15 Mart 2011, Salı 08:38:39

OR-Gİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK?

AK Parti Grup Başkan Vekili ve Giresun Milletvekili Nurettin Canikli, İstanbul'da Alucra'nın sivil toplum örgütleri ile bir araya geldi.
  • Türkiye dünyanın en önemli fındık üretici ülkesi olup, son yıllarda üretimimiz azalmış olmakla birlikte yine de dünya fındık üretiminin yaklaşık %70'i tek başına Türkiye tarafından gerçekleştirilmektedir. Türkiye dışında fındık üreten ülkeler olarak Italya, Ispanya, ABD, İran ve Çin Halk Cumhuriyeti ile çok az miktarda olmak üzere Fransa, Yunanistan ve Rusya Federasyonu sayılabilir. Ancak bugün için Italya dışında diğer ülkeler dünya ihracatında ülkemiz için önemli bir rakip olarak görülmemektedir...
  • Avrupada adam bulundugu şehirden 2-3 hatta 4 saat öteye trenle (veya özel otosuyla) gidip ordan uçağa biniyor. Her şehirde havalımanı yok. Bu yalanı kım uyduruyorsa iyi uydurmuş :) 80 milyonluk Almanya da 61 havaalanı-havalimanı var. 73 milyonluk Türkiye de 41 havaalanı -havalimanı var. Bunların % 60 sından fazlasıda son 9 yılda yapıldı ! Yani anladıgımız kadarıyla Almanyada her şehirde havaalanı yok ama sayı olarak bizden +20 öndeler. Türkiyede ise sol partiler döneminde hiç bir şey yapılmadıgı için 2002 de sadece 14 tane vardı. Şimdi ise 41 ! HER ŞEHİRDE OLACAK DIYE DE BIR KURAL ZATEN YOK... Eğer yakınlarında havaalanı varsa onu kullanmak elbette daha mantıklıdır... Saygilarimla...
  • "....Artık bu işi tamamlamak bizim boynumuzun borcu" "3 yılda tamamlanacak olan havaalanı yolcu kapasitesi bakımından ülkemizdeki 9. büyük hava limanımız olacaktır" DUYURULUR... İmza Giresunlu.
  • Arkadaşım 2002 öncesi Türkiyede havalimanı sayısı bugünkünün 3 te 1 i idi. O zaman da bu yolların kat kat fazlasını zaten otobüsle gidiyordunuz. Nolmuş yani 1 saat 45 dakika otobüsle giderde bir başka havalimanından uçağa binerseniz ??? Edirne otobandan İstanbula 2 saat 30 dakika... Ondan dolayı 1997 de temeli atılan Edirne havalimanından vazgeçildi. Çünkü gereksiz bir yatırım idi. Her yere havalimanı yapıp günde 3-4 tane uçak indireceğinize mevcut havalımanlarına günde 10 uçak indirin daha mantıklıdır. Daha az kaynak ve daha az sermaye ile daha verimli bir havalimanı işletmek daha mantıklıdır. Ayrıca sizlere en yakın havalımanından her 2 veya 3 saatte özel otobüs seferleri düzenlenebilir. Sizler havalımanı işletmek kolay mı sanıyorsunuz ?
Florya Sosyal Tesislerinde yapılan toplantıda Alucra'ya yönelik yapılan çalışmaları anlatan Canikli, öncelikli çalışmanın alt yapıya verileceğini söyledi. İlçeye büyük bir meydan yapılacağını da dile getiren Canikli, Alucra'da faliyet gösteren yüksekokul içinde spor alanları ve yurt binası yapılacağını da belirtti.

Alucra Sivil Örgütü başkanlarından gelen "Ordu-Giresun Havaalanı ne zaman bitecek?" sorusuna da yanıt veren Canikli, "Hava alanının ilk ihalesi 4 martta yapıldı artık bu işi tamamlamak bizim boynumuzun borcu. Dünya'da bir Japonya'da örneği olan dolgu Hava Limanı yanında marina ve spor alanlarıyla bölgemize çok büyük bir yatırım ve hareket getirecektir. 3 yılda tamamlanacak olan Hava alanı yolcu kapasitesi bakımından ülkemizdeki 9. büyük hava limanımız olacaktır" dedi.
OR-Gİ NE ZAMAN TAMAMLANACAK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (35)

Misafir ~ 7 yıl önce
Türkiye dünyanın en önemli fındık üretici ülkesi olup, son yıllarda üretimimiz azalmış olmakla birlikte yine de dünya fındık üretiminin yaklaşık %70'i tek başına Türkiye tarafından gerçekleştirilmektedir. Türkiye dışında fındık üreten ülkeler olarak Italya, Ispanya, ABD, İran ve Çin Halk Cumhuriyeti ile çok az miktarda olmak üzere Fransa, Yunanistan ve Rusya Federasyonu sayılabilir. Ancak bugün için Italya dışında diğer ülkeler dünya ihracatında ülkemiz için önemli bir rakip olarak görülmemektedir...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Avrupada adam bulundugu şehirden 2-3 hatta 4 saat öteye trenle (veya özel otosuyla) gidip ordan uçağa biniyor. Her şehirde havalımanı yok. Bu yalanı kım uyduruyorsa iyi uydurmuş :) 80 milyonluk Almanya da 61 havaalanı-havalimanı var. 73 milyonluk Türkiye de 41 havaalanı -havalimanı var. Bunların % 60 sından fazlasıda son 9 yılda yapıldı ! Yani anladıgımız kadarıyla Almanyada her şehirde havaalanı yok ama sayı olarak bizden +20 öndeler. Türkiyede ise sol partiler döneminde hiç bir şey yapılmadıgı için 2002 de sadece 14 tane vardı. Şimdi ise 41 ! HER ŞEHİRDE OLACAK DIYE DE BIR KURAL ZATEN YOK... Eğer yakınlarında havaalanı varsa onu kullanmak elbette daha mantıklıdır... Saygilarimla...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
"....Artık bu işi tamamlamak bizim boynumuzun borcu" "3 yılda tamamlanacak olan havaalanı yolcu kapasitesi bakımından ülkemizdeki 9. büyük hava limanımız olacaktır" DUYURULUR... İmza Giresunlu.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 7 yıl önce
Arkadaşım 2002 öncesi Türkiyede havalimanı sayısı bugünkünün 3 te 1 i idi. O zaman da bu yolların kat kat fazlasını zaten otobüsle gidiyordunuz. Nolmuş yani 1 saat 45 dakika otobüsle giderde bir başka havalimanından uçağa binerseniz ??? Edirne otobandan İstanbula 2 saat 30 dakika... Ondan dolayı 1997 de temeli atılan Edirne havalimanından vazgeçildi. Çünkü gereksiz bir yatırım idi. Her yere havalimanı yapıp günde 3-4 tane uçak indireceğinize mevcut havalımanlarına günde 10 uçak indirin daha mantıklıdır. Daha az kaynak ve daha az sermaye ile daha verimli bir havalimanı işletmek daha mantıklıdır. Ayrıca sizlere en yakın havalımanından her 2 veya 3 saatte özel otobüs seferleri düzenlenebilir. Sizler havalımanı işletmek kolay mı sanıyorsunuz ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000