13 Nisan 2018, Cuma 12:15:18

Ordu-Giresun Havalimanı Meclise taşındı

Ordu-Giresun Havaalanı’nda bir haftadan bu yana sis nedeniyle uçak iniş kalkışlarının yapılmaması TBMM gündemine taşındı.
  • Sonuç. Orgi siyasi havalimanıdır. Oy için yapılmıştır. Ve de ileride kapatılmaya mahkumdur. Zorla sefer yaptırmaya çalışıyorlar ama kimse yemiyor. Daha fazla masraf etmeyip kapayın gitsin.
  • Sisli havalarda uçuş yapılmayacak, ya da çevre alanlara uçulacak. Kanun çıkarıp bu işi halledelim dersen, doğanın kanunlarını çok zorlamaya gelmez, seni alt eder. Alan doğru yere yapıldı, ama beklentiler çok fazla.
  • Reis bi KHK yayınlar 680 de 200fit İş olur biter ....
  • Dün Ispanyol pilot İrlanda'nın batısında ki Knock Havaalanına neredeyse sıfır görüş ile indi.Orada oluyorda benim memleketimde neden olmuyor. Bizim alan daha da yeni üstelik, aletlerde ona göredir. Doğruya doğru pistin sonunda zor durduk oda ayrı.

Ordu-Giresun Havaalanı’nda bir haftadan bu yana sis nedeniyle uçak iniş kalkışlarının yapılmaması TBMM gündemine taşındı.

CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu, yaptığı konuşmada, havaalanıyla ilgili sorun ve şikâyetlerin bir türlü bitmek bilmediğini ifade ederek şunları söyledi: “Şimdi de sorunumuz sis. Havaalanına bir haftadır aralıklarla, son üç gündür ise uçaklar sis gerekçesiyle iniş kalkış yapamıyor, yolcular çevredeki havaalanlarına yönlendiriliyor. Sis o havaalanlarını neden etkilemiyor? Oysa uçuş, iniş ve pist güvenliğini sağlayan bütün teknik araç ve gereçler eksiksiz olarak Ordu Giresun Havaalanı'nda da mevcut. Yetkililerden aldığım bilgiye göre, Ordu Giresun Havaalanı için uçakların pisti görüş mesafesinin sınır değerleri yüksek tutuluyor. 680 fit yükseklikten görüş mesafesi varsa iniş yapılıyor. Oysa Trabzon ve Samsun'da bu değerin yarısı ölçü olarak kabul ediliyor” dedi.

CHP Milletvekili Bektaşoğlu, konuşmasında Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan’a çağrıda bulunarak ”Bu yanlış uygulamayı bir an önce değiştirin ve yaşanan mağduriyete son verin“ çağrısında bulundu. 

Ordu-Giresun Havalimanı Meclise taşındı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (37)

Tek ~ 3 ay önce
Sonuç. Orgi siyasi havalimanıdır. Oy için yapılmıştır. Ve de ileride kapatılmaya mahkumdur. Zorla sefer yaptırmaya çalışıyorlar ama kimse yemiyor. Daha fazla masraf etmeyip kapayın gitsin.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Uydurma ~ 3 ay önce
Sende yorumun suyunu çıkardın yani.uydurma.siyasi amaç güdebilir tabiki ama gereksiz bir havalimanı değildir
Ali ~ 2 ay önce
Allah aşkına hangi dünyada yaşıyorsun yada yaşadığın bu neyin kafası senin gibi geri kafalı kaldı mı acaba bu çağda
Çözüm ~ 3 ay önce
Sisli havalarda uçuş yapılmayacak, ya da çevre alanlara uçulacak. Kanun çıkarıp bu işi halledelim dersen, doğanın kanunlarını çok zorlamaya gelmez, seni alt eder. Alan doğru yere yapıldı, ama beklentiler çok fazla.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
De get ~ 3 ay önce
Alan doğru yere yapılmışmış. Onun için minimalar o kadar yüksek öyle mi? Alan en olmayacak yere yapılmış diyecektin herhalde. Lan deniz üzerine havaalanı yapacaksın, dalgadan başka mania olmaması lazım, bakıyorsun karadenizin en yüksek en sıkıntılı minimaya sahip havaalanı olmuş. Yetmiyor, dhmi yi suçlayıp yatırım yapmıyorlar diye bir şeye yaramayacak cihazları da kurduruyorsun. O da yetmiyor , hala dhmi minimaları yüksek tutuyor diye konuşmaya devam ediyorsun. Bu meydanın yerini seçen AYGM den hesap sorulmadıkça daha çoooook benzer sıkıntılar yaşanır !
Saçma ~ 3 ay önce
Alan doğru yere yapılmış olsaydı bu gibi aıkıntılar yaşanmazdı. Hadi alanı yaptın diyelim en ileri sistemleri gelip kurarsın kimseyi madur etmezsin. O inemeyen uçakların birinde nakil için gelen, iki adet canlı organ olduğunu ve uçak inemediği için nakilin gerçekleşenediğini biliyor musun
Karar ~ 3 ay önce
Reis bi KHK yayınlar 680 de 200fit İş olur biter ....

Yanıtla

Kalan karakter 1000
İçinizdeki İrlandalı ~ 3 ay önce
Dün Ispanyol pilot İrlanda'nın batısında ki Knock Havaalanına neredeyse sıfır görüş ile indi.Orada oluyorda benim memleketimde neden olmuyor. Bizim alan daha da yeni üstelik, aletlerde ona göredir. Doğruya doğru pistin sonunda zor durduk oda ayrı.

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000