18 Ekim 2009, Pazar 08:16:32

OR-Gİ Havaalanı'nda hedef 2010

AK Parti Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, fizibilite ve etüt çalışmalarının bitirildiği OR-Gİ Havaalanı'nın 2010 yatırım programına alınması için yoğun bir çaba harcadıklarını söyledi.
  • Yorumlarda sanki havaalanının Trabzon ve Samsunlular yüzünden yapılamıyor havası var. Öncelikle şunu belirteyim, Türkiye'deki havaalanlarının yarısından fazlası atıl yatırım. Özellikle batıda ve güneydoğuda her ilin bir havaalanı var, tabi uçan yok. Ama Karadeniz'de sadece 1 havalimanı bir de havaalanı var. Bence 3.sü de yapılmalı, ama asıl kıyamet ondan sonra kopar. Ne demek istediğimi zamanı gelince herkes anlar.
  • İSRAF DİYEN ARKADAŞLAR DİYARBAKIR BATMAN 90 KM DİYARBAKIR MARDİN ARASI 100KM ANTALYA ISPARTA ARASI 100 KM ORDU VE GİRESUNUN SAMSUN VE TRABZONA MESAFESİ 150 KM. EVET BU ŞEHİRLERDE SANAYİ OLMADIĞI İÇİN HERKES GURBETTE AMA HERKES BURALARLA BAĞINI KOPARMAMIŞ VE DEVAMLI MEMLEKETLERİNE GELİYORLAR.TRABZON VE SAMSUNUN EGEMENLİĞİNİ KIRMANIN YOLLARINDAN BİRİSİDE ORGİ YA OLACAK YA DA OLACAK. BAŞKA SEÇENEK YOKKKKKK..
  • iktidar partisi gibi diğer parti vekilleri de hep birlikte bu projenin gerçekleşmesi için ellerinden geleni yapmalılar..artık bu iş sen yaptın ben yaptım olayından çıkmalı ve iki ilin bir onur ve prestij meselesi olmalı...şimdi bazıları diyor ki hangi havayolu uçaçak....sonuçta uçuşlar arz ve talepe göre planlanıyor ise o konuda hiç sorun yok. çok şirket uçaçaktır hem yurt dışından hem yurt içinden ....çünkü yıllardır hem ülke içine hem ülke dışına göç veren bu iki ilin evladı binler bu uçakları dolduracaklardır. kimse merak etmesin..
  • sanayisi olmayan tüm nüfüsü büyük illere göç etmiş bir ile bu kadar yakınında havalimanı olan bir il varken başka bir havalimanı yapmak yazıktır.

Beraberinde AK Parti Ordu İl Başkanı Oktay Çanak ve bir grup partili ile birlikte Ordu Gazeteciler Derneği'ni ziyaret ederek gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulunan AK Parti Ordu Milletvekili Enver Yılmaz, OR-Gİ Havaalanı projesi ile ilgili devam eden çalışmalar hakkında bilgi verdi. OR-Gİ Havaalanı projesinin 2010 yılı yatırım programına alınması için çalışmalarının devam ettiğini söyleyen Yılmaz, proje üzerinde devam eden fizibilite ve etüt çalışmalarının tamamlandığını, Devlet Planlama Teşkilatına (DPT) sunulduğunu kaydetti. Enver Yılmaz, ''Bu konuda Ulaştırma Bakanlığımızın DPT'den isteyeceği havaalanlarından bir tanesi de OR-Gİ Havaalanı'dır. Bu anlamda komşu ilimizin milletvekili arkadaşlarla birlikte hazineden sorumlu Devlet Bakanımız Cevdet Yılmaz ve DPT'den sorumlu bakan arkadaşımız ile görüşmelerimizi yaptık. Yoğun bir şekilde 2010 yılının yatırım programların belirlendiği şu dönemlerde bizde OR-Gİ Havaalanı projesini yatırım programına alınması için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Bu hususta iktidar milletvekili olarak Ankara'da gerekli girişimleri yapmaktayız. Şu aşamaya kadar da bize verilen cevaplar olumludur. OR-Gİ Havaalanı Ordu ve Giresun illeri için artık bir ihtiyaç olmuştur. Bu yatırımın artık Ordu ve Giresun illeri için yapılması aşikardır. Havaalanı lüks değil, zaruri bir ihtiyaçtır. İktidar partisi milletvekilleri olarak da biz bunun takipçisiyiz'' diye konuştu.

OR-Gİ Havaalanı'nda hedef 2010

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (8)

Misafir ~ 9 yıl önce
Yorumlarda sanki havaalanının Trabzon ve Samsunlular yüzünden yapılamıyor havası var. Öncelikle şunu belirteyim, Türkiye'deki havaalanlarının yarısından fazlası atıl yatırım. Özellikle batıda ve güneydoğuda her ilin bir havaalanı var, tabi uçan yok. Ama Karadeniz'de sadece 1 havalimanı bir de havaalanı var. Bence 3.sü de yapılmalı, ama asıl kıyamet ondan sonra kopar. Ne demek istediğimi zamanı gelince herkes anlar.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
İSRAF DİYEN ARKADAŞLAR DİYARBAKIR BATMAN 90 KM DİYARBAKIR MARDİN ARASI 100KM ANTALYA ISPARTA ARASI 100 KM ORDU VE GİRESUNUN SAMSUN VE TRABZONA MESAFESİ 150 KM. EVET BU ŞEHİRLERDE SANAYİ OLMADIĞI İÇİN HERKES GURBETTE AMA HERKES BURALARLA BAĞINI KOPARMAMIŞ VE DEVAMLI MEMLEKETLERİNE GELİYORLAR.TRABZON VE SAMSUNUN EGEMENLİĞİNİ KIRMANIN YOLLARINDAN BİRİSİDE ORGİ YA OLACAK YA DA OLACAK. BAŞKA SEÇENEK YOKKKKKK..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
iktidar partisi gibi diğer parti vekilleri de hep birlikte bu projenin gerçekleşmesi için ellerinden geleni yapmalılar..artık bu iş sen yaptın ben yaptım olayından çıkmalı ve iki ilin bir onur ve prestij meselesi olmalı...şimdi bazıları diyor ki hangi havayolu uçaçak....sonuçta uçuşlar arz ve talepe göre planlanıyor ise o konuda hiç sorun yok. çok şirket uçaçaktır hem yurt dışından hem yurt içinden ....çünkü yıllardır hem ülke içine hem ülke dışına göç veren bu iki ilin evladı binler bu uçakları dolduracaklardır. kimse merak etmesin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 9 yıl önce
sanayisi olmayan tüm nüfüsü büyük illere göç etmiş bir ile bu kadar yakınında havalimanı olan bir il varken başka bir havalimanı yapmak yazıktır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000