08 Haziran 2016, Çarşamba 09:13:33

Ordu-Giresun'a yeni seferler eklendi

Türkiye ve Avrupa'nın deniz üzerine inşa edilen ilk ve tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'na yeni seferler konuldu.
  • Allah razi olsunyapan ve ucurandan herkes faydalaniyor Süper bir gavalimani entegre görülmeye deger giresun ve ordu ili
  • Deniz üzerine yapılan alanın rantable olabilmesi için ilk beşe girebilmesi gerekir. Haydi Or-Gi'ciler uçmaya. Bakalım ne kadar başaracaksınız. Sefer istemekle olmuyor. Daha çok havalanmanız şart.
  • Zorla bu havaalanını adam etmeye çalışıyorlar ama olmuyor işte. Keşke başka bir yere yatırım yapsaydınız. Yazık paralara yazık.
  • Rize havalimanı ile ilgili gelişme varmı?

Türkiye ve Avrupa'nın deniz üzerine inşa edilen ilk ve tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'na yeni seferler konuldu.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, AA muhabirine yaptığı açıklamada, yaz dönemiyle havalimanında yoğunluk yaşandığını belirterek, vatandaşların mağdur olmaması için havayolu şirketleri tarafından yeni seferler eklendiğini bildirdi.

Ankara seferlerinin karşılıklı ikiye çıkarıldığını ifade eden Yılmaz, "Gündüz vakti yapılacak bu seferle ilgili talepler vardı. Böylelikle bu talep karşılanmış oldu." dedi.

Yılmaz, her gün kentten karşılıklı yapılan İstanbul ve İzmir seferlerinin de aralıksız sürdüğüne dikkati çekerek, "Ordu-Giresun Havalimanı'na yeni seferin eklenmesiyle günlük karşılıklı yapılan uçuş sayısı 22'ye çıktı. Birinci yılını yeni dolduran havalimanında yolcu yoğunluğunun hayli fazla olması sevindirici çünkü açılmadan önce 'havalimanı çalışır mı, çalışmaz mı' tartışmaları vardı. Rakamlar bu tartışmaların ne kadar yersiz ve gereksiz olduğunu göstermiş oldu." diye konuştu.

Havalimanını mayıs ayında 60 bin yolcunun kullandığını dile getiren Yılmaz, "Bu rakamın haziran, temmuz ve ağustos aylarında daha da artmasını bekliyoruz." ifadesini kullandı.

Yılmaz, ilerleyen süreçte yurt dışı seferlerinin de başlayacağını, ilk etapta Suudi Arabistan, Almanya ve Avusturya uçuşlarının devreye sokulacağını sözlerine ekledi.

Ordu-Giresun'a yeni seferler eklendi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (25)

Mert vatan ~ 2 yıl önce
Allah razi olsunyapan ve ucurandan herkes faydalaniyor Süper bir gavalimani entegre görülmeye deger giresun ve ordu ili

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OrGi ~ 2 yıl önce
Deniz üzerine yapılan alanın rantable olabilmesi için ilk beşe girebilmesi gerekir. Haydi Or-Gi'ciler uçmaya. Bakalım ne kadar başaracaksınız. Sefer istemekle olmuyor. Daha çok havalanmanız şart.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Zor ~ 2 yıl önce
Zorla bu havaalanını adam etmeye çalışıyorlar ama olmuyor işte. Keşke başka bir yere yatırım yapsaydınız. Yazık paralara yazık.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Rize? ~ 2 yıl önce
Rize havalimanı ile ilgili gelişme varmı?

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone ~ 2 yıl önce
Yok işine bak

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000