10 Haziran 2015, Çarşamba 16:05:05

Ordu-Giresun Havalimanı turizmi hareketlendirdi

Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Ordu-Giresun Havalimanı’nın açılması ile turizm hareketliliğinin arttığını belirterek, "Bunun en somut örneğini belgeli tüm otellerin dolu olmasından görebiliyoruz" dedi.
  • Ordu da ne turizmi olacaksa ...:) ne var ki turizmi olsun...:))
  • Hele uçaklar bir inebilsin, gerisi kolay.
  • yeni havalimanı yapılmasının olumlu yanlarından birisi daha. ve yine memleket düşmanları yorumlarda bulunmuş.yapılan her hizmete çamur atan ve atmaya çalışan memleket düşmanıdır arkadaş!
  • Durun daha ucaklar inmedi:D kule'nin haberi yok daha oteller'e nasil Gitti o yolcular? :D

Ordu-Giresun Havalimanı’nın açılması ile birlikte Ordu’da turizm hareketlendi. Temeli 2011’de atılan ve deniz üzerine inşa edilen Avrupa’nın ve Türkiye’nin ilk Havalimanı olma özelliği taşıyan, denize 29 milyon ton taş dökülerek inşa edilen Ordu-Giresun Havalimanı 22 Mayıs’ta açıldı.

Havalimanının açılması ve tarifeli seferlerin başlaması ile birlikte beklenen oldu ve Ordu’da turizm hareketlendi.

YATIRIMCILARI KONAKLAMA SEKTÖRÜNE YÖNLENDİRECEĞİZ
Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, Havalimanının açılmasının ardından Ordu’da belgeli tüm otellerin dolduğunu açıkladı. Ordu’da önceki yıllarda turizmde yaşanan en büyük sıkıntının 'otellerin doldurulamıyor' olduğunu ifade eden Toparlak, Havalimanının açılması ile bu durumun tam tersine döndüğünü vurguladı.

Ordu’ya gelen yatırımcılara konaklama tesisleri kurmaları konusunda teklif yapacaklarını aktaran Toparlak, "Havalimanının açılması Ordu’da turizmi hareketlendirdi. Yurt içinden ve yurt dışından birçok turiste ev sahipliği yapıyoruz. Bu günlerde bunun en somut örneğini otellerin dolu olmasından görebiliyoruz. Şu anda belgeli otellerimizin tamamında boş yer kalmadığını görüyoruz. Havalimanının turizme olan etkisini şehrin her köşesinde hissedebiliyoruz, restoranlarımız cıvıl cıvıl, gerçekten gözle görülür bir artış yaşanıyor."

İSTATİSTİKLER ÇIKARILIYOR
Toparlak sözlerini şu şekilde sonlandırdı, "Kısa vadede somut verilere baktığımızda bu durum çok iyi. Uzun vadede baktığımızda biz bütün verileri topluyoruz ve istatistiklerini çıkarıyoruz. Bu zamana kadar önemli sorunlarımızdan bir tanesi otelleri dolduramamaktı ama şimdi oteller doldu. Bundan sonraki aşamada bizim üstümüze düşen görev yatırımcılara konaklama alanları inşa ettirmek olacak."

Ordu-Giresun Havalimanı turizmi hareketlendirdi

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (13)

iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Ordu da ne turizmi olacaksa ...:) ne var ki turizmi olsun...:))

Yanıtla

Kalan karakter 1000
XXXXX ~ 3 yıl önce
Hele uçaklar bir inebilsin, gerisi kolay.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
memleket sevdalısı ~ 3 yıl önce
yeni havalimanı yapılmasının olumlu yanlarından birisi daha. ve yine memleket düşmanları yorumlarda bulunmuş.yapılan her hizmete çamur atan ve atmaya çalışan memleket düşmanıdır arkadaş!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 3 yıl önce
Durun daha ucaklar inmedi:D kule'nin haberi yok daha oteller'e nasil Gitti o yolcular? :D

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000