26 Şubat 2012, Pazar 08:55:19

ORDU-GİRESUN HAVALİMANI'NDA YER YOK!

Türkiye'nin denize kurulacak ilk havaalanı olma niteliğini taşıyan Ordu-Giresun Havaalanı'nın yapılacağı bölgeye yatırım yapmak için birçok değişik sektör, Gülyalı Kaymakamlığı ve belediyeye müracaatta bulunurken, bölgede kamuya ait arazinin bulunmaması dikkat çekiyor...
  • herkese merhaba. o bölgede yaşayan birisi olarak havaalanı gerekliliğini bir kez daha belirtmek isterim. Orduve Giresundaki insanların neden başka havaalanına gönderilmek istendiğini anlayamıyorum.Bu işten anlamayan insanlar sırf muhalefet olsun diye o uzun burunlarını bu işe sokarlar. Neyese ordumuza vegiresunumuza hayırlı olsun. ORDUDAN SELAMLAR
  • canım kardeşim memleketin her köşesine havaalanı yapılırken (amik gölünü bile kurutup üstüne hatay havaalanının yapıldığı gibi) neden buraya yapılmasın. samsun ve trabzon yakında hiç dogudaki meydanların arası kaç km baktınmı.dıyarbakır, batman, mardin, siirt, adıyaman ,urfa,maraş vs. bak bakalım araları kaç km.trabzonspor için akyazıda deniz doldurulurken kimsenin sesi çıkmaz buraya gelincemi deniz dolduruluyor diye ses çıkar.uçmuşsun ama muhtemel bulancakta oturmuyorsun o yolun nasıl battığını bilmiyorsun canım kardeşim.
  • Güzel kardesim.. Hemen ukalaca "Sen hic ucaga binmedin heralde" gibi bir yorumundan at gözlükleriyle dolastigini anlayabiliyorum.. Hayir trabzonlu degilim ve ucagada bindim..(konuyla ne alakasi varsa!) benim demek istedigim; Trabzonda ve Samsunda havaalani varken,bölgenin arazi yapisi uygun olmadigi halde acaba senin gibilerin gözünü boyayip oy almak icin yapilan bir atilimmi acaba? Ama gene de memleketime hayirli olur insallah..
  • bulancaklı kardeşim sen hayatında hiç uçağa binmedin galiba. binseydin böyle konuşmazdın. muhtemelen trabzonlusun. bu meydan hayırlı olsun. resimdeki yerde giresun limanı.kaleden çekilmiş bir resim.30 km giderseniz burnun arka tarafıda bulancak.15 km daha giderseniz ordu giresun havaalanı. ordu ve giresunlulara hayırlı olsun.
Türkiye'nin denize kurulacak ilk havaalanı olma niteliğini taşıyan Ordu-Giresun Havaalanı'nın deniz dolgu işlemleri tüm hızıyla sürürken, bölgenin cazibe merkezi olacağını düşünen bir çok yatırımcı, Gülyalı Kaymakamlığı ile belediyesinin kapısını çalmaya başladı.
 
Ordu Vali Yardımcısı ve Gülyalı Kaymakamı Yemen Bayrak,, proje faaliyetlerinin başlamasının ardından hemen her gün bir yatırımcıyla karşılaştıklarını söyledi.
 
Bu durumun hem kendileri, hem Ordu, hem de ilçe halkı için oldukça sevindirici bir durumun olduğunu ifade eden Bayrak, şunları kaydetti:
 
“Havaalanı projesinin ilçemizde hayata geçirilecek olması yöre halkında ayrı bir heyecan yarattı. Bu durum burada yaşamak isteyen, hayatının bir bölümünü, tatilini burada geçirmek isteyen ya da burada oluşacak ekonomik potansiyelden istifade etmek isteyenleri bölgeye çekmeye başladı. Bölgeye yatırım yapmak isteyen ciddi bir potansiyel var. Girişimci işadamları ile her gün karşılaşmaya başladık. Ancak bu insanlara yer tahsisi yapmakta zorlanıyoruz.”
 
Daha bir kaç gün önce 50 dönüm arazi talebiyle müracaat eden bir yatırımcıyla karşılaştığını vurgulayan Bayrak, “Ancak yer sıkıntısı var. Şu an Turnasuyu Köyü'nde iki firmaya yer tahsisi yapma şansı bulduk. Orada tekstil ve üretim ile alakalı güzel bir fabrika kurulacak. Buradaki yatırımcımız kısa sürede 300-500 kişilik bir kapasiteyle hizmet vermeye başlayacak diye tahmin ediyoruz. Daha fazlası için arayışlarımız devam ediyor” dedi.
 
