17 Kasım 2016, Perşembe 09:31:44

Ordu-Giresun'un yükü artıyor

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Samsun Çarşamba Havalimanı'nın 3 ay kapanmasının ardından Ordu-Giresun Havalimanı'nın yükünün artacağını söyledi.
  • Akparti ismiyle mesaj çeken arkadaş bilerek yada bilmeyerek İmanın elden gidiyor. Amacın ne olursa olsun ama dinin sağlam olsun. Toprağın altında herkes içindir. Unutmayalım.
  • İkinci bir pist yapılmalıydı. Ordu ve Giresun büyük şehirler.
  • Konu ile ilgili bilgi eksikliği olduğunu düşünüyorum,Dhmi genel müdürümüz samsun çarşamba havalimanının kapanmasından dolayı Havayolu yetkililerine samsun uçaklarının merzifon havalimanına indirmeleri konusunda planlama yapmalarını ister,Sadece onur havayolları öğlen saatinde ordu için bir uçak tahsisi yapmıştır.diğerleri merzifon ve bir thy uçağı da sinop havalimanına uçuş yapacaktır.bu arada ankaraya gidecekler otobüs biletlerini şimdiden alsınlar..
  • Samsun'un Trabzon'un gelmesi önemli değil. Havalimanı açılalı 20 ay oldu.Halen altyapı en önemliside sisli ve yağmurlu havalarda iniş olmaması sonucu sefer iptalleridir.İki gün önce üç sefer iptal oldu. Neden kimse bu tarafıyla ilgilenmiyor..DHMİ Ordu Giresun Havalimanına gereken ilgiyi göstermemektedir. 20 aydır problem var diye kamuoyunda konuşuyor.DHMİ'den kimse sesizni çıkartmıyor. Aynı DHMİ'nin Genel Müdürü tepkiler üzerine Samsun'a gelerek havalimanı yıl değil 3 ay kapatılacak garantisi verdi. Aynı Müdür neden Ordu-Giresun'a iniş problemi çözülecektir diye garanti veremiyor..Yoksa kamuoyunda konuşulduğu gibi dünyaya örnek gösterilen projede mühendislik hatası mı var?

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Samsun Çarşamba Havalimanı'nın 3 ay kapanmasının ardından Ordu-Giresun Havalimanı'nın yükünün artacağını söyledi.

Vali Balkanlıoğlu, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) Genel Müdürü Funda Ocak'ın, Samsun Çarşamba Havalimanı'nın 1 Mart-31 Mayıs 2017 tarihleri arasında kapatılarak pistinin bakıma alınacağı yönünde açıklamasını hatırlattı.

Deniz üzerine kurulan Ordu-Giresun Havalimanı'nın yaklaşık 18 aydan beri hizmette olduğunu ifade eden Vali Balkanlıoğlu, şu ana kadar havalimanını kullanan yolcu sayısının 900 bine yaklaştığına dikkati çekti.

Vali Balkanlıoğlu, Ordu-Giresun Havalimanı'nda günlük karşılıklı 16 seferin düzenlendiğini, bu yoğunluğun daha da artacağını kaydetti.

Samsun Çarşamba Havalimanı'nın kapanmasının ardından yolcuların, kente en yakın havalimanlarından birisi olan Ordu-Giresun Havalimanı'na yönelmesinin beklendiğini dile getiren Balkanlıoğlu, "Samsun Çarşamba Havalimanı'nın 3 ay kapanmasının ardından havalimanımızın yükü artacak. Oluşabilecek yoğunluğu göz önünde bulundurarak gerekli tedbirlerimizi almaya başladık. Ordu-Giresun Havalimanı'nın bu süreci en iyi şekilde atlatması için elimizden geleni yapacağız. Yolcularımız gönül rahatlığı ile havalimanımızı kullanabilir." diye konuştu.

Vali Balkanlıoğlu, Ordu'nun otel, toplu ulaşım ve restoranlar yönünden altyapısının hazır olduğunu sözlerine ekledi.

Ordu-Giresun'un yükü artıyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

Bir kul ~ 2 yıl önce
Akparti ismiyle mesaj çeken arkadaş bilerek yada bilmeyerek İmanın elden gidiyor. Amacın ne olursa olsun ama dinin sağlam olsun. Toprağın altında herkes içindir. Unutmayalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
eoo ~ 2 yıl önce
İkinci bir pist yapılmalıydı. Ordu ve Giresun büyük şehirler.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BAFAŞ Çalışanı ~ 2 yıl önce
Konu ile ilgili bilgi eksikliği olduğunu düşünüyorum,Dhmi genel müdürümüz samsun çarşamba havalimanının kapanmasından dolayı Havayolu yetkililerine samsun uçaklarının merzifon havalimanına indirmeleri konusunda planlama yapmalarını ister,Sadece onur havayolları öğlen saatinde ordu için bir uçak tahsisi yapmıştır.diğerleri merzifon ve bir thy uçağı da sinop havalimanına uçuş yapacaktır.bu arada ankaraya gidecekler otobüs biletlerini şimdiden alsınlar..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ORDU-GİRESUN ~ 2 yıl önce
Samsun'un Trabzon'un gelmesi önemli değil. Havalimanı açılalı 20 ay oldu.Halen altyapı en önemliside sisli ve yağmurlu havalarda iniş olmaması sonucu sefer iptalleridir.İki gün önce üç sefer iptal oldu. Neden kimse bu tarafıyla ilgilenmiyor..DHMİ Ordu Giresun Havalimanına gereken ilgiyi göstermemektedir. 20 aydır problem var diye kamuoyunda konuşuyor.DHMİ'den kimse sesizni çıkartmıyor. Aynı DHMİ'nin Genel Müdürü tepkiler üzerine Samsun'a gelerek havalimanı yıl değil 3 ay kapatılacak garantisi verdi. Aynı Müdür neden Ordu-Giresun'a iniş problemi çözülecektir diye garanti veremiyor..Yoksa kamuoyunda konuşulduğu gibi dünyaya örnek gösterilen projede mühendislik hatası mı var?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
android ~ 2 yıl önce
Kötü hava şartlarında inişi daha da kolaylaştırmak adına. DVOR cihazı kurulacak.test uçuşu yapıldı.cihazın kurulacağı yer belirlendi.belirlenen yer için onay bekliyordu en son.cihaz da alındı.

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000