22 Kasım 2009, Pazar 14:03:59

"OR-Gİ HAVALALANI, LİMANA YAPILABİLİR"

Giresun'a Trabzon'dan önce liman yaptıran Demokrat Parti'nin yaptırdıklarının, AKP tarafından değerlendirilemediğini iddia eden DP Giresun Merkez İlçe Başkanı Miktad Kaya, OR-Gİ Havaalanı'nın liman bölgesine yapılabileceğini söyledi...
  • Hayırlı işler hemşerim. Limana da yapılabilir, stadyuma da yapılabilir. Siz yıllarca önce havaalanı için kamulaştırma şerhi koyulan yerleri, ileri görüşlü belediye başkanlarınız sayesinde başka işlerde kullanın (villa, apartman ve sanayi bölgesi için), şimdi yer arayın ve sonunda limana havaalanı yapın. Bravo vallahi. Öyle yapacağınıza deniz uçaklarıyla hava ulaşımını neden düşünmüyorsunuz?

Giresun'a Trabzon'dan önce liman yaptıran Demokrat Parti'nin eserlerinin AKP tarafından değerlendirilemediğini savunan DP Merkez İlçe Başkanı Miktad Kaya "Liman bizim parti binamızın tam karşısında. AKP gelmeden önce Limanın genişletilmesi için yoğun çaba gösterdik ve amacımıza ulaştık.Ancak şuan limana her baktığımızda içimiz sızlıyor. Sayın AKP Grup Başkanvekili Nurettin Canikli bizim yaptığımız Limanı miting alanı,otopark ve konser alanına çevirdi.Biz böyle olacağını bilseydik alanın genişletilmesi için bu kadar zahmet çekmezdik.Acaba DP Limanı genişletmeseydi AKP Merkezin otopark sorununu neyle çözecekti.Hurşit Yüksel 5 yıl boyunca otopark için hangi adımı attı.Canikli her fırsatta eski partilere laf atıyor.Acaba DP olmasa ve Limanı genişletmeseydi AKP'nin bu şehirde miting yapmaya ,yani Erdoğan'ı konuşturmaya bir yer bulma şansı var mıydı?Bizim partinin mirası üzerinde siyaset yaptıklarını artık görmeliler ve eser üretmeye çalışmalılar.Bu mantıkla liman işletilemez. Onlara tavsiyem limanın ağzını kapatıp içerde balık da yetiştirsinler.Biz Limanı dünya ticaretine yön vermesi için yaptık ama AKP gelince ticaret dışında burada herşey var" ifadesini kullandı.
 
"OR-Gİ, LİMANA YAPILABİLİR"
 
Kaya,Limanın özelleştirilerek amacı dışında faaliyetlere kaydırılmak istendiği izlenimi aldıklarını kaydederek, "Ayrıca biz limanın bu halde olmasından Çakıroğlu'nu sorumlu tutamayız. Bu iş Uluslararası ticaretle alakalı konudur. AKP çevredeki ülkelerle ticari bağlantı kuramazsa firma ne yapsın.Bu sorun iktidar sorunudur. Bu limana devletin trilyonları harcandı. Sadece onarımı için ciddi kaynak ayrıldı. Bence yılda 2-3 ciddi gemi gelecek diye şehrin en önemli alanı böyle atıl bekletilmemeli ve OR-Gİ havaalanı buraya yapılmalıdır. Biz şuan iktidarda olsaydık...

Liman dışında da havaalanı için çok rahat yer bulurduk. Ama AKP'nin seçim dönemleri dışında OR-Gİ diye bir derdi yok. Umarım Giresun halkı DP ile AKP arasındaki farkı görmüştük. DP, Liman, Seka ve Fiskobirlik'i Giresun'a kazandırdı. Sayın Canikli, bizim, merkezini Giresun'a aldığımız FKB'ye Giresunlu bir başkan bile bulamıyor" şeklinde konuştu.
 
TEMÜR'ÜN ÖNERİSİ NEDEN CİDDİYE ALINMADI...
 
Kaya ayrıca AKP Milletvekili Ali Temür'ün,havaalanı için önerdiği Taşhan'ın neden ciddiye alınmadığını  savunarak da"AKPli Vekiller nedense kendi aralarında kavgalı gibi görünüyor.Temür'ün önerisine karşı çıkanların önerdiği alan neresi.Canikli her seçim öncesi havaalanı sözü veriyor ama hala havaalanı için yer bulmuş değil.Ayrıca yer arama gayreti de yok.Bu Giresun için acı bir olaydır.Sadece bu şehre oy almak için geliyorlar.Hizmet gibi bir dertleri yok.Canikli 7 yılda havaalanının yerini dahi netleştiremedi.Yeri belli olmayan havaalanı nasıl yapılacak.8 sene önce temel atılan dolgu alanına burun kıvıranlar şimdi nerede?Eğer havaalanı eski temelin olduğu alana yapılacaksa hala ne bekleniyor"diye sordu
 
"2010 BÜTÇESİNE DE ALINMAZSA BU İŞ YATMIŞ DEMEKTİR"
 
Kaya, OR-Gİ'nin 2010 yatırım programına alınması için Giresun'un önde gelenlerinin şimdiden AKP'yi demokratik yollardan baskı altına almalarını önerdi. Kaya "Eğer 2010 yatırım programına alınmazsa OR-Gİ işi başka bahara kalmış demektir.
 
1,5 YIL SONRA ZATEN SEÇİM VAR

Zaten 1,5 yıl sonra seçim var. Canikli 22 Temmuz öncesi söz vermişti. 3 yıl bitti bir ses yok. Madem havaalanını yapmayacaklardı da oy için mi halka gerçeklerin tersini söylediler" ifadesini kullandı.

(Giresun Aktüel)

"OR-Gİ HAVALALANI, LİMANA YAPILABİLİR"

Facebook Yorum

Yorumlar

Misafir ~ 9 yıl önce
Hayırlı işler hemşerim. Limana da yapılabilir, stadyuma da yapılabilir. Siz yıllarca önce havaalanı için kamulaştırma şerhi koyulan yerleri, ileri görüşlü belediye başkanlarınız sayesinde başka işlerde kullanın (villa, apartman ve sanayi bölgesi için), şimdi yer arayın ve sonunda limana havaalanı yapın. Bravo vallahi. Öyle yapacağınıza deniz uçaklarıyla hava ulaşımını neden düşünmüyorsunuz?

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000