19 Şubat 2016, Cuma 09:32:54

Ordu-Giresun'da ilginç detay

Ordu ile Giresun illerine ortak hizmet vermesi amacıyla Avrupa ve Türkiye'nin deniz üzerine inşa edilen ilk havalimanı olan ve Ordu-Giresun Havalimanı'ndan en çok Orduluların yararlandığı ortaya çıktı.
  • Giresun ordu hava limanının açılması bölgemiz açısından çok önemli bir gelişme.ekonomik açıdan bölgemize katkı oranı çoğaölıyor.ancak benim düşüncem biket fiatlarının çok yüksek olması .bugün baktığımızda 1 hafta önceden bilet rezerve ettirsen dahi her şey içinde 200 tl den aşşağı bilet yok.buda ekonomik olarak vatandaşı zorluyor.ayrıca diğer hava yolu şirketlerinin de buraya uçması bilet fiatlarında azda olsa indirim olması olasılığını gerçekleştirir.diğer özel hava yolu şirketlerine uçma olanağı sağlanması vatandaşın yararına olacaktır. Thy yöneticilerine teşekkür ederim. .
  • Yapın Sinop'tan Artvin'e kadar deniz üzeri havaalanı kimin evine yakınsa insin kalksın ..20 tl ye de bilet satın kimse evde oturmasın .. Bu kafaya bu tarak...
  • Bir Ordulu olarak ve gurbette yasadigim halde cogunlukla sezonal (yaz) münih-samsun direk ucuslarini tercih ediyorum, hem rahat hem zaman acisindan avantajli.
  • Benim vergilerimin carcur edildigi bu limanla ilgili haberleri okumaktan midem bulanmaya basim agrimaya basladi artik.

Ordu ile Giresun illerine ortak hizmet vermesi amacıyla Avrupa ve Türkiye'nin deniz üzerine inşa edilen ilk havalimanı olan ve Ordu-Giresun Havalimanı'ndan en çok Orduluların yararlandığı ortaya çıktı.

Ordu-Giresun Havalimanı'nın açıldığı 22 Mayıs 2015 tarihinden itibaren ilk seferlere başlayan havayolu şirketi olan Anadolu Jet tarafından İpsos AR-GE şirketine potansiyel araştırma yaptırıldı. İstanbul-Sabiha Gökçen Havaalanı ile Ordu-Giresun Havaalanı arasında gerçekleşen seferlerde yolculuk yapanlar arasında yapılan araştırma sonuçlarına göre, Sabiha Gökçen Havaalanı'na gitmek üzere Ordu-Giresun Havaalanı'nı kullananların yüzde 52’sinin Ordulu, yüzde 48’inin Giresunlu olduğu belirtildi.

İSTANBUL’DAN ORDU’YA GELENLERİN ORANI YÜZDE 59

Havaalanına kendi aracıyla gelenlerin oranının yüzde 37, tanıdıkların aracıyla gelenlerin oranının yüzde 23, Havaş ile gelenlerin oranının yüzde 20, otobüsle gelenlerin oranının yüzde 8, taksi ile gelenlerin oranının yüzde 4, minibüs ile gelenlerin ise yüzde 4’lük kesimi olduğu kaydedildi.

Araştırma sonuçlarına göre, İstanbul Sabiha Gökçen Havaalanı'ndan Ordu-Giresun Havalimanı'na gelip son varış noktası Ordu olanların oranının yüzde 59, Giresun olanların oranının ise yüzde 41 olduğu vurgulandı. Ordu-Giresun Havaalanı'na gitmek üzere, Sabiha Gökçen Havaalanına Havaş ile gidenlerin oranı yüzde 32 olurken kendi aracıyla gidenlerin oranı yüzde 29, otobüsle gidenlerin oranı yüzde 10 oldu.

ORDULULAR SAMSUN-ÇARŞAMBA HAVAALANI'NI DA KULLANIYOR

Aynı araştırmanın sonuçlarına göre Ordu-Giresun Havalimanı'nın açılmasından sonra sefer saatlerinin uymaması sebebiyle Sabiha Gökçen Havaalanı'na gitmek için Samsun-Çarşamba Havaalanı'nı kullanan Orduluların oranı yüzde 14, Sinoplu ve Tokatlıların oranı yüzde 1 oldu. Samsun-Çarşamba Havaalanı kullanan Samsunluların oranı yüzde 82 olarak gerçekleşti.

Ordu-Giresun'da ilginç detay

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (27)

mehmet güler ~ 2 yıl önce
Giresun ordu hava limanının açılması bölgemiz açısından çok önemli bir gelişme.ekonomik açıdan bölgemize katkı oranı çoğaölıyor.ancak benim düşüncem biket fiatlarının çok yüksek olması .bugün baktığımızda 1 hafta önceden bilet rezerve ettirsen dahi her şey içinde 200 tl den aşşağı bilet yok.buda ekonomik olarak vatandaşı zorluyor.ayrıca diğer hava yolu şirketlerinin de buraya uçması bilet fiatlarında azda olsa indirim olması olasılığını gerçekleştirir.diğer özel hava yolu şirketlerine uçma olanağı sağlanması vatandaşın yararına olacaktır. Thy yöneticilerine teşekkür ederim. .

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Laz burnu ~ 2 yıl önce
Yapın Sinop'tan Artvin'e kadar deniz üzeri havaalanı kimin evine yakınsa insin kalksın ..20 tl ye de bilet satın kimse evde oturmasın .. Bu kafaya bu tarak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ordulu ~ 2 yıl önce
Bir Ordulu olarak ve gurbette yasadigim halde cogunlukla sezonal (yaz) münih-samsun direk ucuslarini tercih ediyorum, hem rahat hem zaman acisindan avantajli.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rezalet ~ 2 yıl önce
Benim vergilerimin carcur edildigi bu limanla ilgili haberleri okumaktan midem bulanmaya basim agrimaya basladi artik.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ercan ~ 2 yıl önce
bizde mutlu oluyoruz ülkemiz için bu hizmetler yapıldıkça
sen de okuma ~ 2 yıl önce
biz ogu haberleri gelince mutlu oluyoruz sen de mutsuz.okuma o zaman senin başka işin gücün yokmu*hem rahatsızlanıyon hem de okumadan da duramıyosun amacın ne kardeşim*ORDULULARI VE GİRESUNLULARI SİNİR ETMEK Mİ*
u ~ 2 yıl önce
Bizler vergi vermiyormuyuz
OGU ~ 2 yıl önce
Arkadaşlar şu "REZALET"i lütfen muhatap almayın... Midesi bulanıp başı ağrımasına rağmen baksanıza OGU haberlerini pas geçemiyor. Bu yeterli bir ceza değil mi sizce?
Ülke ~ 2 yıl önce
Bu meydan ülke için değil oy için yapıldı. Karıştırmayalım lütfen. Dolayısı il siyasi bir havalimanı. Yoksa kim uçar buraya
Zaten ~ 2 yıl önce
Zaten işe yaramayan bir uygulamaydı.
orci fan ~ 2 yıl önce
iyi ki orgi yapıldı. yoksa elimizde malzeme olmazdı. umarım daha çokları yapılır. nice orgi'lere...

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000