20 Mart 2012, Salı 14:07:05

ORDU-GİRESUN'DA 24 SAAT DUR DURAK YOK

Türkiye'nin denize kurulacak ilk havaalanı olma niteliğini taşıyan Ordu-Giresun Havaalanı için deniz dolgusu çalışmaları 3 vardiya, 24 saat esasına göre sürdürülüyor...
  • Karadeniz'in tüm doğal güzelliklerini bitirdiniz. Duble yol safsatasıyla insanların elinden Mavi'yi aldınız . Hes'lerle de Yeşil'i almak istiyorsunuz.....
  • yapması uzun sürecekte bakalım batması ne kadar kısa sürecek acaba :)
  • yalandan bir olta attım sazanlar hemen geldi ne ünyeye ne fatsaya hiçbirine lazım deyil kalsın kalsın ama bu ünyeliler boş mezar bulsa dalar hayırlı olsun ille birşey olacak sa bizde olsun bu millettin parasına yazık ünyede yapıldı inek otluyo madem o kadar masraf yapıldı birşeyler yapılsında çürümesin . bu arada aslan azmi yıldırım çocukluk arkadaşım olur ünyeden okuyan tanıyan olursa selaml.
  • bence en iyisi ünyede ki mevcut havaalanı yada daha doğrusu hava pistini geliştirmek. fatsaya yatırım yapmaya gerek yok.
Ordu Vali Yardımcısı ve Gülyalı Kaymakamı Yemen Bayrak, yaptığı açıklamada, Ordu ve Giresun illerinin ortak kullanımı için hazırlanan havaalanı projesinin ilk ayağı olan deniz dolgusu işlemlerinin aralıksız sürdüğünü belirtti.
 
Projenin zamanında tamamlanması amacıyla yüklenici firmanın gece gündüz çalışma yürüttüğünü ifade eden Bayrak, ''Türkiye'nin deniz dolgusu yapılarak inşa edilen ilk havaalanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havaalanı projesi, 3 vardiya şeklinde devam ediyor. Projenin deniz dolgusu için 3 vardiyaya dönülmesi gerekiyordu. Firma yetkilileri, inşaatın zamanında tamamlanması için bu sisteme geçti'' dedi.
 
Toplam 40 aracın deniz dolgusu için aralıksız çalıştığını anlatan Bayrak, ''Önümüzdeki günlerde araç sayısı daha da artırılarak hızlanılacak. Bugüne kadar inşaata yaklaşık 900 bin ton taş taşındı ve dolgu alanına kamyonlarla günlük ortalama 800 tonun üzerinde taş taşınıyor. Projede her şey planlandığı gibi. Tüm halkımız sabırsızlıkla ilk uçağın ineceği günü bekliyor'' diye konuştu.
 
Dolguyu gerçekleştiren firmanın yetkilisi Orhan Kölemen ise koruyucu mendirek dolgusunun sürdüğünü, bunun için kıyıdan yaklaşık 800 metre denize doğru gidildiğini dile getirdi.

(Zaman)
ORDU-GİRESUN'DA 24 SAAT DUR DURAK YOK

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (7)

Misafir ~ 6 yıl önce
Karadeniz'in tüm doğal güzelliklerini bitirdiniz. Duble yol safsatasıyla insanların elinden Mavi'yi aldınız . Hes'lerle de Yeşil'i almak istiyorsunuz.....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
yapması uzun sürecekte bakalım batması ne kadar kısa sürecek acaba :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
yalandan bir olta attım sazanlar hemen geldi ne ünyeye ne fatsaya hiçbirine lazım deyil kalsın kalsın ama bu ünyeliler boş mezar bulsa dalar hayırlı olsun ille birşey olacak sa bizde olsun bu millettin parasına yazık ünyede yapıldı inek otluyo madem o kadar masraf yapıldı birşeyler yapılsında çürümesin . bu arada aslan azmi yıldırım çocukluk arkadaşım olur ünyeden okuyan tanıyan olursa selaml.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bence en iyisi ünyede ki mevcut havaalanı yada daha doğrusu hava pistini geliştirmek. fatsaya yatırım yapmaya gerek yok.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000