18 Ocak 2017, Çarşamba 09:51:49

Ordu-Giresun Havalimanı büyütülüyor

Ordu-Giresun Havalimanı'nın kullanım sahası, çevre düzenlemeleri kapsamında denizin bir bölümünün daha doldurulmasıyla genişletilecek.
  • Ah be siyaset. Gözün kör olsun. Ne paralar gitti şu meydana. Ne fuzuli paralar. YAzık değil mi ? Üçbeş arap gelecek diye yapılanlara bakın.
  • Butik iki şehir olan Ordu ve Giresun ancak böyle bir projeyle yakınlaştırılabilirdi bu projenin bu güne kadar yapılamamış olması bir eksiklikti şükürler olsun bütün olumsuzluklara,çekememezliklere rağmen bugün Türkiye de 19.sıraya yerleşmiş bir hava alanı ,geleceğide inşaallah turizm sayesinde daha da parlak olacak güzel ülkemize ve insanına herşey yakışıyor yeterki kıymetini bilelim yapıcı olalım birleştirici olalım iri ve diri kalalım.
  • Yapılan hizmet güzel de denize dolgu yapıldıkça karadeniz taşıyor.Hiç mühendisler düşünmüyor.
  • İşini bilmeyen çavuşlar döner....

Ordu-Giresun Havalimanı'nın kullanım sahası, çevre düzenlemeleri kapsamında denizin bir bölümünün daha doldurulmasıyla genişletilecek.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, resmi açılışı 2015'te yapılan Ordu-Giresun Havalimanı'nın çevre düzenlemesi için 18 milyon liralık proje hazırlandığını söyledi.

Proje kapsamında havalimanı pisti ile Karadeniz Sahil Yolu'na yakın bölümde deniz suyunun tahliye edilerek alanın taşla doldurulacağını belirten Vali Balkanlıoğlu, "Başbakan Yardımcımız Sayın Numan Kurtulmuş'un girişimleri sonucu söz konusu proje Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından Kalkınma Bakanlığına teklif edildi. Proje, Kalkınma Bakanlığı tarafından da 2017 yılı yatırım programına alındı." dedi.

Balkanlıoğlu, çalışmaların yakın zamanda başlamasının öngörüldüğüne dikkati çekerek "Böylelikle deniz üzerine kurulan ilk havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun'un kullanım sahası da büyümüş olacak. Bölge halkına adına hayırlı olsun." ifadesini kullandı.

Havalimanı ile ilgili yapılan çalışmaların yolcu sayısına direkt yansımasını beklediklerini dile getiren Balkanlıoğlu, şunları kaydetti:

"Ordu-Giresun Havalimanı, 2017'de A sınıfı seyahat acentelerine verilen uçak başı 6 bin dolarlık yakıt desteği kapsamına da alınmıştı. Teşvikin, Bakanlar Kurulu'nda alınan kararın ardından Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından Ordu'da memnuniyetle karşılanmıştı. Yerli ve yabancı turistlerin son zamanlarda ilgisinin arttığı Ordu'da, A sınıfı seyahat acentelerine verilen uçak başı yakıt desteğinin, kente yapılan uçuş sayısının artmasında etkili olacağı bekleniyor."

Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen ise dolgu yapılacak alanda durgun su olduğunu ve sirkülasyon olmaması nedeniyle suyun koku yaparak çevreye zarar vermeye başladığını söyledi.

Konuyu ilgili makamlara ilettiklerini anlatan Şen, "Sayın Başbakan Yardımcımızın girişimleriyle bu alanın doldurulmasına karar verildi. Sonuç itibarıyla 2017 yatırım programına da alındı. İnşallah yakın zamanda burası doldurularak bu sorunun önüne geçilmiş olacak." dedi.

Ordu-Giresun Havalimanı büyütülüyor

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (20)

Siyaset ~ 1 yıl önce
Ah be siyaset. Gözün kör olsun. Ne paralar gitti şu meydana. Ne fuzuli paralar. YAzık değil mi ? Üçbeş arap gelecek diye yapılanlara bakın.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Mustafa DOĞAN ~ 1 yıl önce
Butik iki şehir olan Ordu ve Giresun ancak böyle bir projeyle yakınlaştırılabilirdi bu projenin bu güne kadar yapılamamış olması bir eksiklikti şükürler olsun bütün olumsuzluklara,çekememezliklere rağmen bugün Türkiye de 19.sıraya yerleşmiş bir hava alanı ,geleceğide inşaallah turizm sayesinde daha da parlak olacak güzel ülkemize ve insanına herşey yakışıyor yeterki kıymetini bilelim yapıcı olalım birleştirici olalım iri ve diri kalalım.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
Karadeniz ~ 1 yıl önce
Yapılan hizmet güzel de denize dolgu yapıldıkça karadeniz taşıyor.Hiç mühendisler düşünmüyor.

Yanıtla

Kalan karakter 1000
ÇAVUŞLAR ~ 1 yıl önce
İşini bilmeyen çavuşlar döner....

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000