20 Ağustos 2014, Çarşamba 08:18:23

ORDU-GİRESUN HAVALİMANI İÇİN "ERDOĞAN" TALEBİ

Ordu ve Giresun'daki yaklaşık 20 Sivil Toplum Kuruluşu, Ordu-Giresun Havalimanı'na 12. Cumhurbaşkanı seçilen Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın isminin verilmesini istiyor.
  • Tabi neden olmasın her yer Recep Tayyip Erdoğan adıyla olsun!!!
  • Ordu şehrin kurucusu ve ilk belediye başkanı olan Süleyman Felek olsun. En mantıklısı ve doğrusu odur. Fakat siyasi rant yok, maalesef!
  • Yöremizi hatırlatan bir isim versek nasıl olur acaba? Bize oraları hatırlatsın veya deniz üstüne kurulan ilk havalimanımız olduğunu hatırlatsın. "Karadeniz" ismi ne kadar güzel duruyor.
  • Diktatör diye bir komedi filmi vardı, ülkedeki tüm isimler hatta kelimeler Aladin diye degisiyordu

Giresun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Hasan Çakırmelikoğlu, Ordu-Giresun Havalimanına, halk oylamasıyla Türkiye Cumhuriyeti’nin 12. Cumhurbaşkanı seçilen Recep Tayyip Erdoğan isminin verilmesini sonuna kadar desteklediklerini ifade etti.

İki ilin büyük hayali olan Ordu-Giresun Havalimanı’nın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Başbakanlığı döneminde gerçek olduğunu vurgulayan Çakırmelikoğlu, “İsminin havalimanına verilmesini cani gönülden istiyoruz” dedi.

Çakırmelikoğlu, Isparta’da Süleyman Demirel, İzmir’de Adanan Menderes Havalimanı bulunduğunu anımsatan Çakırmelikoğlu, “Neden 12. Cumhurbaşkanımızın ismi Ordu-Giresun Havalimanına verilmesin. Bu havalimanında cumhurbaşkanımızın emeği büyüktür. İki ilin ortak hayali onun sayesinde gerçek oluyor. Bu havalimanına yakışacak olanda onun ismidir” şeklinde konuştu.

Ordu ve Giresun'daki yaklaşık 20 sivil toplum kuruluşunun bir araya gelerek projenin isminin "Recep Tayyip Erdoğan" olması yönünde ortak bir fikir ortaya atıldığını hatırlatan Çakırmelikoğlu, "Bu karar aynı zamanda Giresun ve Ordu'daki bazı borsa, oda ve muhtarlar derneği başkanları tarafından da kabul görmüştür. Biz halen bu kararımızın arkasındayız. Daha önce yaptığımız bu önerimizi savunuyor ve destekliyoruz. Dün 'havalimanımızı yapmayana oy vermeyin' diyebiliyorduk bugün de 'havalimanımızı yapan kişinin adını bu projeye verelim' istiyoruz. Bu bir vefa örneğidir. Yapmayana oy vermeyin cesaretini gösteriyorsak yapanın isminin verilmesi niye sıkıntı olsun? Aynı cesareti şimdi de göstermeliyiz” dedi.

Çakırmelikoğlu, "Sayın Başbakanımız bizim havalimanımızı yapmışsa ve hayallerimizi gerçekleştirmişse adının verilmesine hak kazanmıştır. Ordu ve Giresunlular vefa borcu olarak havalimanına onun adını vermeliyiz. Kaldı ki bu yatırım bölgeye yapılan en önemli ve en büyük yatırımdır. Bu nedenle sonuna kadar isminin verilmesini hak ediyor" ifadesini kullandı.

ORDU-GİRESUN HAVALİMANI İÇİN "ERDOĞAN" TALEBİ

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (26)

Ne güzel. ~ 4 yıl önce
Tabi neden olmasın her yer Recep Tayyip Erdoğan adıyla olsun!!!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
misafir ~ 4 yıl önce
Ordu şehrin kurucusu ve ilk belediye başkanı olan Süleyman Felek olsun. En mantıklısı ve doğrusu odur. Fakat siyasi rant yok, maalesef!

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Yalakalar yokolsun ~ 4 yıl önce
Yöremizi hatırlatan bir isim versek nasıl olur acaba? Bize oraları hatırlatsın veya deniz üstüne kurulan ilk havalimanımız olduğunu hatırlatsın. "Karadeniz" ismi ne kadar güzel duruyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Android Uygulaması ~ 4 yıl önce
Diktatör diye bir komedi filmi vardı, ülkedeki tüm isimler hatta kelimeler Aladin diye degisiyordu

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000