23 Aralık 2014, Salı 08:22:24

ORDU-GİRESUN MART'TA AÇILIYOR

Ordu’da denize dolgu yapılarak yapımı gerçekleştirilen ve Avrupa’da 1. dünyada 3. olma özelliğini taşıyan 2 milyon yolcu taşıma kapasiteli Ordu-Giresun Havalimanı 2015 yılı Mart ayında hizmete giriyor.
  • Ölü bir yatırım örneği olarak tarihe geçecektir
  • şu havalimanına or-gi diyenleri biryere alıp toplu eğitim vermek lazım..
  • japon turistlerinin yeni adresi :)
  • Zafer II.

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Lütfi Elvan'ın Ordu-Giresun Havalimanı'nın Mart ayı içerisinde hizmete gireceğini açıklaması Ordu ve Giresun'da büyük sevinçle karşılandı. Temeli 3.5 yıl önce atılan ve bugüne kadar denizde yaklaşık 32 milyon ton taşın dökülmesiyle 3 km uzunluğunda pist inşaatı tamamlanan Ordu-Giresun Havalimanı'nda terminal binasının inşaatı tamamlanma aşamasına geldi.

Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Ordu-Giresun Havalimanı'nın mart ayı itibariyle hizmete açılacağını söyledi. Artık fiili sürecin resmi sürece dönüştüğünü belirten Yılmaz, Ordu ve Giresun illerinin havalimanının açılmasını heyecanla beklediğini söyledi.

2 MİLYON YOLCU KAPASİTESİ OLACAK

Ordu-Giresun Havalimanı projesinin Türkiye'nin prestij projelerinden birisi olduğunu vurgulayan Başkan Yılmaz, "Yıllık 2 milyon yolcu kapasiteli bir havalimanı olacak. Bu havalimanı aynı zamanda Türkiye'de en fazla göç veren Ordu ve Giresun illerini de tekrar hayata döndürecek. Bu açıdan da baktığımızda bu projeyi oldukça önemsiyoruz" dedi.

ALT YAPI BİTİRİLDİ

Projede gelinen süreci de anlatan Yılmaz, alt yapının tamamen bittiğini belirterek, "Projenin alt yapı pist dahil olmak üzere tamamen bitmiş durumda. Üst yapıda ise kule dahil olmak üzere yüzde 89 oranında yapılaşması bitti. Artık projenin tamamlanmasına az bir süre kaldı" diye konuştu.

Yılmaz, projede emeği geçenlere de teşekkür ederken, "Başta Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere, Sayın Başbakanımıza, bakanlarımıza ve milletvekillerimize vatandaşlarımız adına teşekkür ediyorum" açıklamasında bulundu. 

ORDU-GİRESUN MART'TA AÇILIYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ölü bir yatırım örneği olarak tarihe geçecektir

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
şu havalimanına or-gi diyenleri biryere alıp toplu eğitim vermek lazım..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 3 yıl önce
japon turistlerinin yeni adresi :)

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Zafer II.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000