01 Kasım 2012, Perşembe 08:11:20

ORDU-GİRESUN'DA HEDEFE YAKLAŞILIYOR

Dünyanın 2., Türkiye'nin ilk deniz üstü havaalanının yapımı tüm hızıyla sürüyor.
  • Bana dar düşünceli ve at gözlüğü ile bakmakla hitap eden iki arkadaş keşke bende ki at gözlüğünden sizde de olsa da benim kadar ufukları görebilseniz.Benim vergimle yapılan ölü bir havalimanına ben hakkı mı kesinlikle helal etmem. Her yapılan kardır diye bakılırsa kaybetmeye mahkum bir toplumdan ileri asla gidemezsiniz. Hem Trabzon ve Samsun Havalimanları gayet o bölgeye fazlasıyla yetiyor.Her yere havalimanı yapmak kadar saçma bir durum olamaz !
  • 2 istanbul 1 ankara 1 izmir ...sabirsizlikla bekliyoruz
  • Öncelikle ben Endüstri Mühendisiyim nerede kaç yolcu, ne kadar potansiyel var ya da arz-talep mevzusu konusunda sizinle kesinlikle fikir alış verişine giremem.Çünkü bu işin ilmini biliyorum. Ayrıca ''at gozluyunu'' değil at gözlüğü olarak yazılır. Samsun-Trabzon karayolu ile 350 km, meydanlar arası ise 250 mil dir. Samsun ve Trabzon Havalimanı bölgenin ihtiyacını yıl/ay olarak gayet düzeyli olarak karşılıyor. Siz tahminime göre ya Giresun ya da Ordu şehrinde yaşıyorsunuz ki havalimanı size bu kadar cazip geliyor. Denizinizi korumanız gerekiyorken havalimanı istiyorsunuz. Ama 2023 yılı beklentisi içinde olduğunuz içinde bunu size çok görmüyorum. Tekrar tekrar söylüyorum OR-Gİ Havalimanı ölü bir yatırımdır.
  • Denizin bu kadar içinde olan bir hava alanı için hiç deneyimimiz yok. Karadenizin dalgası, fırtınası AHL'ye benzemez. Ne diyelim, hayırlı olsun.

Dünyanın 2'nci, Türkiye'nin ilk deniz üstü havaalanında, yapım çalışmaları sürüyor. Ordu-Giresun havaalanında, şimdiye kadar 3 milyon ton malzemeyle dolgu yapıldı. Hedef, uçuşların en geç 2 yıl sonra başlaması.

Avrupa'nın ilk deniz üstü havaalanı için denizin içine dev kayalar taşınıyor. 1 yıl önce temeli atılan havaalanı inşaatı, Ordu'nın Gülyalı ilçesinde hızla devam ediyor. İlçe halkı dev projeden oldukça umutlu.

Havaalanında şimdiye kadar 3 milyon ton malzemeyle dolgu yapıldı. İşler yolunda giderse söz konusu havaalanı 2014 yılında hizmete girecek.

“Bölge Ekonomisi İçin Büyük Fırsat”

Konuyla ilgili konuşan Ordu Valisi Orhan Düzgün, “Havalimanının yapılması öncelikle tabi bölgemizin ekonomisinin turizmde, eğitimde gelişmesi için çok önemli bir fırsat. Havalimanının yapılmasından sonra ben dünya turizminde çok ciddi pay alan Türkiye'de Karadeniz’in hak ettiği payı alabilmesi için ulaşım kolaylığının çok önemli olduğunu düşünüyorum” dedi. (TRT)

ORDU-GİRESUN'DA HEDEFE YAKLAŞILIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (17)

OR-Gİ Demek VERGİ demek ~ 5 yıl önce
Bana dar düşünceli ve at gözlüğü ile bakmakla hitap eden iki arkadaş keşke bende ki at gözlüğünden sizde de olsa da benim kadar ufukları görebilseniz.Benim vergimle yapılan ölü bir havalimanına ben hakkı mı kesinlikle helal etmem. Her yapılan kardır diye bakılırsa kaybetmeye mahkum bir toplumdan ileri asla gidemezsiniz. Hem Trabzon ve Samsun Havalimanları gayet o bölgeye fazlasıyla yetiyor.Her yere havalimanı yapmak kadar saçma bir durum olamaz !

Yanıtla

Kalan karakter 1000
4 ucakla baslanir ~ 5 yıl önce
2 istanbul 1 ankara 1 izmir ...sabirsizlikla bekliyoruz

Yanıtla

Kalan karakter 1000
dar dusuncelı at gozlugu adlı kişiye ~ 5 yıl önce
Öncelikle ben Endüstri Mühendisiyim nerede kaç yolcu, ne kadar potansiyel var ya da arz-talep mevzusu konusunda sizinle kesinlikle fikir alış verişine giremem.Çünkü bu işin ilmini biliyorum. Ayrıca ''at gozluyunu'' değil at gözlüğü olarak yazılır. Samsun-Trabzon karayolu ile 350 km, meydanlar arası ise 250 mil dir. Samsun ve Trabzon Havalimanı bölgenin ihtiyacını yıl/ay olarak gayet düzeyli olarak karşılıyor. Siz tahminime göre ya Giresun ya da Ordu şehrinde yaşıyorsunuz ki havalimanı size bu kadar cazip geliyor. Denizinizi korumanız gerekiyorken havalimanı istiyorsunuz. Ama 2023 yılı beklentisi içinde olduğunuz içinde bunu size çok görmüyorum. Tekrar tekrar söylüyorum OR-Gİ Havalimanı ölü bir yatırımdır.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
MRA ~ 5 yıl önce
Denizin bu kadar içinde olan bir hava alanı için hiç deneyimimiz yok. Karadenizin dalgası, fırtınası AHL'ye benzemez. Ne diyelim, hayırlı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000