25 Eylül 2017, Pazartesi 15:21:50

Ordu-Giresun Havalimanı'na DVOR cihazı kuruldu

Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine inşa edilen ilk ve tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'nda DVOR cihazı kurularak faaliyete geçti.
  • Havalimanının bir eksikliği konulu haberin altındaki yorumlara bak biz ne kadar cahil bir milletmişiz, bir kez olsun yapılan bir işi takdir edemeyen zihniyet hayatı boyunca muhalefete mahkum kalır
  • Bu Havalimanı Hala siyasi yatırım adı altında bazı arkadaşların zoruna gidiyor açsınlar baksınlar doluluk oranına kaç yolcu uçmuş ama onların tek ilgisi küçük düşünceler Allah yapanlardan emeği geçenlerden razı olsun
  • Bence ne yapıp edip 10 pistine bir cihaz yerleştirilmeli.duyumlarıma göre ne kadar doğru yanlış bikinmez 10 pistinin ils si pisti denizin 5 metre altında gösteriyormuş.o yüzden inişlerin %80 i keşap üzerinden dönerek 28 pistine gerçekleşiyor.bu da yaklaşık 15 dk zaman alıyor.yakıtı falan hiç hesaba katmayalım.
  • ''akıllı'' adıyla yorum yazıyorum ancak yayınlamıyorsunuz. Neden?. Şayet yayınlamayacaksanız neden bize yorum yazın diyorsunuz. Bu haberle ilgili ve DHMİ de flaş atamayla ilgili yorumlarıma en azından siz burada cevap verin lütfen..

Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine inşa edilen ilk ve tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanı'nda DVOR cihazı kurularak faaliyete geçti.

22 Mayıs 2015 tarihinde hizmete giren Ordu-Giresun Havalimanında eksikliği hissedilen DVOR sisteminin inşası nihayet tamamlandı. Özellikle havanın kapalı ve sisli olduğu günlerde sefer iptalleri yaşanan ve uçakların daha çok Çarşamba ve Trabzon Havalimanlarına yönlendirildiği Ordu-Giresun Havalimanında bu tür sıkıntıların bir daha yaşanmaması bekleniyor.

Konuyla ilgili bilgi veren AK Parti Ordu Milletvekili Oktay Çanak, büyük eksikliğini hissedilen DVOR cihazının monte işlemlerinin tamamlandığını, gerekli testlerin yapıldığını ve şu anda faal bir şekilde çalıştığını kaydederek, Ordu ve Giresun’a hayırlı olması temennisinde bulundu.

Özellikle havanın kapalı ve sisli olduğu günlerde sefer iptalleri yaşandığını ve uçakların daha çok Çarşamba ve Trabzon Havalimanlarına yönlendirildiğini vurgulayan Çanak, şöyle konuştu:

"Ordu-Giresun Havalimanında bulutlu hava, görüşün kısıtlı olduğu sisli, yağmurlu ve karlı havalarda güvenli yaklaşma ve iniş imkanı sağlayan ILS (Aletli İniş Sistemi) vardı. Ancak pilotların sisli ve olumsuz hava koşullarında havalimanının etrafındaki arazi koşullarını gösteren bir DVOR cihazı eksikliği hissediliyordu. Çünkü pilot, arazi koşulları sebebiyle inişi yüzde 1 riskli bulsa bile başka bir havalimanına yönelmeyi uygun görüyordu. İnşallah bu sorunu da DVOR cihazı sayesinde atlatmış olacağız. Bu cihazın havalimanımıza kurulmasına emeği geçenlere çok teşekkür ediyoruz."

Oktay Çanak, havalimanının uluslararası özelliğe sahip bulunduğu gibi gümrük kapısı da olduğunu anımsatarak, "Bu cihaz ile bundan sonra sefer iptalleri ve başka bir havaalanına yönlendirme sayısı asgariye düşecektir. Böylelikle mağdur olan vatandaşlarımızın da sayısı en aza inmiş olacaktır" değerlendirmesinde bulundu.

Ordu-Giresun Havalimanı'na DVOR cihazı kuruldu

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (43)

Ordu ~ 11 ay önce
Havalimanının bir eksikliği konulu haberin altındaki yorumlara bak biz ne kadar cahil bir milletmişiz, bir kez olsun yapılan bir işi takdir edemeyen zihniyet hayatı boyunca muhalefete mahkum kalır

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Ordu Giresun ~ 11 ay önce
Bu Havalimanı Hala siyasi yatırım adı altında bazı arkadaşların zoruna gidiyor açsınlar baksınlar doluluk oranına kaç yolcu uçmuş ama onların tek ilgisi küçük düşünceler Allah yapanlardan emeği geçenlerden razı olsun

Yanıtla

Kalan karakter 1000
10 pisti ~ 11 ay önce
Bence ne yapıp edip 10 pistine bir cihaz yerleştirilmeli.duyumlarıma göre ne kadar doğru yanlış bikinmez 10 pistinin ils si pisti denizin 5 metre altında gösteriyormuş.o yüzden inişlerin %80 i keşap üzerinden dönerek 28 pistine gerçekleşiyor.bu da yaklaşık 15 dk zaman alıyor.yakıtı falan hiç hesaba katmayalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
akıllı ~ 11 ay önce
''akıllı'' adıyla yorum yazıyorum ancak yayınlamıyorsunuz. Neden?. Şayet yayınlamayacaksanız neden bize yorum yazın diyorsunuz. Bu haberle ilgili ve DHMİ de flaş atamayla ilgili yorumlarıma en azından siz burada cevap verin lütfen..

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000