18 Nisan 2017, Salı 09:20:29

Ordu-Giresun Havalimanı 1.5 milyona yaklaştı

Türkiye'nin deniz üzerine inşa edilen ilk ve tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanını, açıldığı günden bu yana 1 milyon 252 bin yolcu kullandı.
  • ordu ikinci memleketim gönlümde ordu insanı çok iyi daha iyi yerlere layık ordu
  • Havalimanı yeni eksiklikleri zamanla giderilir daha çok uçak iner sefer sayıları artırılır özelikle sisli havalarda yaklaşım için als cihazı gerekli malum karadeniz yağışı bol bir bölge . Gurbetçisi fazla olan iki ilimiz vatanları yaklaştı
  • Bağırdım en büyük havaalanı BATUM diye
  • bende 1 hafta oldu..hala ordu-giresun havalimanı haberleri neden çıkmıyor diyordum..bugün nihayet çıktı..tüm sosyal ağlarda(marketlerde) :-D

Türkiye'nin deniz üzerine inşa edilen ilk ve tek havalimanı olma özelliğini taşıyan Ordu-Giresun Havalimanını, açıldığı günden bu yana 1 milyon 252 bin yolcu kullandı.

Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Avrupa'nın da deniz üzerine inşa edilmiş ilk ve tek havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanına ilginin her geçen gün arttığını belirterek, havalimanının, bölgenin alternatif havalimanlarından biri olduğunu söyledi.

Balkanlıoğlu, 22 Mayıs 2015'te resmi açılışı gerçekleştirilen havalimanını şu ana kadar 1 milyon 252 bin yolcunun kullandığını ifade ederek, şu ana kadar iç ve dış hatlardan 8 bin 896 seferin düzenlendiğine dikkati çekti.

Ordu ve Giresunlular tarafından yoğun ilgi gösterilen havalimanından İstanbul başta olmak üzere, Ankara, İzmir ve Antalya gibi illere her gün sefer düzenlendiğini kaydederek, ayrıca Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne de haftanın belirli günleri seferler yapıldığını aktardı.

Balkanlıoğlu, Türk Hava Yolları'nın yanı sıra özel hava yolu şirketlerinin de ilgi gösterdiği havalimanında, günlük karşılıklı 24 sefer gerçekleştirildiğini kaydederek, yaz mevsiminde Almanya seferlerinin başlayacağını söyledi.

Zaman zaman Samsun ve Trabzon'a inemeyen uçakların Ordu-Giresun Havalimanını kullandıklarına işaret eden Balkanlıoğlu, "Bu noktada özellikle olumsuz hava şartlarından dolayı gidecekleri havalimanına inemeyen uçaklar Ordu'ya yönlendiriliyor. Bu yönüyle de baktığımızda havalimanı bölgeye çok ciddi katkı sunmaktadır." dedi.

Vali Balkanlıoğlu, bölge turizmine de çok ciddi katkı sağlayan havalimanı sayesinde Ordu'ya Körfez ülkelerinden turistlerin sıkça gelmeye başladığını sözlerine ekledi.

Ordu-Giresun Havalimanı 1.5 milyona yaklaştı

Facebook Yorum

Yorumlar Tüm Yorumlar (11)

amedspor2152 ~ 1 yıl önce
ordu ikinci memleketim gönlümde ordu insanı çok iyi daha iyi yerlere layık ordu

Yanıtla

Kalan karakter 1000
..... ~ 1 yıl önce
Havalimanı yeni eksiklikleri zamanla giderilir daha çok uçak iner sefer sayıları artırılır özelikle sisli havalarda yaklaşım için als cihazı gerekli malum karadeniz yağışı bol bir bölge . Gurbetçisi fazla olan iki ilimiz vatanları yaklaştı

Yanıtla

Kalan karakter 1000
BATUMLU ~ 1 yıl önce
Bağırdım en büyük havaalanı BATUM diye

Yanıtla

Kalan karakter 1000
bişkek-manas ~ 1 yıl önce
bende 1 hafta oldu..hala ordu-giresun havalimanı haberleri neden çıkmıyor diyordum..bugün nihayet çıktı..tüm sosyal ağlarda(marketlerde) :-D

Yanıtla

Kalan karakter 1000

Yorum Gönder

Kalan karakter 1000