14 Temmuz 2017, Cuma 09:29:46

Ordu-Giresun yaylaları canlandırdı

Ordu-Giresun Havaalanı'nın açılmasıyla Doğu Karadeniz yaylalarında turizm canlanması oldu.
  • Her şey ortada, Ve hala Samsundan Orduya, Trabzondan Bulancağa kadar havaş servislerinin çalışmasına rağmen. Oysa Gülyalıdan kalkan doğu servisi Tireboluda, batı servisi Ünyede kalıyor. Peki neden? Gülyalıda havalimanı varsa Samsun havaşın Orduda işi ne???
  • Araplar turist mi sayılıyor ? Ülkeyi batırdılar kendi ülkelerine benzettiler. Şimdi yaylalar kaldı batıracak...
  • İzmir'i niye sonlandırdılar? Doluluk da çok iyiydi halbuki
  • Trabzon’a ise 00.10, 03.05, 06.00, 10.20, 12.25, 15.20, 17.50, 20.05 ve 22.55 olmak üzere 9 sefer var. Hem bizim uçaklarımız daha dolu ve biletler pahalı hem de bize daha az sefer var. Olması gereken Trabzon 20.05 uçağının OGU’ya verilmesidir. Ancak anlaşılan o ki bizim en büyük noksanlığımız lobi faaliyeti olmaması. İşte size başka bir örnek; Haziran ayında Trabzon’a gelen dışhat yolcu sayısı 12.400 uçak sayısı ise 142. Yani uçak başına düşen yolcu sayısı 87 gibi çok düşük iken Mayıs ayında 74 olan uçak sayısı nasıl % 100 artıp 142 oluyor onu da anlamak mümkün değil.

Ordu-Giresun Havaalanı'nın açılmasıyla Doğu Karadeniz yaylalarında turizm canlanması oldu. Her yıl yaz aylarında düzenlenen yayla festivallerinde bu yıl turist akını ile konaklama ve restoranlarda yüzde yüzlük doluluk oranlarına ulaşıldı.

27. Kümbet Yayla Festivali öncesi bilgilendirme toplantısı düzenleyen Dereli Belediye Başkanı Zeki Şenlikoğlu, yaşanan terör olayları ve Soma faciası nedeniyle 3 yıldır festival yapamadıklarını belirterek bu yıl Kümbet Yayla Festivali'ni gerçekleştireceklerini söyledi.
Yayla severlerin ciddi taleplerde bulunduklarını ifade eden Şenlikoğlu, “İnşallah bir aksilik olmazsa 22-23 Temmuz tarihlerinde 27. Kümbet Yaylası Festivali'ni gerçekleştireceğiz. Bizler hemşehrilerimizi ve gelen misafirlerimizi özledik. Onlar da kümbeti ve festivali özlediler, inşallah hasret gidereceğiz” dedi.

Karadeniz'in kalkınması ve tanıtılması için festivallerin önemli bir misyon üstlendiğini kaydeden Şenlikoğlu şöyle devam etti:
“Festivalimiz bu bölgenin kalkınmasında çok büyük misyon üstleniyor. Bizleri önceki festivallere göre sevindiren olaylar da var. Daha önce havaalanı açılmamıştı. Şimdi havaalanımız açıldı, yollarımız da inşaat hali devam etmekte ama her geçen gün bitmeye yakınlaşıyor. Tabi bizi en çok sevindiren yaylalarımızın cazibe merkezi olması. Hem yurt içinden hem yurt dışından çok fazla misafirlerimizin gelmesi ile şuanda Kulakkaya, Kümbet ve diğer bölgelerde yüzde yüzlük doluluk yaşıyoruz. Bu da bizim geleceğe dönük planlarımızın revize edilmesi gerektiğini gösteriyor. Şuan bunlarla alakalı olan konumuz yolların biran önce tamamlanması yatak kapasitesi ve restoran sayısının arttırılmasıdır.”

Doğu Karadeniz yaylalarının alt yapı sorunlarının çözülmesi ile güneydeki turizm alanları gibi ekonomik değer oluşturacağını belirten Başkan Şenlikoğlu, “Yol yapım ve diğer çalışmaların önümüzdeki bir iki yıl içinde bunların tamamlanması ile Türkiye’nin güney bölgelerindeki turizm yerleri gibi ekonomik değer oluşturacak. İnşallah önümüzdeki yıllarda Giresun göç veren değil göç alan bir il olacak. Yazın da nüfusunun 3-4 katı yerli ve yabancı turist alan bir bölge olacak. Bu da bölgemizin sosyal yapısının bozulmadan gelişmesini ayrıca ekonomik olarak ivme ve sinerji yakalamamıza vesile olacak” ifadelerini kullandı.

Ordu-Giresun yaylaları canlandırdı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (19)

Neden? ~ 1 yıl önce
Her şey ortada, Ve hala Samsundan Orduya, Trabzondan Bulancağa kadar havaş servislerinin çalışmasına rağmen. Oysa Gülyalıdan kalkan doğu servisi Tireboluda, batı servisi Ünyede kalıyor. Peki neden? Gülyalıda havalimanı varsa Samsun havaşın Orduda işi ne???

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Turist ~ 1 yıl önce
Araplar turist mi sayılıyor ? Ülkeyi batırdılar kendi ülkelerine benzettiler. Şimdi yaylalar kaldı batıracak...

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İzmir ~ 1 yıl önce
İzmir'i niye sonlandırdılar? Doluluk da çok iyiydi halbuki

Yanıtla

Kalan karakter 1000
OGU (2) ~ 1 yıl önce
Trabzon’a ise 00.10, 03.05, 06.00, 10.20, 12.25, 15.20, 17.50, 20.05 ve 22.55 olmak üzere 9 sefer var. Hem bizim uçaklarımız daha dolu ve biletler pahalı hem de bize daha az sefer var. Olması gereken Trabzon 20.05 uçağının OGU’ya verilmesidir. Ancak anlaşılan o ki bizim en büyük noksanlığımız lobi faaliyeti olmaması. İşte size başka bir örnek; Haziran ayında Trabzon’a gelen dışhat yolcu sayısı 12.400 uçak sayısı ise 142. Yani uçak başına düşen yolcu sayısı 87 gibi çok düşük iken Mayıs ayında 74 olan uçak sayısı nasıl % 100 artıp 142 oluyor onu da anlamak mümkün değil.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ercan ~ 1 yıl önce
Istatistikle bu isi cozdun ya bravo sana ! Trabzonu birak kendi meysanina bak . Tamam mi kocum?
ercan ~ 1 yıl önce
Istatistikle bu isi cozdun ya bravo sana ! Trabzonu birak kendi meysanina bak . Tamam mi kocum?
ERCAN ~ 1 yıl önce
Önce terbiyeni takın. Koçum ne demek seviyesiz. Dünya istatistikle yönetiliyor haberin yok galiba...
ercan ~ 1 yıl önce
OGU yerine ismini kulan cicim (koçum fazla geldi galiba!) Nazar Etme ne OLur Çalış Senin de Olur..
ERCAN ~ 1 yıl önce
İstatistik kısmına da cevap verseniz beyefendi

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000