. Hiçbirimiz ticari ve turistik manada 14-15 saatlik bir kara yolu seyahatini kaldıramayız. Fakat 1 saat civarındaki uçak seyahatini çoğumuz tercih ederiz.

Bölgeye yapılacak yatırımlarda her iki vilayetin üniversitelerinin gelişiminde hava yolu ulaşımının önemi büyüktür. Yatırımcı, üniversiteye ders vermeye gelebilecek profesörler dahi havaalanı avantajını dikkate alarak karar verirler. Sadece il dışında 2,5 milyona yakın Giresun ve Ordulu hemşerilerimizin ikamet ettiğini göz önüne alırsak, ihtiyacın boyutları daha iyi anlaşılacaktır.''

Çakırmelikoğlu, yörede havaalanı olmadığı için birçok gurbetçinin memleketini ziyaret edemediğini savunarak, şunları kaydetti:

''Bu çerçeveden yolu çıkarak Giresun ve Ordu illerinin ortak havaalanı projesinin bugün yatırım programına alınması avantaj olarak yorumlanabilir. Önümüzdeki süreçte yatırım programında ödeneğinin çıkartılarak yapım çalışmalarının başlatılması, OR-Gİ projesine hükümetimizin ne kadar ciddi baktığını gösterecektir.

Yerel seçimler öncesinde Ordu'da miting düzenleyen Başbakanımız Recep Tayyip Erdoğan'ın OR-Gİ Havaalanı'nın yapılacağını açıklaması, umutlarımızı artırmıştır.''

 

"OR-Gİ olmazsa olmaz!"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 9 yıl önce
Bu ısrarı anlamak mümkün değil. Ankara da çıkıp bu israftır gereksizdir böyle bir proje uygulanamaz demiyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
OR-GI nin anlami grup seks tir. Acin bu havaalanini da dunya ya rezil olun :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Bu gidişle Karadenizimizi Rusya'ya kadar dolduracağız herhalde. Ayrıca Ordu'nun ve Giresun'un ön plana çıkması için havaalanı değil aktif bir denizyolu ulaşımına ihtiyaçları var. Önce limanını denizini kullan sonra uç.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
Artık yeter ya..kaç yıldır her hafta bir OR-Gİ istiyoruz haberi bıktırdı artık.. Size 1 saat mesafede Trabzon ve Çarşamba var...İstanbul Ankara izmir Antalya yolcuları 1 saatte havalimanına ulaşınca şükür diyorlar... Her yere havaalanı yapacak kadar zengin değiliz..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000