Yatırımcı var, yer yok
 
Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen ise, ilçeye yatırım yapmak isteyenlerin olduğunu, ancak kendilerine yer gösterebilecek kamu arazisinin olmadığını söyledi.
 
Gülyalı ilçesindeki arazilerinin hemen hemen tamamının şahıslara ait arazi olduğunu belirten Şen, “İlçeye yatırım girişimde bulunan işadamları olduğunu biliyoruz. Bu konuda bizlerle de görüşmeler oluyor, ancak kendilerine yatırım için yer gösteremiyoruz. Açıkçası yatırımcı var, yer yok diyebiliriz” diye konuştu.
 
İlçe arazisinin tamamının şahıslara ait olduğunu bu durum karşısında kendilerininde elleri ve kollarının bağlı olduğunu ifade eden Şen, şöyle devam etti:
 
“3 bin 400 nüfusa sahip ilçemiz, havaalanı inşaatının başlamasıyla bir anda dikkatleri üzerine çekti. İlçemiz Karadeniz Sahil Yolu'na sıfır noktasında bir yerde. Engebeli arazi ise ağırlıkta. Arazilerin hemen hemen tamamı şahısların. Bölgede kamu arazisi hiç yok denecek kadar az. Durum böyle olunca da ilçeye yatırım yapmak isteyen girişimcilere yer göstermekte sorun yaşıyoruz. Bu konuda yaşanan sıkıntıları girişimcilere iletiyoruz. Mecburen bu girişimciler şahıslardan arazi almak koşuluyla yatırım yapabilirler. Aksi durumda kendilerine yer gösterebilecek kamu arazisi yok. İlçemize bundan sonrada yatırım yapmak isteyen girişimciler bu durumu göz önünde bulundurmalı. Gülyalı İlçesi'nin durumu ortadadır.”
 
“Yatırımcıyı arazi sahipleriyle buluşturabiliriz”
 
Şen, bölgeye yatırım yapmak isteyen girişimcileri arazi sahipleriyle buluşturabileceklerini de belirterek, “Bunun dışında arsa alım ve satımlarda gerekli kolaylığı sağlayabiliriz. Belediye olarak başka bir şey yapma şansımız yok” dedi. (Hürriyet)
ORDU-GİRESUN HAVALİMANI'NDA YER YOK!

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (6)

Misafir ~ 6 yıl önce
herkese merhaba. o bölgede yaşayan birisi olarak havaalanı gerekliliğini bir kez daha belirtmek isterim. Orduve Giresundaki insanların neden başka havaalanına gönderilmek istendiğini anlayamıyorum.Bu işten anlamayan insanlar sırf muhalefet olsun diye o uzun burunlarını bu işe sokarlar. Neyese ordumuza vegiresunumuza hayırlı olsun. ORDUDAN SELAMLAR

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
canım kardeşim memleketin her köşesine havaalanı yapılırken (amik gölünü bile kurutup üstüne hatay havaalanının yapıldığı gibi) neden buraya yapılmasın. samsun ve trabzon yakında hiç dogudaki meydanların arası kaç km baktınmı.dıyarbakır, batman, mardin, siirt, adıyaman ,urfa,maraş vs. bak bakalım araları kaç km.trabzonspor için akyazıda deniz doldurulurken kimsenin sesi çıkmaz buraya gelincemi deniz dolduruluyor diye ses çıkar.uçmuşsun ama muhtemel bulancakta oturmuyorsun o yolun nasıl battığını bilmiyorsun canım kardeşim.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
Güzel kardesim.. Hemen ukalaca "Sen hic ucaga binmedin heralde" gibi bir yorumundan at gözlükleriyle dolastigini anlayabiliyorum.. Hayir trabzonlu degilim ve ucagada bindim..(konuyla ne alakasi varsa!) benim demek istedigim; Trabzonda ve Samsunda havaalani varken,bölgenin arazi yapisi uygun olmadigi halde acaba senin gibilerin gözünü boyayip oy almak icin yapilan bir atilimmi acaba? Ama gene de memleketime hayirli olur insallah..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Misafir ~ 6 yıl önce
bulancaklı kardeşim sen hayatında hiç uçağa binmedin galiba. binseydin böyle konuşmazdın. muhtemelen trabzonlusun. bu meydan hayırlı olsun. resimdeki yerde giresun limanı.kaleden çekilmiş bir resim.30 km giderseniz burnun arka tarafıda bulancak.15 km daha giderseniz ordu giresun havaalanı. ordu ve giresunlulara hayırlı olsun.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000