26 Kasım 2014, Çarşamba 08:05:32

ORDU-GİRESUN'DA SON DURUM

Deniz üzerine inşa edilen Ordu-Giresun Havalimanının yüzde 100'ü tamamlanan altyapı inşaatı için 32 milyon ton taş denizle buluştu.
  • Emeği geçen herkesten allah razı olsun
  • Bu havalimanın çalışanlarıyla görüştüm 2015 unutun cok zor dediler
  • Evet siz ancak yılda 2 milyon fındık taşırsınız o meydandan :)
  • O 2023 e bitmezzz

Türkiye'nin prestij projeleri arasında gösterilen ve yapımına 2011 yılında başlanan Ordu-Giresun Havalimanı'nın altyapı inşaatının tamamlanmasıyla taş taşıma işlemi sona erdi. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, havalimanındaki dolgu, pist ve altyapı çalışmalarının tamamlandığını belirterek, "Gece gündüz çalışan kamyonlar havalimanı inşaatı için 3.5 yılda 32 milyon ton taş taşıdı. Bu hakikaten çok ciddi bir rakam" dedi.

Havalimanı inşaatında altyapı, dolgu, taşıma gibi işlemlerin yüzde 100'ünün tamamlandığını, taşın taşındığı bölgedeki yolun yenilenmeye başlandığını ifade eden Yılmaz, "Üst yapının yüzde 89'u tamamlandı. Ocak ayı ile gözle görülür bir şekilde tamamlanması planlanıyor. Buna gözetleme kuleleri dahil. Geriye kalan teknik konuların ise Mart 2015 tarihine kadar tamamlanması yönünde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Yılda 2 milyon yolcu taşıyacak havalimanımız şu an itibarıyla bile zaten herkesi heyecanlandırıyor. İnşallah açıldığı zaman ülkemize ve bölgemize her açıdan katkı sağlayacaktır" ifadelerini kullandı. (ahaber)

ORDU-GİRESUN'DA SON DURUM

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (9)

Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
Emeği geçen herkesten allah razı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Bu havalimanın çalışanlarıyla görüştüm 2015 unutun cok zor dediler

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Siz ~ 3 yıl önce
Evet siz ancak yılda 2 milyon fındık taşırsınız o meydandan :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
kral ~ 3 yıl önce
O 2023 e bitmezzz

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000