08 Nisan 2010, Perşembe 15:40:50

"OR-Gİ Havalimanı'na karşı değilim"

Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu ORGİ Havalimanına karşı olmadığını söyledi
  • Ben Merzifon'luyum, yillarca Samsun baskisindan askeri meydan sivile acilamadi, sonunda sagolsunlar Corum ve Amasya milletvekilleri ve isadamlari bastirdi, 2008 de acabildiler, ucuslar ortalama 70-80 dolulukta ucuyor, saatler duzenlenirse daha da artacak, umarim Giresun ve Ordu'ya da meydan yapilir, onlar da rahatca ucabilirler.
  • havaalanı iyi güzel yapılsın havacılık gelişsin, insanımız uçsun. ama havalimanının adı ORGİ olmasın, olursa da ICAO'ya geçmesin lütfen. aramızda kalsın elin diline düşmeyelim. ya da orgi havaalanı, yanlış anlayan turistlerin akınına uğramasın
  • yapilsin şirnak hakkari ağri iğdir mardin batman hepsinde havallani var neden karadenizde sadece samsun ve trabzonda olsun..? guneydogunun hakkıda karadenizlinin egelinin hakki değilmi kolay ulaşım ?
  • giresun dan 18.30 da servise (son servis) biniyorsunuz, 11.20. de trabzon dan izmir e uçuyorsunuz (hergün tek uçuş var). 01.30 da izmir e ulaşıyorsunuz. en az yarım saat gecikme oluyor. bir saat te havaalanından ev sürüyor. eder 03.00- giresun izmir arası uçak la SEKİZ BUÇUK saat... ordu ile giresun un toplam nüfusu 1.250.000- dışardaki nüfus da cabası... Sinoplu arkadaşa teşekkürler...
Trabzon Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu Trabzon dışında çevre illere ve bölgelere yapılacak olan yatırımlarının kendisini mutlu edeceğini, fizibilitesi olumlu çıkmış hiçbir yatırıma karşı olmadıklarını söyledi.

Son günlerde Giresun'daki bazı STÖ ve siyasi parti temsilcilerinin kendisinin Ordu – Giresun (ORGİ) Havalimanına karşı çıktığı yönünde yaptığı açıklamaların ardından bir değerlendirmede bulunan Başkan Gümrükçüoğlu, “Biz ülkemizin her noktasına yapılan kalıcı ve verimli her projenin destekçisi oluruz. Ama kimse bizi söylemediğimiz bir sözden dolayı yargılamasın” dedi.

“OR-Gİ Havalimanı'na karşıyım” biçiminde bir ifadeyi kesinlikle kullanmadığını kaydeden Gümrükçüoğlu, “Benim söylediğim söz ortadadır. Ben bana sorulan bir soru üzerine yaptığım açıklamada OR-Gİ Havalimanı'nın yapılmasıyla alakalı olarak 'İlgili bakanlıklar bunu değerlendirecektir ve gerekli görmeleri halinde yapılacaktır' dedim. Benim bu konuyla ilgili başka bir ifadem yoktur. Belediye olarak bizim faaliyet alanımız dışındadır, Kalkınma Ajansı'nın bir üyesi olarak destekleriz. Kamuoyunun doğru bilgilendirilmesi amacıyla bu açıklamayı yapıyorum” dedi.

(TrabzonunSesi)
"OR-Gİ Havalimanı'na karşı değilim"

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 8 yıl önce
Ben Merzifon'luyum, yillarca Samsun baskisindan askeri meydan sivile acilamadi, sonunda sagolsunlar Corum ve Amasya milletvekilleri ve isadamlari bastirdi, 2008 de acabildiler, ucuslar ortalama 70-80 dolulukta ucuyor, saatler duzenlenirse daha da artacak, umarim Giresun ve Ordu'ya da meydan yapilir, onlar da rahatca ucabilirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
havaalanı iyi güzel yapılsın havacılık gelişsin, insanımız uçsun. ama havalimanının adı ORGİ olmasın, olursa da ICAO'ya geçmesin lütfen. aramızda kalsın elin diline düşmeyelim. ya da orgi havaalanı, yanlış anlayan turistlerin akınına uğramasın

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
yapilsin şirnak hakkari ağri iğdir mardin batman hepsinde havallani var neden karadenizde sadece samsun ve trabzonda olsun..? guneydogunun hakkıda karadenizlinin egelinin hakki değilmi kolay ulaşım ?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 8 yıl önce
giresun dan 18.30 da servise (son servis) biniyorsunuz, 11.20. de trabzon dan izmir e uçuyorsunuz (hergün tek uçuş var). 01.30 da izmir e ulaşıyorsunuz. en az yarım saat gecikme oluyor. bir saat te havaalanından ev sürüyor. eder 03.00- giresun izmir arası uçak la SEKİZ BUÇUK saat... ordu ile giresun un toplam nüfusu 1.250.000- dışardaki nüfus da cabası... Sinoplu arkadaşa teşekkürler...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000