11 Nisan 2014, Cuma 14:27:02

ORDU-GİRESUN HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK?

Ordu-Giresun Havalimanı'nın hizmete gireceği tarihi Ordu Valisi Kenan Çiftçi açıkladı.
  • Daha dün önünden geçtim, 29 ekim'e yetişmesi imkansız. Daha dolgu alan bitmemiş, bina yarım, altyapı hazır değil. Geç olsun da sağlam olsun, güvenli olsun, acele edilmesin..
  • Bence süper birşey eskiden saatlerce orda burda bekliyorduk giresuna varmak için. Allah bunu yapdırandan razi olsun. Hem o ordaki halk ve hem ordaki bölge için iyi birşey. Bide yok efendim haram olsun diyene bunu diyeçem. Oralar dağlık yer Deniz'in üstüne yapaçak tabi. Bilmeden konuşanlara pes yani
  • Havalimanini cekemeyen vatandas sen bineceksun essek gibi otobus e !!!
  • ALLAH IM BU HİZMETİ GİRESUNLU VE ORDULULARA VERENLERDEN VEVESILE OLANLARDAN RAZI OLSUN

Ordu Valisi Kenan Çiftçi, denize dolgu yöntemiyle inşa edilen Ordu-Giresun Havalimanı'nın 29 Ekim 2014 tarihinde hizmete gireceğini söyledi.

Vali Çiftçi yaptığı açıklamada, Ordu-Giresun Havalimanı projesinin Türkiye'nin en prestij projelerinden bir tanesi olduğunu belirterek, "Ordu- Giresun Havalimanı inşaatımız alt yapı ve üst yapı olarak iki etaptan oluşmaktadır. Bir tanesi pist ve alt yapı hizmetleri, diğeri de apron, binalar ve insanların konaklayacakları giriş, çıkış yapacakları alan. Alt yapı ile ilgili çalışmalar hızlı bir şekilde devam etmişti. Çalışmalar, Temmuz-Ağustos aylarında bitmiş olacak. Terminal binası ve insanların uçağa bindiği alanlar ile ilgili çalışmalar ise hızlı bir şekilde devam ediyor" dedi.

Hava şartlarında problem yaşanmazsa, 29 Ekim 2014 tarihinde Ordu-Giresun Havalimanı'nın hizmete gireceğini söyleyen Vali Kenan Çiftçi, "Ordulu ve Giresunlu kardeşlerimiz, Ordu'ya, Giresun'a gelmek isteyen veya Ordu'dan, Giresun'dan yurt içine, yurt dışına çıkmak isteyen kardeşlerimiz havalimanını kullanacaklar. Ordu-Giresun Havalimanı hizmete girdiğinde hep beraber buradan uçmaya başlayacağız" diye konuştu.

ORDU-GİRESUN HAVALİMANI NE ZAMAN AÇILACAK?

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (14)

seretan ~ 4 yıl önce
Daha dün önünden geçtim, 29 ekim'e yetişmesi imkansız. Daha dolgu alan bitmemiş, bina yarım, altyapı hazır değil. Geç olsun da sağlam olsun, güvenli olsun, acele edilmesin..

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Giresunluyum ~ 4 yıl önce
Bence süper birşey eskiden saatlerce orda burda bekliyorduk giresuna varmak için. Allah bunu yapdırandan razi olsun. Hem o ordaki halk ve hem ordaki bölge için iyi birşey. Bide yok efendim haram olsun diyene bunu diyeçem. Oralar dağlık yer Deniz'in üstüne yapaçak tabi. Bilmeden konuşanlara pes yani

Yanıtla

Kalan karakter 1000
giresunlu ~ 4 yıl önce
Havalimanini cekemeyen vatandas sen bineceksun essek gibi otobus e !!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
AKDİN HÜSEYİN ~ 4 yıl önce
ALLAH IM BU HİZMETİ GİRESUNLU VE ORDULULARA VERENLERDEN VEVESILE OLANLARDAN RAZI OLSUN

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000