07 Eylül 2014, Pazar 11:23:47

ORDU-GİRESUN HAVALİMANI HIZLA YÜKSELİYOR

Deniz üzerine inşa edilen dünyanın ikinci, Avrupa'nın ve Türkiye'nin ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı üst yapı kaba inşaatının yüzde 40'ının tamamlandığı bildirildi.
  • Kansai, Hong Kong ve Macau havaalanları da deniz üzerinde yapılmış alanlar. Başka da vardır belki. Dünyada ikinci değil yani.
  • ILS artık zorunlu diye biliyorum ben
  • Cok güzel bir görüntü
  • M.K arkadasim sana ne? Ya cins cind yorumlar yapmayin ya adamlarin bi schedule'i var ilerliyorlar onlar. Sanki sensin proje koordinatoru tovbe yarabbim ya

Yapımına 2011 yılında başlanan ve Türkiye'de deniz üzerinde inşa edilen ilk havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanında inşaat çalışmaları hızla sürüyor. Havalimanında yüzlerce kamyon gece gündüz dolgu için taş taşırken, üstyapı inşaatında ise binalar birer birer yükseliyor.

Mayıs ayından bu yana üstyapı inşaatına başlanan projede bazı bina bloklarında ikinci kata geçildiği belirtildi.

Ordu-Giresun Havalimanı Üstyapı Proje Müdürü Yüksel Kahraman, yaptığı açıklamada, geçen mayıs ayında başlayan üstyapı inşaat çalışmalarının aralıksız sürdüğünü belirtti.

Yaklaşık 120 işçinin gece gündüz üstyapı inşaatında çalıştığını anlatan Kahraman, şöyle konuştu:

"Üstyapı inşaatında ilk olarak kule binasının yapımına ardından ise VIP terminal binasının yapımına, peşinden de yolcuların kullanacağı A, B, C ve D bloklarının kaba inşaat çalışmalarına başlamıştık. Bugün gelinen noktada başta kule binamız olmak üzere bütün binalarımız birer birer yükseliyor. Bu binalarımızın yanı sıra açık ve kapalı otoparkların da yapımına başlandı. Bizim açımızdan hiçbir sorun yok. Önümüzdeki günlerde çalışan işçi sayımızı artırarak çalışmalara daha da hız vereceğiz."

"Bugün itibarıyla üstyapı inşaatlarımız yüzde 40 oranında tamamlandı" diyen Kahraman, "Amacımız, projeyi hedeflenen günde tamamlamak. Bunun için de gayret gösteriyoruz. İnşallah Türkiye'nin en önemli projelerinden olan havalimanını hizmete açmak için bizler de gün sayıyoruz. En az Ordu ve Giresun halkı kadar bizler de heyecanlıyız" ifadelerini kullandı.

Kahraman, hava şartlarının istedikleri gibi gittiğini, bunun da işlerini kolaylaştırdığını sözlerine ekledi.ORDU-GİRESUN HAVALİMANI HIZLA YÜKSELİYOR

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

yanlışlık ~ 4 yıl önce
Kansai, Hong Kong ve Macau havaalanları da deniz üzerinde yapılmış alanlar. Başka da vardır belki. Dünyada ikinci değil yani.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
ILS artık zorunlu diye biliyorum ben

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
Cok güzel bir görüntü

Yanıtla

Kalan karakter 1000
iPhone Uygulaması ~ 4 yıl önce
M.K arkadasim sana ne? Ya cins cind yorumlar yapmayin ya adamlarin bi schedule'i var ilerliyorlar onlar. Sanki sensin proje koordinatoru tovbe yarabbim ya

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000