22 Haziran 2015, Pazartesi 14:25:37

Ordu-Giresun'un 1 aylık performansı belli oldu

Açılışı geçen ay gerçekleştirilen Ordu-Giresun Havalimanı'na 168 uçak seferi yapıldı.
  • Ben Havalimanını Hiç Beğenmedim....
  • ORDUYA UÇAK BİLETİ DİĞER İLLERDEN DAHA PAHALI. BİLET FİYATLARI YÜKSEK. İNDİRİM BEKLİYORUZ.
  • yahu kendin sorup kendin cevaplamışsın be arkadaş, bize birşey kalmamış. Belli ki kafan çalışıyor ama serde yalakalık var ne yapalım diyorsun. Bak sana küçük bir nasihat edeyim; Allah herkese akıl vermiş, bir de şart koşmuş bu aklını kullan diye. Hoş senin ki de kullanmak sayılır, yalakalık edip makam mevki sahibi olmayı hedefliyorsun belli de, bu işin bir de öteki tarafı var. Yani bu yaptığınla bu dünyada bir iki puan alıyorsun ama öbür tarafta hasılat düşüyor. Yeküne vurdun mu bayağı bir zarardasın anlayacağın. En iyisi sen bu küçük hesapları bir kenara bırak ki, hem bu dünyada hem de öteki tarafta zarar etmeyesin. Haydi kal sağlıcakla !
  • a319 maksimum 134pax olsa 11256 koltuk kapasitesi yapar, bu durumda %90 gidiş ve %91 geliş load factor yapar, buda ciddi bir doluluk anlamına gelir.Ama frekans artışını gerektirmez. Eğer yorum yapan arkadaşlar haklı ise farklı yorumlanabilir,ancak verilen rakkamlara göre hesap yaptım...

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, tamamı deniz üzerine kurulu, Avrupa ve Türkiye'nin tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'nın bir ayını doldurduğunu söyledi.

Havalimanına inen ve buradan kalkan uçak sayılarının 84'er olduğu bilgisini veren Balkanlıoğlu, 168 seferin gerçekleştiği havalimanına gelen yolcu sayısının 10 bin 431, giden yolcu sayısının ise 10 bin 588 olduğunu kaydetti.

Toplam 21 bin 19 yolcunun bu havalimanından yararlandığını ifade eden Vali Balkanlıoğlu, "Genel anlamda bakıldığında havalimanımıza çok yoğun ilgi var. Bütün uçaklarımız tam dolu gelip gidiyor. Şu anda vatandaşlarımızın bilet bulmaları bile çok zor. Önümüzdeki dönemde özel firmalarla sefer sayılarının artmasını bekliyoruz. O zaman vatandaşlarımızın bilet bulmaları daha kolay olacak" diye konuştu.

50 bin bilet satıldı

Vali Balkanlıoğlu, havalimanını kullanmak isteyen başta Ordu ve Giresunlu vatandaşların 50 bin bilet rezervasyonu yaptığını belirterek, "Dolayısıyla havalimanına yoğun talebin ve ilginin önümüzdeki aylarda da süreceği ortada" ifadesini kullandı.
Balkanlıoğlu, vatandaşların taleplerine göre Ankara ve İstanbul seferlerinin saatlerinde değişiklikler yapılabileceğini sözlerine ekledi.

Ordu-Giresun'un 1 aylık performansı belli oldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

Can kaya ~ 1 yıl önce
Ben Havalimanını Hiç Beğenmedim....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
HASAN ACAR ~ 3 yıl önce
ORDUYA UÇAK BİLETİ DİĞER İLLERDEN DAHA PAHALI. BİLET FİYATLARI YÜKSEK. İNDİRİM BEKLİYORUZ.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TAM TAM KOMIK ~ 3 yıl önce
yahu kendin sorup kendin cevaplamışsın be arkadaş, bize birşey kalmamış. Belli ki kafan çalışıyor ama serde yalakalık var ne yapalım diyorsun. Bak sana küçük bir nasihat edeyim; Allah herkese akıl vermiş, bir de şart koşmuş bu aklını kullan diye. Hoş senin ki de kullanmak sayılır, yalakalık edip makam mevki sahibi olmayı hedefliyorsun belli de, bu işin bir de öteki tarafı var. Yani bu yaptığınla bu dünyada bir iki puan alıyorsun ama öbür tarafta hasılat düşüyor. Yeküne vurdun mu bayağı bir zarardasın anlayacağın. En iyisi sen bu küçük hesapları bir kenara bırak ki, hem bu dünyada hem de öteki tarafta zarar etmeyesin. Haydi kal sağlıcakla !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
TAM TAM KOMİK'E ~ 3 yıl önce
Tam tam :)) sen sakıncalı piyadeyi bilir misin?! "Yalakalık edip makam mevki sahibi olmayı hedefleyecek en son kişidir" demek bile hakaret olur. Dur bir dakika; sen onu anlayacak biri misin acaba? Havalimanını bu dünya ile öbür tarafa bağladığına göre en azından şüpheli :))
%90 %91 ~ 3 yıl önce
a319 maksimum 134pax olsa 11256 koltuk kapasitesi yapar, bu durumda %90 gidiş ve %91 geliş load factor yapar, buda ciddi bir doluluk anlamına gelir.Ama frekans artışını gerektirmez. Eğer yorum yapan arkadaşlar haklı ise farklı yorumlanabilir,ancak verilen rakkamlara göre hesap yaptım...

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000