25 Mayıs 2015, Pazartesi 17:10:04

Ordu-Giresun'da ilk iptal

Ordu-Giresun Havalimanı hizmete girdikten üç gün sonra akşam 20.00 ile sabah 08.00 saatleri arasında notamlandı. Bugünkü Anadolujet uçuşu ise iptal edildi. İptal sebebi neydi?
  • ILS yokmuş da VOR sistemi varmış.. Radar yok, mecbur pilot önce bakıyo pisti görürse iniyo, yemezse inemiyo demiyolar da... İki radar kurun, pilot inmeye karar verikten sonra sis gelecek, 244 kişi ölecek. Üç vakte kadar. Bana falcı dicekler, hatta böyle dedim diye soruştırma açarlar, pşlotaj hatası derler gariban pilotun ailesini de yakarlar,iki radar almayanlar pişkin pişkin oturur, ihale peşinde koşar...
  • çok yerinde bir hizmet emeği gecen herkezden ALLAH RAZI olsun fakat biran önce düzenli seferler başlarsa çok sevinicez sabah akşam uçuşları başlarsa direk istanbul iş için sık sık seyehat etmek zorundayım sabah 8 de cıkıp akşam saatlerinde evimize dönebilmek için samsun yollarından kurtulalım artık..
  • Ordu Valisi dün şu açıklamaları yaptı. "Halen havalimanına uçan pilotlar, yaklaşmada NDB DME olarak adlandırılan sistemi kullanarak iniyor. Bu sistemde pilotlar piste 5,5 kilometre mesafede 643 metre yükseklikte pisti görürlerse iniyorlar. Montajı tamamlanan VOR sistemi ile görüşün daha düşük olduğu şartlarda bile uçakların emniyetle inmesi sağlanacak. Bu sistem testlerin ardından 10 gün içinde hizmete girecek. Ordu Giresun'a gelecek yıl ILS olarak adlandırılan Aletli Yaklaşma Sistemi'nin de takılması planlanıyor."
  • Bugün nasip oldu uçmak ordudan bakırköye 1buçuk saatte ilk defa geldim Kalkışta en ufak bir sarsıntı yok maşallah süper olmuş ama bazı arkadaşların dediği gibi merkez binada eksik var ama nasılsa 1 veya 2 aya biter herkez konuştuğuyla kalır Onlar konuşur.....

Ordu-Giresun Havalimanı hizmete girdikten üç gün sonra akşam 20.00 ile sabah 08.00 saatleri arasında notamlandı. Bugünkü Anadolujet uçuşu ise iptal edildi. 

22 Mayıs’ta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da katılımıyla açılan Ordu Giresun Havalimanı, akşam saatlerinden itibaren sabaha kadar notamlandı.

Aletli Yaklaşma Sistemi (ILS) henüz kurulmadığı için VOR sistemi ile yaklaşma yapılan ve görüş mesafesi sınırı hayli düşük olan sistem sebebiyle akşam 20.00 ile sabah 08.00 saatleri arasında havalimanına iniş kalkış yapılamayacağı kaydedildi.

Bugün de Ordu Giresun Havalimanı’nda ilk sefer iptali yaşandı. Ankara’dan Ordu-Giresun’a gidecek olan Anadolujet’e ait uçak sis nedeniyle seferini gerçekleştiremedi. Saat 15.00’te yapılması gereken 7137 sefer sayılı uçuş iptal edildi.

©Airporthaber.com

Ordu-Giresun'da ilk iptal

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (68)

Eren ~ 3 yıl önce
ILS yokmuş da VOR sistemi varmış.. Radar yok, mecbur pilot önce bakıyo pisti görürse iniyo, yemezse inemiyo demiyolar da... İki radar kurun, pilot inmeye karar verikten sonra sis gelecek, 244 kişi ölecek. Üç vakte kadar. Bana falcı dicekler, hatta böyle dedim diye soruştırma açarlar, pşlotaj hatası derler gariban pilotun ailesini de yakarlar,iki radar almayanlar pişkin pişkin oturur, ihale peşinde koşar...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
teşekkürler akp ~ 3 yıl önce
çok yerinde bir hizmet emeği gecen herkezden ALLAH RAZI olsun fakat biran önce düzenli seferler başlarsa çok sevinicez sabah akşam uçuşları başlarsa direk istanbul iş için sık sık seyehat etmek zorundayım sabah 8 de cıkıp akşam saatlerinde evimize dönebilmek için samsun yollarından kurtulalım artık..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ömer ~ 3 yıl önce
Ordu Valisi dün şu açıklamaları yaptı. "Halen havalimanına uçan pilotlar, yaklaşmada NDB DME olarak adlandırılan sistemi kullanarak iniyor. Bu sistemde pilotlar piste 5,5 kilometre mesafede 643 metre yükseklikte pisti görürlerse iniyorlar. Montajı tamamlanan VOR sistemi ile görüşün daha düşük olduğu şartlarda bile uçakların emniyetle inmesi sağlanacak. Bu sistem testlerin ardından 10 gün içinde hizmete girecek. Ordu Giresun'a gelecek yıl ILS olarak adlandırılan Aletli Yaklaşma Sistemi'nin de takılması planlanıyor."

Yanıtla

Kalan karakter 1000
yıldırım ~ 3 yıl önce
Bugün nasip oldu uçmak ordudan bakırköye 1buçuk saatte ilk defa geldim Kalkışta en ufak bir sarsıntı yok maşallah süper olmuş ama bazı arkadaşların dediği gibi merkez binada eksik var ama nasılsa 1 veya 2 aya biter herkez konuştuğuyla kalır Onlar konuşur.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000